KanunFikri mülkiyet

Fikri Mülkiyet. Telif hakkı nesneler.

fikri mülkiyet kavramı ve Rusya Federasyonu'nda genel durum.

fikri mülkiyet adı altında yasal bir kurumun varlığı "RSFSC Mülkiyet Üzerine" Kanun ilk defa anayasaya büyük harflerle. Bu yasa belirtti fikri mülkiyet edebiyat ve sanat, bilim eserleri ve diğer türlerdeki sonuçlarıdır yaratıcı faaliyetin insanın.

Şu anda, sosyal ilişkiler çağdaş hukuk kurumunda - fikri mülkiyet, yüksek hukuki kuvvet normatif düzenlemeleriyle. Bunlar Rus Rusya'nın anayasasını ve Medeni Kanun arasındadır. Özellikle, bu istisnai bir karaktere, sonuçlarına hem fiziksel ve tüzel kişilerin hakkını anlaşılmaktadır altında fikri mülkiyet kavramının bu Kanunu açıklanmaktadır entelektüel aktivite. raporlama faaliyetlerinin sonuçları ile üretim tüzel kişi bireyselleştirilmesi araçlardır, o iş veya hizmetler gerçekleştirir. Ülkemizin vatandaşları, hem de hukuk kişisi olarak mülkiyet eyleminin bu tip sahipleri. özelliği, bu tür özelliği bir iş ya da telif hakkı diğer konunun yaratıcısı telif hakkı sahibinin izni olmadan telif ürünü kullanabilirsiniz çalışmalarının sonuçlarını ve başka hiç birini kullanmak için münhasır gücüne sahip olmasıdır. Telif hakkı nesneler ve ek olarak ilgili haklar, sınai mülkiyet vardır - fikri mülkiyet modern yorumu orada sanatsal üretimin iki geniş kategori olduğunu söyler. Telif hakkı Nesneler sanat eserleri hariç edebi ve bilimsel eserler bulunmaktadır. Sınai mülkiyet örnek olarak ticari sır, örneğin, kabul edilebilir.
fikri mülkiyet bir kategori olarak Telif Hakkı "Telif ve İlgili Haklar Üzerine" Kanun tarafından korunmaktadır. Telif hakları iki tür içerir - bu ekonomik ve manevi haklar var. olmayan mülkiyet hakkı yazarlık yaratıcısı hakkını içerir için, sağ izin vermek veya yazarın çalışmasının sonuçlarının yayınlanması benzer haklar, sağ üçüncü şahıslar tarafından ihlalinden eserlerini korumak için kendi adına veya müstear ürünün kullanımı inkar. hakların bu tür özelliği her zaman sanat ürününün yaratıcısı kalır ve sözleşmeli ilişkiler veya miras yoluyla diğer kişilere transfer edilemez olmasıdır. mülkiyet hakları ile ilgili olarak, güçler bu tür üreme veya işin kamu performans, çeviri, onun modifikasyon ve diğer faaliyetleri ifade eder. hakların Bu tip onların sahibine gelir getirecek. Böylece onlar akdi ilişkiler alanında tabidir. taraflar arasındaki anlaşmaya göre, bunlar özel veya münhasır olmayan tip temelinde, zamanında bulaşabilir. özel olarak aktarılan Hakları, yetkisi verilmiştir konunun kullanım hakkı varsayalım. Kişisel mülkiyet yazarlarının manevi hakların fikri mülkiyet alanında ortaya çıkan halkla ilişkiler düzenlenir olmadığını, hemen rezervasyon yaptırmak gereklidir. Onlar maddi olmayan değerlerini korumak sivil yasaların hukuk alanında bulunmaktadır. Rus mevzuatına göre, böyle bir koruma ana formu bir tazminat manevi zarar için. Mülkiyet hakları medeni hukuk koruma önlemleri ile korunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.