ÇirkinlikKendin yap

Kompozisyonu ve teknoloji: kinetik elleriyle kum nasıl yapılır

Kinetik kum (kinetik kum - Bu yazının İngilizce versiyonu) - Çocukların gelişimi için çok ilginç bir modern bir materyal. Bununla beraber yağışlı havalarda, örneğin, evde hakkını yapabilirsiniz. O çocuk büyük zevk alır, ama pahalı ve her mağazada satışa kullanılamaz olacaktır. kendi elleriyle böyle bir karışımın bir analog oluşturun. Onun bileşenleri herkese erişilebilir ve maliyeti azdır.

İlginç eğitsel oyun

Kinetik kum (kinetik kum) - Bu İsveç'te geliştirilen özgün modern bileşimdir. Bu eğitim sürecinde ve hatta tedavi edici amaçlar için, eğlence için de kullanılabilir. Olağandışı madde% 98 doğal kum ve güvenli bağlayıcı oluşur. yüzeysel sıradan ıslak alt-tabakanın benzer, ancak bu, kütle akışı bir his yaratan bir yumuşak, hoş bir dokuya sahiptir. kulichiki, taret, rulo toplar ve (hamuru gibi) sosis oluşturmak mümkün olduğu için. O bir bıçakla kesilmiş ve şablon tarafından yapılan şeklini korur. Oyun için kütlenin rengi açık kahverengi, doğal en çok benzeyen. Sen elleriyle açısal kum yapabilirsiniz. kendini yetiştirmiş ürünün bileşimi satın biraz farklı olacaktır.

ağırlık İki çeşit oynamak

kinetik kum Bölüm ve aralarındaki eşittir işareti koyarak, bir kavramı ile birleştirilmiş canlı. Aslında, bu eş anlamlı olmayan, farklı bileşimler anlamına gelir. Kinetik kum bir silikon bağlayıcı geleneksel kum elenen ince fraksiyonunun bir karışımıdır. Canlı ezilmiş kireçtaşı oluşur, bu yüzden beyaz renkte ve daha pahalıdır. İlk İsveç'te üretilen ve ikinci - Güney Kore. 3000 - İngiliz paketi kinetik kum yaklaşık 750 ruble ve beş kilogram maliyeti.

Kinetik kum özelliklerini kaybetmez. o ıslanırsa bile, korkunç hiçbir şey olmaz. kitlelerin özelliklerine kurutulduktan sonra bir kez daha aynı olmayacak. Depolama yapısı için kapaklar toza maruz olmadığını sadece sırayla önerilir plastik kaplar kullanın.

Canlı kum Paketi (0,7 kg) 1000 ruble değerinde olduğunu ve yarım kilogram -. 1500 ruble. Bu kütle, su içinde eritilir, bu nedenle ıslak olamaz. Karışım ıslak ise, çürük parça atılması gerekecektir. nefes almak gerekiyor gibi ürün, açık bir kapta olmalıdır saklayın. Ama doğrudan güneş ışığı o tutamam. Gerekli olmadığı gibi kağıt veya bez üzerine bununla ilgili etkileşime geçmek. Bir baz uygun bir plastikten de.

Avantajları ve dezavantajları

Çocuk kinetik kum gelişimini teşvik ince motor becerileri ve hayal yanı sıra her türlü hava harika bir eğlence sunan. Her oyuncak olduğu gibi, bu yapı kendi artıları ve eksileri vardır. kinetik kum olumlu nitelikleri şöyle:

 • Hoş sağlar dokunsal bir his ;
 • İyi herhangi bir biçimde tutar;
 • kolay kullanım;
 • Sıradan kum daha hafif kütleyi kaldırmak uyanın;
 • Bu özel saklama koşullarını gerektirmez;
 • kurur;
 • su ile bozulmaz;
 • Bu çocuğunuzun farklı oyunların bir sürü teklif sağlar (kuleler inşa kek oymak için mümkündür);
 • bir dokunsal ve ince motor becerisi geliştirir;
 • Rahatlatıcı özelliği vardır;
 • hiçbir toksik maddeler, renklendiriciler, tatlandırıcılar içerir çünkü güvenlidir.

pek çok avantajı olmasına rağmen, dezavantajları vardır:

 • Kütle (karışımının yüksek maliyeti göz önüne alındığında, bir süpürge ya da çok savurgan bir toz beziyle temiz) söz üreticileri kadar kolay değildir, küçük parçacıkların toplanması;
 • giysi ve ayakkabı yapışır, sıkı bir şekilde yüzeye bağlı kalarak bunun üzerine basan halinde olan düşme ile;
 • yüksek bir yoğunluk ve ağırlık vardır, böylece karışımının 1 kg kadar çok değildir.

çocuklar gerçekten kinetik kum kullanmak ister. Fotoğraf sergileyebilirsiniz. Çocuk yaratıcılık böyle bir kitle ile oynamak için mutlu olacak. Her ebeveyn dikkat etmelidir bir ürün için oyun tüm olumlu yönlerini göz önüne alındığında. Eğer elleriyle bir kinetik kum yaparsanız, kompozisyon satın alma işlemiyle aynı özelliklere sahip, ancak çok isterim onun gibi olmayacaktır.

Ne yetişkinler kinetik kum için yararlıdır

Bu ağırlığın çocukları dersler hayal gücü, yaratıcılık, ince motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olursa, gençler kendilerini, iç deneyimleri ifade etmek, kurtarılmış olması sağlayacaktır. Yetişkinler kinetik kum, stresi azaltır, dinlenmek ve duygusal dinlen, verimliliği artırmak, heyecan geri getirmek için fırsat verir.

nereden satın alınır

Kinetik Kum hala ülkemizde çocuklar için malların piyasada bir yenilik. Her mağaza, hatta eğitici oyunlar satışında, bir kinetik kumu satın alabilirsiniz uzmanım. O kadar çok satılanlar bilmiyorum ve böyle bir şey duymadım olur.

