SağlıkTıp

Ergenlerde Jinekomasti - Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi

Burada kullanılan "ergen jinekomasti" keskin belirtmektedir meme bezlerinde artış adipoz doku kalınlaşmasına bağlı. Bu fizyolojik olay doktorların müdahale gerektirmez, ancak, bazen hastalara reçete edilir özel ilaçlar sonuçlanan acı eşlik edebilir.

ergenlerde jinekomasti iki yıl içinde kendi başına geçemezse, genç seks hormonlarının bazı rahatsızlıklar tespit eden özel testi geçmek veya bir ultrason muayenesi ve mamografi yapılması gerekmektedir.

jinekomasti çeşitleri

Fizyolojik idiyopatik semptomatik ve yanlış: ergenlerde jinekomasti dört çeşit ayrılmıştır.

Fizyolojik jinekomasti bu keskin bir kadın üretimini arttırır ve bunun sonucu olarak ergenlik yaşlılığa bağlı değişimlerin gövde ile ilişkili östrojen hormonunun.

idiyopatik jinekomasti tıp nedenleri şimdiye kadar bilinmemektedir. Cerrahi müdahale sadece uysal jinekomasti Bu tür tüm hastalıkların% 50'sini.

Diğer semptomlar ve hastalıklar sonucu gelişir Jinekomasti - Semptomatik Jinekomasti. Örneğin, bunun nedeni endokrin sistemin yanlış işlem oluşabilir, testisler, böbrek hastalıkları ve karaciğer bozuklukları. Bazen ergenlerde semptomatik jinekomasti diyet takviyeleri kullanımı nedeniyle bir yan etki olarak ortaya çıkar.

ergenlerde Yanlış jinekomasti hormonlarla ilişkili ve obez çocuklarda obezitenin bir sonucu olarak ortaya çıkar edilmez. Bazen selim veya habis tümörler oluşmaktadır.

Jinekomasti - Nedenler

Jinekomasti, zayıf bir androjen salgılaması veya gametogenez (hipogonadizm) kaynaklanabilir. Bu durumda, ergen erkek cinsel hormonları ihtiva bu tür ilaçlar, tayin: örneğin "Omnadren" "Sustanon" veya "chorion- gonadotropini". Gonadotropin kas içi enjeksiyon her beş günde bir, Omnadren ve Sustanon - her yirmi gün, en fazla bir mililitrelik.

% 80 verim testosteron içeren preparasyon "Androgel" ile elde edilebilir. Her gün derilerine edilmelidir.

ilaç ile birlikte kullanılan biyolojik olarak aktif katkı maddeleri ki, 3-4 aydır. çeşitli bitkilerden poliflernoy polen elde edilen bir protein açısından zengin ve vitamin kompleksi içeren bir madde - İyi sonuçlar, arı poleni kullanılarak gözlenir.

jinekomasti başka nedeni - tiroid bezi eserlerin ihlali. Bu durumda, hasta reçete ilaç ve ücretler ise yatıştırıcı bitkiler eylemi. gibi, özellikle de bilinen ilaçlardır kedi otu tentür veya motherwort. bitkisel maddeler içeren tabletler halinde çok ilaç da vardır.

Jinekomasti için narkotik maddelerin kullanımı ortaya çıkar. Kenevir, afyon ve geleneksel dramatik göğüsleri artırmak "ışık" ve hatta "tedavi edici" olarak kabul edilir diğer ilaçlar,.

ergenlerde jinekomasti varsa, yukarıda tarif edilmiş bir tedavi, gecikmiş olmamalıdır.

Cerrahi müdahaleye gerek

Altı ay ilaç uygulaması için hasta sağlığının en ufak bir gelişme olmamıştır nerede Operatif Müdahale durumlarda kullanılır. Bu operasyon ile hastanın anestezi ve göğüs kesi yapmak zordur.

göğüs ameliyatı önlenebilir küçük yara izi vardır Normalde sonra ise kullanım liposuction (liposuction). Bu prosedür ile, hastanın operasyon izleri kalır etmez ve ondan sonra hemen eve gitmek yapabiliyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.