Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Fırında patatesler püre'ye mükemmel bir alternatiftir.

Şimdiki zamanda hiç patates tadamayan bir adam bulabileceksiniz muhtemel değildir. Bu kökten alınan lezzetli ve sağlıklı yemekler, haşlanmış ve pişmiş patatesler, haşlanmış ve patates püresi , patates püresi , patates zrözü vb. Her zaman bulunur. Eski zamanlardan beri patatesler, ikinci ekmek olan Slavların rasyonunun temelini oluştururlar, ancak çok uzun zaman önce keşfedilmemiştir. 8 bin yıl önce Andes'te yaşayan Kızılderililer, Güney Amerika yerlileri yaptı.

Patates, iyileştirici bir üründür, birçok karbonhidrat, protein ve yağın yanı sıra folik asit, kalsiyum, magnezyum ve demir içerir. "Uniforma" içindeki fırınlanmış patatesler bu besinlerin çoğunu korurlar. Patateslerin proteinleri, yerinde olmayanlar da dahil olmak üzere bitkilerde bulunan neredeyse tüm amino asitleri içerir. Bir gün 300 gram haşlanmış patates yemek, vücudunuza fosfor ve potasyum sağlayabilirsiniz. 150 gram patates yaklaşık 20 mg C vitamini içerir, ancak uzun süreli depolama ile bu miktar yavaş yavaş azaltılır. Patatesteki lif, bağırsak mukozasını ve karnını tahriş etmez, bu nedenle haşlanmış ve fırında patates ülserler ve gastritin şiddetlenmesi ile dahi ciltte yenebilir. Patates nişastası , kan serumundaki kolesterol miktarını azaltmaya yardımcı olur .

Birçok ülkede, patates stratejik olarak önemli ve vazgeçilmez bir diyet ürünüdür. Patates esaslı yemekler için hazırlanmış birçok tarif ve hazırlama yöntemleri vardır. Hangi yöntemle patates yapmayı seçerseniz seçin, patates pudrada pişirilirse, alkollü içecekler veya patates püresi, unutmayın ki hava gelince patatesler karanlığa dönüşür ve vitaminleri kaybeder. Koyulaşmayı önlemek için soyulmuş yumrular soğuk suda kısa süre koyulabilir. Aşçı patatesleri, kapalı kapağın altında ılımlı bir ateşte az miktarda suda olmalıdır, zaten kaynar suda bırakılır. Kızartma patates düşünüyorsanız, o zaman kızarmış bir kızartma tavasında yapın.

Piyasada ya da mağazada patates seçerken yoğunluğunu ve görünümünü göz önünde bulundurun. Yumrular, çukurlar ve yükselmeler olmaksızın düzgün ve sağlam bir renk arzetmelidirler. Bir "yeşil fıçı" varlığı, ürünün ışığa tutulduğunu ve zehirli bir maddenin içindeki solanin içeriğini belirtir. Patateslerin büyük bir bölümünde satın alınması gerçeğinden dolayı, doğru şekilde depolamak çok önemlidir. Patatesler serin ve karanlık bir yerde saklanmalıdır, ancak buzdolabında saklanmamalıdır.

Ana porsiyon patates püresinden bıktıysanız , pişmiş patatesleri kılıf içinde pişirin . Çanağa özel bir tat ve aroma vermek için, diğer ürünlerle birlikte hazırlanabilir, örneğin, fırında pişmiş patatesleri somon ile pişirmek mümkündür. Bunu yapmak için dört büyük yumruban, 100 gr yeşil doğranmış soğan, 100 gr ekşi krema (% 10-15 yağ), 70 ml kaymağı alınmış süt, 100 gr yumuşatılmış tereyağı, 50 gram biber turşusu, bir tutam tuz, toz karabiber, 300 g tuzlu veya füme somon, 50 g peynir ve boş zaman.

Önceden ısıtılmış bir fırında 200 ° C'ye kadar yıkanmış, cilasız patatesleri 40-50 dakika pişirmeniz gerekiyor. Biraz soğumasını bekleyin ve eti çıkarmak için kaşığı kullanın. Bundan sonra patates püresi, yeşil soğan, ekşi krema, süt, tereyağı, yoğurt ve kıyılmış somon filetosu dilimleri ile karıştırılmalıdır. Karışımı karıştırıp biberle tatlandırın ve rendelenmiş peynirle eşit olarak üstten patateslerle doldurun. Sonra, doldurulmuş patatesleri fırında 180 ° C'de 15-20 dakika fırında pişirmelisiniz.

Şu anda, patates yemekleri için çok farklı tarifler var ve herkes kendi zevkine göre bir şeyler bulabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.