SağlıkTıp

Hepatit C Analiz: çözme sonucu

Hepatit C, insanlarda en sık görülen karaciğer hastalıklarından biridir. o zamanında olabilir teşhis. Bu duruma göre, bu hız ve tedavinin etkinliği ile ilgili bağlı olacaktır. Sonraki belirli çalışmalar ayrıca dikkatimizi sunulacak arasında hepatit C Coded için test edilecek öğreneceksiniz. Ne tür testler geçmelidir? Ne sapma Hepatit C'si olan bir kişide gözlenen edilebilir? Bütün bunlar daha sonra açıklanacaktır. Aslında, her şey göründüğünden çok daha zordur.

hastalığın Hakkında

Hepatit C, oldukça yaygın bir hastalıktır. Buna bağlı olarak Hepatit B virüsü insanda görülen bir sonucu olarak ortaya çıkar. O virüslü kan sağlıklı bir vatandaşın vücuda giren ağırlıklı zaman iletti.

kronik ve akut - hastalık iki biçimi vardır. Tipik haliyle, herhangi bir hastalık belirtisi hastanın eksikliği hastalığının ikinci tip. Sadece ara sıra deri, mide bulantısı, kusma için sarılık belirti gözlenen, dışkı ve idrarda, iştah, yorgunluk, karın ağrısı kaybı renginde değişiklikler.

doğru erken aşamalarında hastalığının teşhisinde daha sonra sunulacak Bu çalışmanın hepatit C Açıklama için test edilecek gereklidir. Başlangıç için tanı yöntemleri kullanılacaktır öğrenmek zorunda kalacaktır.

Testlerin listesi

Aslında, birçoğu. Hasta test büyük miktarda teslim etmek gerekir. Neyse ki, hemen hepsi venöz kan çalışmaya azalır. Bu nedenle, testlerin çoğunluğu bir anda geçmek mümkün olacak.

Bu nedenle, hepatit C teşhisi için yöntemler arasında aşağıdaki çalışmalar aşağıda verilmektedir:

 • Tam kan sayımı;
 • idrar analizi;
 • biyokimya;
 • PCR;
 • HVC Antikorların tespiti;
 • Kan testi karaciğer antikorları;
 • Karaciğer biyopsisi.

Uygulamada, çoğu durumda, ilk 5 testler her zaman yapılır olduğunu. Ama antikor testi ve karaciğer biyopsisi çok nadirdir. Genellikle için tanı ve uygun tedavi onaylamak ve hastalığın nedenlerini bulmak için gerekli değildir. Sonraki her yöntem için daha detaylı olarak tarif edilecektir.

yaparken

Ama önce, vakaları yalnızca deneyimli hekim tarafından yapılmalıdır elde edilen tüm sonuçların hepatit C Açıklama için test edilmesi gereken ne anlamamız gerekiyor. Aksi takdirde, okumada bir hata yapabilir. Vatandaşların belirli kategorilerdeki için böyle hatalar izin verilmez.

Hepatit C gerektiği için test edilecek için:

 • Gebelik çiftini planlama;
 • hamile kadınlar;
 • hastalık üzerinde şüphesi (işaretleri) olan kişiler;
 • Donör organları / kan;
 • bağımlıları;
 • HIV hastalığı olan kişiler;
 • gelecek vaad etmektedir vatandaşlar;
 • sağlık çalışanları;
 • MIA çalışanları.

insanların geri kalanı istenen analizini kiralayın. yılda bir kez Önerilen sağlık kontrolü. göründüğü, bu teknik, zaman içinde hastalığı teşhis yardımcı olabilir.

hazırlanması On

Ben Hepatit C için test edilecek istersiniz? Bu çalışmanın Kod Çözme aslında çok zor değil. Ama çok vazgeçeceğim analizi ne tür bağlıdır.

Her tanı yöntemi, düzgün hazırlamak için gereklidir. Neyse ki, hepatit C için analiz hiçbir sonsuza gider. o Kan bağışı söz konusu olduğunda, sadece aç karnına bunu yapmak gerekir. Yaklaşık 8-10 saat yememek gerekir.

