Satış

Bir ticaret nedir? Onun türleri ve çeşitleri

Bu çok önemli ve etkileyen en güçlü faktördür tarihsel süreç özellikle genel olarak ve toplum üzerindeki - yani ticaret. ticaretin gelişmesi seviyesi - Bu insanların değerlendirmenin genel kültür düzeyinin kriterlerden biridir ve yüksek öyle, aralarındaki ticari ilişkilerin yüksek seviyede. Bu gerçeği teyit ya hala vahşi kabileleri mevcut içinde hiç ticaret veya değişimi ve ilkel "istifleme" nin sahneye olmaması. ticaret şimdi ne? ülkelerin ve halkların toplumsal ve siyasi yaşamında büyük ölçüde etkileyebilecek ticari ilişkilerin tüm dünyayı kapsayan bu karmaşık ağı.

ticaret dış formu

alıcı ve satıcı farklı ülkelerde olan Ticaret işlemleri, yani mal ve hizmetlerin sınırötesi hamle alım satımı sonucunda, söz ettiğinde dış ticaret. ticaret Bu tür ithalat, ihracat ve transit forma sahiptir. (İki ülke arasındaki sınırları geçen olası tek ürünleri) ithalat ve ihracat denir İki ülke arasındaki ticaret işlemleri. İthal mallar ithal sevk ve satıcının ülke - Onun için ithalatçıya ve satılan onun ürünler - ihraç edilmektedir. ticaret alıcı ne de satıcı başka bir üçüncü tarafın müdahale olduğunda, o zaman bir geçiş denir ve ülke çapında malların nakliyesi edilir - Transit.

ticaretin iç formu

içerden bilgilendirme nedir, tanımı söyledi. Malların Bu formda değil çapraz sınırları yok. Satıcı yani alıcı eller, mal gönderir onlar (bu yerel ticaret) aynı yerde veya şehirde bulunmaktadır. Alıcı ve satıcı farklı şehirlerde olabilir ve daha sonra mallar başka bir yerden bir yere taşınır - Uzun mesafeli ticaret.

Toptan ve perakende ticaret, hem de pazar - bu iç pazara görüyor. ticaret şirketi satmak için ana işlevi olan birincil bir bağlantıdır. satarken paraya bir malın değerinin formunun bir değişimdir.

Ticari Perakende

Satış toptan ve perakende: ticaretin iki biçimini tanımlar. perakende ticaret - malların satışı sonucu kendi ticari olmayan kullanım, bu faaliyet için tüketicinin eline doğrudan gider olarak ise. Mümkün satışı ile bir otomat aracılığıyla, posta ile, tüketicinin evde veya telefon üzerinden, sokakta, mağazada bizzat. perakende mal satan Modern şirketler, birçok türde vardır. Bu self servis mağazalar uygun fiyatlarla günlük ürünler satan. Orada malların serbest seçimle dükkanlar, ancak son anlaşma satıcı ile yapılır. Daha yüksek çünkü bu mağazalarda fiyatları dikkate personel ödemesi için ek yükü alır. müşteriye sınırlı hizmetiyle işletmelerde mesleki yardım sağlamak ve diğer hizmetleri sağlamak. Örneğin, kredi malların alım ve yetenek nedense alıcı uymayan yeni bir ürün, geri dönmek için.

Zengin alıcılar eksiksiz hizmet müşterilerine şık mağazaya tercih edin. Bu mağazalarda pahalı markaların ürünleri. borç verme geniş bir hizmet yelpazesine ek olarak, bu tür şirketlerin ev ve diğer olanaklar de salonlar, kafeler, restoranlar, hizmet sağlayıcılar, ücretsiz teslimat ve malların bakım ile müşterilerimize sunuyoruz.

Fiyat ve perakende çeşitleri

perakende mağazaları fiyatlarının seviyesinde farklıdır. Daha yüksek fiyatlara Modaya satmak. Çoğu teklif mallar orta fiyat aralığı.

Ve bu düşük fiyatlarla neyi ticaret ve şirketler var? Bu, bir yazma-aşağı değil düşük kaliteli ürünlerin satışının veya ticaretini indirim yok. Bu yüksek ciro ilkesiyle çalışan şirketlerdir. düşük fiyatlar ve büyük hacimlerde Satış mağazası-depo içeriyordu. Böyle sergi salonları, ticari kataloglar ve fiyat listeleri gibi Mağazalar. giyinme otomatlar telefonla mail order yoluyla ticari Yapılmayan perakende birçok formları, vardır.

Malların ticari aralığı

Önerilen işlem Firmalar malların aralığında süpermarketler veya mağazalar ve özel mağazalar anılacaktır. perakende hizmetlerin çeşitli sağlanmaktadır birçok şirket vardır. Bu bankalar, oteller, havayollarının hizmet ile başlayan ve güzellik ve binaların ömrü ile sona eriyor. özel bölümlerde sunulan farklı çeşidin mağaza ürünlerinde.

Süpermarket - Farklı grupların mallar ilgili olarak temsil edilebilir self-servis ve faaliyet gösteren bir ticaret şirketi. Gelen uzmanlık depolayan ürün gruplarının aynı tipte ancak genel Doygunluk mal. Bu depolar, mobilya, ev aletleri, spor giyim, renkler, vb Bunlar son derece kurumsal uzmanlaşmış edilebilir. giyim alanında, örneğin, bir iç çamaşırı mağaza. süpermarketler ve işletmelerde ise olası toptan ve perakende ticaret doğasını uzman.

toptan ticaret

Eğer alıcı onların meslekte yeniden satış veya kullanım için mal edinir satış sonucunda, bu toptan ticaretin bir sorudur. Alışveriş alanı ve perakende çok daha fazla satan toptan şirketlerin hacmi. Toptancılar verimli piyasada parti, danışma ve bilgi hizmetleri üzerindeki parçalayarak, tedarik fonksiyonlarını, taşıma, depolama gerçekleştirmek, sipariş, satış, finans ve yönetim oluşumu.

toptancı birkaç gruplar vardır. İlk - ticari firmalar, ticaret evleri, bazlar, tam veya sınırlı hizmet döngüsünde ile ürünün mülkiyeti ve çalışma hakkı elde distribütörler. İkinci grup maddeler, maddelerden oluşur. ajanların ana işlevi - teşvik ticaret, broker - o işe alındı kişiye göre, potansiyel bir alıcı ya da tersi satıcıya azaltmak için. Bu hizmetler için onlar bir ücret alırlar. üçüncü grup - toptan üreticileri bir kolu, bağımsız toptancılar katılımı olmaksızın, aracı olmadan ticari anlaşmalarla alıcıları ve satıcıları sağlanır.

piyasa ticaret

Piyasa bir iş varlıktır ve ne olursa olsun katılımcıların mülkiyet yasalarına tabi ve devlet ticaret kurallarına tabi olduğunu. piyasada Ticaret her zaman olduğu gibi, gıda ve tüketim malları sağlamada önemli bir rol oynamıştır doğrudan üretici pazarındaki mallara serbest erişimi vardır. meta-para alışverişi Etkili mekanizması doğrudan piyasada arz ve talep tarafından düzenlenir. toptan ve perakende İzin ticareti. Günümüz pazarında, ticaret için gerekli şartlar. Inşa alışveriş tesisleri. Bunlar ticari ve teknik ekipmanlar ile donatılmıştır. Pazar - üreticiden tüketiciye uygun fiyata her türlü mal miktarı uygun ve en kısa yol.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.