Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Fırında böylesine farklı bir pollock!

Alaska pollock, kemiklerden kolayca temizlenen düşük yağlı, diyetik ve çok narin bir balıktır. Göreceli ucuzluk ve yüksek tat kalitesi için takdir edilmektedir. Pollock'ın özelliği, sosların aromasını ve tadı kolayca algılanması ve çabucak ıslatılması ve sulanmasıdır. Her günkü bir yemek olarak eşit başarı ile kullanılabilir, ayrıca rafine edilmiş gurme davranır. Bu deniz balığının en popüler yemekleri çeşitli sebzeli folyo, doldurulmuş karkaslar ve kuşkusuz meyilli kızarmış parçalar. Bu balık kolayca herhangi bir sos ile birleştirilebilir ve garnitür, hızlı bir şekilde işlenebilir ve küçük kemikleri yoktur. Fırında pollock pişirme yöntemini düşünün.

Dereotu ile Alaska pollack

Kremsi balık hazırlamak için ihtiyacınız olan şeyler:

  • Pollock hamuru - 500 g;
  • soğan;
  • sarımsak;
  • Dereotu - 200 gr;
  • Fasulye - 500 g;
  • tuz.

Pollack'ı fırında pişirmeden önce, özel kremsi bir sosla marine edilmelidir . Sos , aşağıdaki bileşenlerin 80 derecesine kadar ısıtılarak hazırlanır:

  • 2 fincan yağlı inek kreması;
  • Defne yaprakları ve birkaç büyük bezelye, siyah kokulu biber;
  • 3 yemek kaşığı elenmiş un;
  • 2 tavuk taze sarısı (tercihen yumurta köklerini alın, çünkü daha yararlı maddeler içerdikleri için).

1. Balıklar çözülerek çapraz kesilir ve tuz ile ovulur, ardından çok yağlı, özel olarak hazırlanmış bir krema sosu içinde kırk dakika indirilir.

2. Soğan halka biçiminde parçalanır, sarımsak tuz ve dereotu ile harç haline getirilir.

3. Gıda folyosu üzerinde küçük bir fasulye, bir parça ıslak balık, soğan ve sarımsak ve tuzlu dereotu konur. Hepsi sıkı ve sıkıca sarılıp fırına gönderilir. Alaska folyosundaki pollack ortalama elli dakika hazırlanmalıdır. Fırında sıcaklık yaklaşık iki yüz derecede tutulur

4. Pollock'un fırında pişirildiği süre boyunca iki kez çıkarılır ve folyoyu hafifçe açarak filetoların batırılmış kremalı bir sos dökülür. Bol miktarda sulanma kremi üzerine geniş bir yassı tabakta servis yapın.

Bununla birlikte, bu balık yapılabilir ve daha da ilginç olabilir. Çok şenlikçi, örneğin, baharat ve sebzeli pişmiş balık rulolarına benziyorlar. Bu çanak, aynı filetreden hazırlanır ve kremle ıslatılır. Bununla birlikte, artık folyo ile sarılmamakta, rulo halinde hazırlanmaktadır. Dolgu olarak, bir dilim sert peynir, birkaç diş sarımsağı ve tabii ki dereotu veya diğer hoş kokulu otlar bir dilim dilim üzerine serilir. Katlandıktan sonra balık ruloları şiş ile sabitlenir (ince bir tabaka halinde pastırma yapan uzmanlar vardır) ve kızartın veya kızartma bardağında fırında pişirip düzenli olarak küçük porsiyon sosu dökün.

Özellikle popüler yemekler çorbadır; yemek tarifleri domates içerir. Örneğin, kıyı kentlerinde domates sosundaki kalın duvarlı kazanlarda balıkların uzun süre balık avlanması büyük miktarda taze domates ve soğan eklenerek uygulanmaktadır. Mistresslar çok uzun süre ateş altında tutuyorlar, kemikleri çok yumuşak ve lezzetli hale geliyor. Bu yemeğin keyfini yalnızca yöre sakinlerinin çocukları değil, temkinli turistler de yiyiyor.

Fırında pollock da şarap sosunda yapılabilir, bu tarifler bol miktarda, örneğin Fransızca, İspanyolca ve İtalyan mutfaklarında bulunabilir. Genel olarak, bu balık Avrupa ve Rus yemek uzmanları tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Son zamanlarda, doğu ülkelerdeki tablolarda bile görülür. Tarifleri gittikçe gelenekselleşen ve evcil ailelerde sevilen pollack tabakasının dengeli kompozisyonu nedeniyle hem yetişkinler hem de çocuklar için çok yararlıdır.

Doktorlar özellikle bu balığı sayarlar çünkü insan vücudu için çok değerli madde içerir, sistematik kullanımı beynin, kalbin, kan damarlarının ve diğer hayati organ sistemlerinin çalışmasını olumlu etkiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.