Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde rulo "Philadelphia" pişirmek için: kolay tarifi

Japon mutfağı son yıllarda, gerçekten harika bir ilgi görüyor. Hemen hemen her kasaba bir suşi bar bulabilirsiniz. Ne yazık ki, bu işyerlerinde fiyatları "ısırırlar.", En hafif deyimiyle bunlar kolaylıkla mutfakta yeniden oluşturulabilir Ancak, bu, rulo ve suşi terk etmek bir neden değildir! Ve şimdi, evde "Philadelphia" rulo pişirmeye öğreneceksiniz.

Ne istiyorsun? (Rulo 1 için)

  • (Başka bir suşi pirinç veya geleneksel yuvarlak "japonica") pirinç 150 g;
  • 200 ml su;
  • 1 çorba kaşığı şeker;
  • 3 yemek kaşığı Suşi-sirke (normal ve ince);
  • 0.5 çay kaşığı tuzu;
  • salatalık;
  • tuzlanmış somon (ya da diğer kırmızı balık);
  • yosun levhalar (Nori);
  • Peynir "Philadelphia";
  • Suşi için mat.

Zaten gerekli malzemeleri stoklanmış ettik? Evde "Philadelphia" rulo pişirmeyi - Sonra eğlenceli kısmına geçin.

hazırlanması için talimatlar

Su tamamen temizlenene kadar 1. Pirinç, yıkanır. su ile doldurun ve kapalı bir kapağın altında 15 dakika boyunca kaynatın. Ondan sonra, ısı kapatın ve kapağı çıkarmadan 10 dakika kadar dinlenmeye bırakın.

2. pirinç için giyinme olun. sirke üç yemek kaşığı, 1 çorba kaşığı ile doldurun, en iyi şekil Tadı almak şeker ve 0.5 çay kaşığı tuz. Ancak, dolum miktarı tadını belirleyen en iyisidir.

3. somon ya da diğer balık ve salatalık kesin. 3x3 mm - Balık 1x1 cm ve biraz daha ince salatalık şeritler halinde kesilmesi gereklidir.

4. Su kapta toplayabilir. Bu ıslak elle için gereklidir. Aksi takdirde, pirinç ise, o ellerin sadık olacaktır.

5. Spread levha kaba tarafı yukarı Nori. elleri nemli ve pirinç levha yerleştirmeye başlayabilir. Nedeniyle yakıt ikmali için bu yapışıyor ve nori sığacak. Önemli! Eğer silindir kapanabilecek şekilde, Şekil, bütün yüzeyi hazırlamak ve tabaka şeridi (1-1.5 cm) bir tarafına yakın bırakmak zorunda değildir. Mümkün olduğunca ince pirinç katmanını yapmaya çalışın.

somon, salatalık ve peynir: bizim dolum koymak hakkı - 6. Bir sonraki adım Evde "Philadelphia" rulo pişirmek için nasıl. Önemli olan, eşit doldurma bırakmaya sonra rulo tüm parçaları seçimi gibi dikkatli olmaktır.

8. elleri ve (açık olarak sol üst kısmında şeridin) nemlendirici Nori tabaka yeniden ıslatın.

Evde rulo "Philadelphia" 9. Hazırlık özel bir mat gerektirir - bu yüzden çok daha uygun olacaktır rulo sarın. uzak sürüngen etmemesi için prosedür esnasında, parmaklarınızla dolum tutun. Göreviniz - batırılmış şerit tabakasının diğer tarafına yapışmış şekilde rulo sarmak için ve biz tek parça rulo döndü. mat rulo şeklin yardımıyla ayarlanabilir - Geleneksel yuvarlak ya da biraz kare.

Onları kesmek - 10. Ve son adım Evde "Philadelphia" rulo pişirmek için nasıl. Bunu yüz iyidir, onlar zar zor duruyordu. Kesin ve dikkatli bir tabakta yayıldı. Bitti!

Ne rulo "Philadelphia" var?

Herkes kendi tat tercihleri vardır, ama en iyi tanınan klasik kombinasyonu - soya sosu, zencefil ve Wasabi.

Eğer sevdiyseniz tarifi izlenimlerinizi paylaşarak, "Philadelphia" rulolar, pişirmede kendi sırları vardır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.