En iyi seçenek - Online mağazada alışılmadık kum sipariş etmek. Orada farklı ağırlık ambalaj kütle 1, 2.5 veya 5 kg seçmek mümkündür. Buna ek olarak, tam veya ayrı evde kullanım için özel kalıplar veya kum sundu.

Hangi seçenekler sunulabilir istihdam

kinetik kum avantajı hem eğitim ve tedavi işlemlerini yürütmek üzere uygun olmasıdır. İşte bu dizilişle oynamak için birkaç yolu vardır:

 • parmaklarının arasında başka bir yandan dökülüp veya koşullarını oluşturmak hoş bir dokunma hissi, bir psikolojik kabartma ;
 • (Koordinasyon el hareketleri trenler ve işlem gözlem yatıştırıcı bir etkiye sahiptir) kova kalıplardan karışım sovochkom veya kavanoz açılması;
 • Bir kum boncuk, düğme ve diğer küçük nesneleri (trenler dikkat, titizlik) seçmek için öner;
 • Geleneksel kekler, çamur kekler, hem de kuleler, hayvanlar ve diğer nesnelerin oluşturulması.

Kalıplar ve aksesuarları

Çocuklar kinetik kum oynamak ilgilenen. kale Kale Kalıp inşa etmek Set önemli ölçüde sürecini çeşitlendirmektedir. Geleneksel kitler ve kovalar sovochki aksine, kalıptan çekme silindirleri, farklı yüksekliklerdeki paralelyüz için tasarlanmış iki özel şırınga içerir. ile kulenin için özel bir formu da vardır bir döner merdiven, sitenin yuvarlak bir koni, kale duvarının, çit şeklinde çatısı. setinde kinetik kum kesmek kolaydır plastik bıçaklar vardır. Bu mucizenin 500 ruble içinde çok makul bir fiyat için internet üzerinden mümkündür sipariş edin. Çocuk uzun olması ve heyecanla bu öğeler ile meşgul olur.

elleriyle Kinetik kum: Makyaj

Bir çocukla oyun için bir kitle oluşturmak için sadece doğal malzemeler kullanmak önemlidir. Bu tariflerde mutfakta her ev kadını var malzemeyi sunuyoruz. gıda boyası maddesi kullanılması bile bir renk yapabilirsiniz. Eğer elleriyle bir kinetik kum oluşturmak, aşağıdaki gibi bir bileşimidir:

 • patates nişastası ya da mısır unu ;
 • su;
 • bir renk pigmenti;
 • Elenmiş kum.

son bileşeni çekirdeğidir. (bazı Turku kahve yapmak için kullanabilirsiniz) bu yoksa, sen bina veya bahçe deposunda veya nehir kıyısında getirdiği olağan dışı hale getirmek için bir elekten ceza karışımı satın alabilirsiniz. Diğer bileşenler kolayca herhangi bir bakkal satın alabilirsiniz.

Bir kinetik kum nasıl yapılır

oldukça basit bir konu - bir çocuğun oyun için ağırlığının Bağımsız yaratılması. Hatta bir çocuk sürece getirebilir. O ilginç aynı zamanda.

seçenek 1

ilk tarifi - göre patates nişastası. Bu kütle depolama sırasında kuruyabilir. Onun oldukça küçük bir ezilme elleri ve su ekleyin. bileşenlerin sayısı aşağıdaki gibidir:

 • Hazırlanan kuvars kum - 4 kap;
 • patates nişastası - 2 fincan;
 • su - 1 fincan.

Aşağıdaki oluşturulması sekansı

 1. kum ve nişasta Karıştırma.
 2. malzemeler iyice karıştırılır.
 3. Küçük porsiyonlarda yavaş yavaş su ekleyin. kıvam elde edilinceye görün. transfüzyon çalış. Bu bileşen olacaksa oyuna kadar kilo çok yumuşak olacak ve kötü şekli tutacak.

opsiyon 2

malzemelerle bir miktar atın:

 • Hazırlanan kuvars kumu - 5 bardak;
 • mısır nişastası ya da unu - 2,5 bardak;
 • Su - 1 fincan;
 • gıda boyası.

aşağıdaki gibi hazırlama metodu olup:

 1. Temiz bir tabak, kase veya kova alın.
 2. kum ve nişasta dökün.
 3. İyice karıştırın.
 4. Başka bir kapta su içinde gıda boyası seyreltin.
 5. Elde edilen renkli çözelti, temel yapıya sokulur.
 6. Ağırlık üniform kıvamda ayarlanmıştır.

Sen, her iki seçeneği deneyin onları oynamak ve en iyi seçim çocuğu verebilir. Bebeğinizin lezzet bir sürü denemek istiyor endişe duyuyorsanız, kum ilk dekontaminasyon amacıyla fırında ateşledi edilmelidir.

Böylece, gelişimsel faaliyetlerde ve Fidget ilginç bir iş bile evde, herhangi bir ebeveyni göze sağlamak için. Eğer kinetik kum savurgan hissediyorum kurumsal bir yapıya satın alırsanız, ellerinizle özellikleri benzer ağırlığa hazırlanmak. Bu doğal malzemelerden yapılır. Bu durumda, bunu sadece vakıf olduğunu biliyorum, ama aynı zamanda Middleware sistemi olacak - çevre dostu bir malzeme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.