Gıda ve içecekAna yemek

Faydalı özellikleri ve zeytinyağı kalori içeriği

Rusya'da Zeytinyağı uzun zamandan beri bilinen, ancak onu zeytin anılmıştır. Ona Fransa'nın ağırlıklı güney getirdi. İlk yetiştirmek için olsa zeytin ağaçları , antik Yunanlılar tarafından başlatılan bu nedenle sağlıklı yağların meyvesinden elde edilen ve,. Bu soğuk preslenmiş, yüksek kaliteli altın yeşil bir sıvı elde edilen meyve ve tohum yumuşak parçaları ezilmiş hangi basın, icat bu oldu. Kalori içeriği zeytinyağı ürünün her 100 g'ı 898 kcal. Bu durumda, kesinlikle herhangi protein ve karbonhidrat içerir değildir. Bunun bir katı yağ (99.8 gr) olduğunu söyleyebiliriz.

diyet ürünü - Neden o zeytinyağı olarak kabul edilir? Sonuçta, bu arada, insanlığın manevi mirası olarak UNESCO dahil sözde Akdeniz diyeti, ayrılmaz bir parçasıdır. Sonuçta, aslında, ekşi krema (% 15-20 yağ) ile mevsim salatası, biz elde ürünü, daha az yüksek kalorili olduğu biz zeytinyağı (neredeyse% 100) ile sulanan eğer daha. Ürünün tüm madde sindirilebilirliği. tam olarak vücut tarafından işlenir ve deri altı yağ şeklinde biriktiği, çünkü yüksek kalorili, zeytin yağı, şekil etkilemez. Bu yağ asitlerinin trigliseritleri ve olefin eter, ve yüksek oranda kolaylaştırılır.

Ancak, petrol türüne dikkat edilmelidir. En değerli türler "sızma" (bakire) yağdır. O tadı ayrı yeşilimsi bir renk ve farklı acı vardır. İlk ifade doğal yağ olarak adlandırılır. o zeytin ağacı meyve basarak basit soğuk elde edilir gerçeği. o "sıvı altın" (uygun bir şekilde Homer) olduğunu söyledi. Üretimin modundan kalori zeytinyağı çok değişiklik olmamasına rağmen, diğer tüm çeşitler kötü olarak kabul edilir. Ve onlar doymamış yağ ve linoleik asit düzeyi düşük çünkü.

Rafine yağ olan bazı bir sıkıntı dikkate acı fiziko-kimyasal araçlar "bakire" ile saflaştırılmıştır. Ve sağlık için işe yaramaz ısıtma ve kimyasal çözücülerle otzhimok hazırlanabilir prina yağı vardır. İkinci ve üçüncü şınav kalori zeytinyağı inatla hala yüksek olmasına rağmen, aynı kolaylıkla vücut tarafından emilir değildir ve kolesterolü ayırır etmez.

Düzgün günlük esnasında dereceli zeytinyağı seçilen bu diyabet ve kardiyovasküler hastalıkların ortadan kaldırılması yol açar kullanmak, vizyon geliştirerek, kan damarlarının duvarlarını güçlendirir. İnsanlar genelde, diyet bu yağı kullanın kalın saç ve güçlü, sağlıklı tırnaklar var. Linoleik asit , yağ içinde ihtiva hızla ilacıdır; vitamin K, E, A ve D, kas ve kemik güçlendirmek ve bağışıklık fenoller geliştirir. Güzel yumuşak ve narin lezzet mümkün tamamen yüksek kalori zeytinyağı neler unutturuyor. vücudunuza zarar getirmeyecek kesinlikle sebze salatası doldurarak kaşığı ve sadece parası.

olanlar için her zaman kim, besin değerini hesaplamak için kullanılır ve her yerde, biz Virgin çeşitli kullanmanızı öneririz, ve cam kaplar içinde paketlenmiş. Böyle şişelerde bile kahve kaşığı bazı sıvı çizebildiğim elverişli doz var. 199 adet - zeytinyağı kalori çay kaşığı daha sonra 45 kcal ve yemek olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.