Haber ve ToplumDoğa

En tehlikeli böcekler. Hit "mini katiller"

Bu en çok böceklerin krallığı bir sır değil. Yerde, suda, toprak altında, ağaçlarda ve havadaki krallığın "konularında" milyarlarca vardır. on kentilyon - gezegende yaşayan tüm böcekleri saymak ise, inanılmaz bir sayı olsun. Tüm bu canlıların uğur böceğinin gibi zararsızdır. çoğu böcek Zehirli s. En tehlikeli böcekler içeren Bulunmuş bir tür bile yoktur. Tabii ki, tehlike özellikle bir erkek için, poz.

Bu zehirli yaratıklardan biri güzel bir isim rahmi. halk itibaren bu parlak tırtıl "takma" tembel palyaço aldı, ancak güzel bir elbise ve komik bir isim ölümü gizler. Bu yaratık tüylerle kaplı ve bunların her zehirli olduğunu. Sadece temas ve insanların alyuvar yıkmak başlar ve vücut korkunç noktalarıdır. Birkaç dokunuşlar böbrek yetmezliği ve yol beyin kanaması. yıl için bu türdeki en tehlikeli böcekler yaklaşık otuz kişi öldü.

Hayır daha az tehlikeli bize ve için örümcek Karakurt. O insanlara saldırmaz, ancak dişiler derece zehirli kara dul bulunmaktadır. Karın üzerinde kırmızı lekeler bu örümcek tanımak ve bunu görmezden izin verir.

gibi zehirli böcekler ateş karıncaları, geçtiğimiz günlerde Amerika'nın "belası" haline geldi. Devletleri'nde onlar Brezilya'dan getirildi. Yeni bir ülkede, göçmen mükemmel alışık ve bir tehdit haline gelir. Herhangi çiftlikte Nakatyvaya, kırmızı dalga, bu karıncalar ekonominin en yenilebilir ve yenilemez şeyi yutmaya. Isırıkları bir yanık benzer bir hissi, dolayısıyla neden böceğin adını.

Yine bazı az toksik denilen ordu karıncalar. Bu böcekler Amazon yakın üç santimetre yaşar. uzunluklarının çoğu, bir pala şeklindeki keskin çene kemiklerini alır. Kalıcı anthills onlar değil. Ordu karıncaları istikrarlı sistemleri, tüm yaşamı yok etme yolunu yürüyen. Onlar gerekmez zehir - Bu böcekler kurbanı canlı yutmaya. "Karınca" aile örneğin tehlikeli türlerin bol, kurşun karınca içerir. Onlar tiz bir gıcırtı ile fakir turist başlarına ağaçlar ve dalış yaşıyor. Bu "savaş çığlığı" birlikte başka yüz veya iki karıncalar koşarak geldi. Bir mermi gibi Onların çeneler herhangi bir yüzey delip, ve zehir öldürücüdür. Aborjin itibaren
tür "24" adı var - o kadar geçen kurbanı acı.

En tehlikeli böcekler hep zehirli değildir. Bu tür bir canlının Çarpıcı bir örneği - atsineği. Bu parazit herhangi vücuda mükemmel uyum sağlar. Gadflies, aynı zamanda insan gadflies vardır Tabii atlar, inekler, koyunlar ... vardır. Vücudumuzun bot içinde sivrisinek gibi kan emici böcekler, yardımcı olur. Ve hatta beyinde, bu şey vücudunun herhangi bir yerinde olabilir yerleşmek.

Bir başka tehlikeli böcek adam yaptı. Amerikalı biyolog Warwick Kerr onların Afrikalı Avrupa arıları geçti "kuzenler." Sonuç uygunsuz davranışla bir Africanized arı olduğunu. ve sağladığınız zehir ölümcül dozda - beş metre kovana gelip yeterlidir. "Düşman" Açık, bu arılar şirket içinde tersledi ve onları neredeyse imkansızdır uzak olsun.

Asyalı eşekarısı - Eh, liste en tehlikeli böcek tarafından yönetilmektedir. pyatisantimetrovym Kanat açıklığı bu böcek yediden fazla santimetre. Böcek dünyasının "köpekbalığı" zehirli sokması yanı sıra, başka bir silah yoktur. Hornet asit tükürebilirsin. Jet onun burnumun üreten ve uygun bir şekilde göze doğrudan düşer. 80 km / saat bir hızda sıvı kokusu çevreleyen hornetleri akın eder. Survive böyle bir saldırı işte imkansız neden Tayvanlı çağrı Asya eşek arısı "arı-kaplan". Onlar Asya'da değil, aynı zamanda Primorsky Territory sadece en tehlikeli böcekler, yaşar. Japonya'da, eşekarısı dev boyutlardaki benzer tür "arı serçe" denir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.