SağlıkKadın sağlığı

Seksten sonra Kan - nedenleri.

Kan seks (Postkoital kanama) sonra - Kadınların en yaygın şikayetlerden biridir. Çoğu durumda, bu patoloji kadının hayatına bir tehlike temsil etmez, ancak tekrar tekrar tekrar tekrar ve eğer, bu hastalığın bir belirtisidir. Bu nedenle, sorunları önleyebilmek için hemen daha iyi doktorunuza danışın. ilişki sonrası kanama gerçek nedenleri nelerdir?

Herkes bilir seksten sonra kan - İlk bir "uydu" Cinsel ilişki, bir kopma var , kızlık zarı sonucunda ve orada kanıyor. çökeltilerin sayısı gerginlik, cinsel deneyim ortağı vb kızlık zarının şekli ve gücüne bağlı olacaktır Daha önce tampon kullanmıştı kızlar, spor yaralanmaları pelvik alınan veya hatta mastürbasyon, kanama önemsiz olabilir.

cinsel ilişki sonrası kanama (vs, belsoğukluğu, trichomoniasis) hastalık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, ya da cinsel yolla bulaşan bir belirtisi ya da hemen hemen tüm kadın üreme organları (vajinit, servisit, vajinal iltihabı, vs.) ve enflamatuar hastalıkların başlangıcı olabilir .

Sıklıkla kanama miktarı ilişkiden sonra gösterebilir servikal displazi, kanser - bir kanser öncesi durumdur, hem de dış gebelik, yumurtalık ya da kötü rüptürü. kanamalar ile birlikte, bu hastalıkların tümü güçlü ve keskin ağrı, eşlik edecek cilt solgunluk, zayıf nabız, aşırı terleme, düşük basınç ve kalp çarpıntısı.

Hiçbir az "Popüler" nedeni postkoital kanama polip ve erozyon bulunmasıdır. Polipler, genellikle kaldırılır ve sararmış erozyonu. seksten sonra Kan - böyle bir duruma yol açabilecek hormonlar, ihmal veya gecikme sıradan kabul dayalı bazı kontraseptif kullanımının bir sonucudur. Kadınlar Cinsel birleşme sonrası kanama maruz kalan, sen azalmasını etkileyen ilaçlar almamalıdır , kan pıhtılaşması sonucu kanama yol açar rahim astar, bir inceltme olduğu için.

Buna ek olarak, kan seksten sonra ve miyom varlığında görünür. Ve diğer belirtilerin bu oluşum çok zayıf veya yok tamamen görünebilir olduğunu hatırlamakta yarar var. Bu arada, menopoz haber öncesi dönemde birçok kadın yüzünden onların miyomlar, kendi başlarına kaybolur, bu kez östrojen arttığı.

Postkoital gebelik sırasında kanamaya başladı durumunda, evde oturmak ve her şeyi kendi başına gidene kadar beklemek olmamalıdır - bir çocuğun hayatına mal olabilir. Gerçekte, bu tür semptomlar varlığı plasental abruptio veya gebelik diğer ciddi hastalıklara gösterebilir. Bu nedenle, ne zaman hamile kadın (ve sadece cinsel ilişki sonrası) en kanın görünümü - bir doktor veya ambulans çağırmak için bir fırsattır.

Çok sık ilişki sonrası kanama varlığı çok kaba ve acımasız seks sonrası yaralanma veya endometriyum yırtığına işaret unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.