İdrarın teslim yağlı ve kızartılmış gıdalar ve kötü alışkanlıklar vazgeçmek biyolojik materyalin toplanması önce birkaç gün süreyle önerilir üzerine. Bu laboratuvar sabah ilk idrar getirmek gerekiyor. Yani en bilgilendirici. Araştırma için hazırlık Artık özellikleri değildir sahiptir.

Ortak testler

Şimdi her analizin tipi ve Çözümün hakkında biraz. Yani belirli bir durumda bir kişi uyarmak gerekir? Bu tavsiye edilmez kendi kendine ilaç ve kendini tanı etmektir. Daha önce bahsedildiği gibi, tecrübeli doktorlar çabuk bir hastada hepatit C varlığını tespit etmek mümkün olacak. Ama ne dayanarak?

ortak kan ve idrar testleri ile başlayalım. idrar değişikliklerin erken, renk vurguladığımız gibi. O kararır. Diğeri ne gibi değişiklikler fark edilebilir?

Bunu yapmak için, araştırmanın sonuçlarını incelemek. Hepatit C gözlenen aşağıdaki değişiklikler (çoğunlukla kan analizi):

 • örneğin hemoglobin, beyaz kan hücreleri ve trombositler gibi düşük bileşenleri;
 • lenfositler artış;
 • gözlenen kanama bozukluğu;
 • artmış eritrosit sedimentasyon oranı.

Ayrıca idrarda urobelin tespit edilebilir. Bu materyal, karaciğer bozuklukları varlığını gösterir. Ve başka bir şey.

Kan biyokimyasal

Nasıl Hepatit C belirteçleri tespit etmek için? testleri Deşifre Bir kişi hastalığa sahip olup olmadığını anlamak yardımcı olacaktır. genel çalışmalar gerekli sonra biyokimya üzerinde kan devretmeye. Bu en hastalıkların teşhisi için gelişmiş bir yöntemdir.

aşağıdaki değişiklikler hepatit C gözlenmiştir:

 • artan karaciğer enzimler (ALT ve AST);
 • glutamil alkalin fosfataz seviyelerini arttırmıştır;
 • bilirubin artar;
 • albüminler azaltılır;
 • gama-globulinlere artmıştır;
 • kandaki trigliserid.

Bu gerçekten hastalığın varlığını yargılamak için yardımcı olur, kan kimyası, böyle bir planın hepatit C Coded değişeceğini nasıl. Ve sıralanan maddelerin kuralları nelerdir? bir veya başka bileşenin artış veya azalma karar verebilmeniz için sınırlamalar nelerdir?

Kan kimyasında maddelerin normlar

Genel olarak, durum belirsiz. Bugüne kadar, erkek ve kadın kan yukarıdaki bileşenlerin farklı miktarlarda içermektedir. Adam hepatit C için geçti testler? Açıklama (maddeler normal) biyokimya olacaktır:

 • erkeklerde karaciğer enzimleri kadınlarda kadar 41 IU / L arasında bir miktarda yer alması gereken - 31 IU / L;
 • glütamil seviyesi alkalin fosfataz 150 IU / l'den daha fazla değildir;
 • Sarı Pigment Tamam - 27-34 mol / l'ye kadar.

Böyle kurallar adamı güdümlü olmalıdır üzerinde öyle. Özel kliniklerde kan biyokimyasal analiz Teslimin ardından normlar mutlaka sınır değerlerinin sonuçlarında doğrudan sıralanabilir.

PCR tanı

Sıradaki test çok bilgilendirici - yürütmekte olduğu PCR. Bu seçenek, araştırmanın hepatit C Dağılımı için kantitatif analiz virüs hücrelerinin bir arama ima bile asgari konsantrasyon sunmaktadır. Doğru sonuçlar iddia edilen enfeksiyonun tarihten itibaren 5 gün içinde elde edilebilir.

deşifre edilmeden biraz. analizin sonucu olumlu ise, hepatit C vücutta mevcut olduğu anlamına gelir. Venöz hastalık kan örneği zamanda aktif aşamasında.

PCR, teşhis bir özelliği hem niteliksel hem niceliksel olabilir olmasıdır. Bu anlamlı fark yok. Sonuçları Deşifre aynı olacaktır. Hepatit C (kalitatif tespit edilirse analizi), araştırma sonuçların yorumlanması pozitif bir reaksiyon göstermektedir. Yani testi pozitiftir vardır. Aksi takdirde, negatif olacaktır.

kantitatif PCR Hakkında

Şimdi hepatit C için kantitatif PCR deneyi konusunda küçük bir nokta bu tür bir seçenek kan hücrelerinin hastalığın saptanması sonra seçilen olmasıdır. Bu hastalığın gelişme derecesini belirlemek için yardımcı olur. Doğru tedavi seçiminde için harika bir yoldur.

Hepatit C virüsü bulunur? aşağıda verilecektir çözme olan nicel analizi, organizma üzerinde viral yük ölçüde göstermektedir. Bu yüksek ve çok fazla değil olabilir.

kalitatif PCR analizi pozitif ise, yani, öyle ölçmek için tercih vermek için tavsiye edilir. O düzgün bir kişiyi tedavi etmek için nasıl anlamanıza yardımcı olacaktır.

kod çözme deneyleri, kan içinde bulunan RNA HVC miktarı anlamına gelecektir. Sonuçlar 400.000 IU / L gösterdi, bu tür bir sonucu ortalama olarak kabul edilebilir. düşük - Buna paralel olarak, göstergeler aşağıdaki en az sözü geçen viral yük. 800.000 IU / L daha yüksektir, hepatit C için bir nicel analizinin bir değerde hastalığın organizmaya güçlü beklenen yük

immünolojik tanı

Diğer şeylerin yanı sıra, hepatit C Transkripsiyon analizine antikorları hastalığın her türlü çalışılan için değil, aynı zamanda hepatik antijenlere sadece yönlendirilmiş antikorlar düşürülür belirlemek mümkündür.

Bu gibi teşhis geleneksel bir araştırma bir seçenek olarak ve hızlı bir testi ile gerçekleştirilebilir. İkincisi için kan ve tükürük olarak kullanılır. (Kılavuzuna göre) belli bir renkte şeritler boyama zaman, insanlarda hepatit C antikor varlığı bahsedebiliriz. hızlı testlerin avantajı evde gerçekleştirmek için izin olmasıdır.

Tipik olarak, bir çalışma çözme çalışma altındaki bir hastalığa karşı antikor varlığını / yokluğunu belirtmek için azaltır. Eğer vücutta olumlu sonuç gelirse onlar. Aksi takdirde, hepatit ve karaciğer hücreleri YAPAMAYANLARA antikorların varlığı söz.

Sonuçlar

Şimdi araştırmanın sonuçlarını nasıl deşifre yanı sıra belirli bir tanı için nasıl hazırlanacağını anlıyoruz. Aslında, her şey göründüğünden daha çok daha kolaydır.

En basit çözüm, hastalığın varlığında çalışılan hepatit C Transkripsiyon PCR tan (en çok bilgi yöntemi) virüsünün varlığını / yokluğunu belirlemek için hem de onların organizma üzerindeki yükün aydınlatılması azaltan bir kan testidir. Bu konuda zor bir şey yoktur.

Kural olarak, bu teşhis yöntemlerinin hepsi yanlış pozitif veya yanlış negatif olabilir. Bu nedenle şüpheli hepatit geçiren birkaç farklı testler vakalarında tavsiye edilmektedir. % 100 sonuçları doğrulamak için ancak bu yolla mümkün olacaktır.

Uygulamada, yanlış tanı sonucu çok sık meydana gelmezler. Bunlar genellikle daha fazla çalışma için biyo materyal örnekleme prosedürleri ihlal meydana gelir. Örneğin, bir idrar veya kan kontaminasyonu. Heparin ise, sonuç yanlış kana gelebilir. Kimyasal ya da protein maddesi - Bir kişi hasta ise hepatit C testi doğru söyleme neden birkaç nedeni. Şüpheli sonuçlar bir süre sonra çalışmayı tekrarlamak önerilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.