Haber ve ToplumDoğa

Mirket - bir hayvan haline gelebilir oldukça egzotik hayvan

egzotik hayvanlar elde etmek moda trendi peşinde, birçok kişi şiddetli ve bazen tehlikeli hayvanlarla aynı çatı altında yaşamaya başlar. Ama onların münhasırlık güvenli yeterli olabilir başkalarının sürpriz Afrika canavar olarak adlandırılan meerkats tanıma. Bu güzel yaratılış yalnızca onu daha iyi tanımak, aynı zamanda bir duygu yükü ve egzotik sağlayabilir.

mirket nedir?

meerkats ve firavunfareleri çitanýn aynı aileye mensup olmasına rağmen, farklı onların kadinalno görünümünü.

Mirket - küçük boyutta bir yaratık, 30 cm yüksekliğindeki bir kilogram maksimum ağırlığa kadar ulaşır. kürk hacmine oldukça zarif ve ince, fakat gereksiz hayvan daha tam hayvanı gibi görünüyor.

dokunulduğunda meerkat yumuşak kaplayın, kendi renklenme süt beyaz renk tonu kırmızımsı griden değişebilir. göbek ve namlu saçlar üzerinde neredeyse beyaz, genellikle daha hafif olduğunu ve göz çevresinde ve kuyruk ve ayak ucunda - siyah.

Küçük meerkats denge için kuyruğunda dinlenme, onun arka ayakları üzerinde çok yetenekli. Kuyruk surikatov uzunluğu 20 cm ulaşabilir, bu tabanda daha geniştir ve bir noktaya daralmaktadır.

Nasıl meerkats nelerdir?

Bu küçük hayvanlar birkaç düzine bireylerin büyük sürüleri yaşamaktadır. Bu klan Meerkats ortak avcılardan yiyecek ve korunma arayışı ve hatta eğitim ditenysha için birleştirmek izin verir.

Mirket - Faaliyetinin büyük kısmı Burrows kazıyor ile, gündüzleri en aktif olduğu bir hayvan. Bunu yapmak için, doğa uzun pençeleri ile bu hayvanlar patilerini verdi: onlar inme kazmak ön ayakları ve arazi geri atmak.

yeraltı geçitleri Yaşam meerkats fiziksel özellikleri üzerinde başka iz bırakmıştır - onlar Burrows kazarken toprağı ve toz alamadım böylece onların kulaklarını kapsayacak şekilde eşsiz bir yeteneği var.

paketin içindeki İlişki hayvanlar çok yakın ve sıcak bir aile olduğunu. Şaşırtıcı bir şekilde meerkats ailesinin tüm üyelerine sabah ayin tebrik görünür: hayvanlar "Merhaba" doğumundan birbirlerine, şefkatle yüzleri dost kabilesi öpüşme sarılma. Onları paketi içinde bütünlüğü ve uyumu korumak için bu tür ritüel gereklidir.

Doğal Yaşam Alanları

Meerkats doğal yaşam terkedilmiş ve düz arazide, ağaç ve diğer büyük bitkiler değil bir çok geçmektedir. Bu doğal koşullar meerkat paketin varlığını için vazgeçilmez olan çok sayıda yeraltı geçişleri ve tünel oluşturulması için en uygun olanlardır.

Vahşi doğada, büyük olasılıkla bu hayvanların gibi bu coğrafi bölgeleri, bulunacak:

  • Güney Afrika.
  • Namibya.
  • Angola.
  • Zambiya.
  • Zimbabve.
  • Madagaskar.

hayvanat bahçesinde Meerkats da rahat hissedebilirsiniz. düz, kısır alan, zemin ile kazma için müsait: kendi doğal ortamlarında olarak yakın özel doğal ortamı vardır, bu mümkündür. Buna ek olarak, hayvan sıcaklığını ve güneşli açık alan sayısını yaklaşmalıdır.

meerkats alışkanlıkları

mongooses ailesinin Küçük üyeleri - çok akıllı, agresif hayvanlar. onlar hareket halindeyken tüm gün geçirmek, çünkü çok aktif ve enerjik.

Normal aktivite mirket bütün bir yeraltı şehri oluştururlar ve geniş alanları kapsayabilir delik ve tüneller, uğratmaktadır. çökmeler düzenli olarak meydana tüneller derhal açık uzakta çalışkan meerkats veya gözyaşı yedek tünel çökmeler bulunmaktadır.

Mirket - gevşeme anlarında güneşlenmek için seven bir yaratık. Bu durumda, hayvanlar dinlenme pozisyonu için en uygun donabilir: kuyruğunu ve uzanmış arka ayakları veya iki büklüm oturan.

Küçük, komik alışkanlıkları, saldırgan olmayan bir karakter ve keskin zekâ vahşi veya hayvanat bahçesinde gözlem bir nesne olarak değil, aynı zamanda potansiyel bir evcil hayvan olarak sadece mirket cazip kılmaktadır.

egzotik hayvan Avantajları

Evde Mirket çok daha avantajlı diğer çoğu moda egzotik hayvanlar daha görünüyor.

Bu hayvan evcilleştirme için mükemmel müsait - o lakabıyla yanıt verebilir ve yaşadığı kiminle insanları tanımak. Agresif Hayvan ve hatta korku durumunda, lokma değildi: o çok zayıf çeneleri vardır ve dişler keskin değildir.

Ana yaşam tarzı mirket biraz kedi gibi geçerli: Özel bir tepside tuvalete gider, güneşlenmek için sever, o uyuyan kişiyi tırmanmaya tercih ve oradan etrafında neler olup bittiğini gözlemlemek için.

Güç meerkats da çok güçlük gerektirmez. Hayvanın diyet herhangi bir mağazada mevcut ürünlerin yarısıdır: yumurta, tavuk göğsü, sebze, meyve; ve bir evcil hayvan mağazasından uzman gıda yarısı.

Meerkats genellikle kafesine yaşıyor, ama o bu işe ilgi ve beğeni ile olandan gözetiminde yaşam alanı boyunca seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca, bu canavarla, bir tasma dışarı çıkmak, ancak önleyici aşı yapmak gerekir.

içerik karmaşıklığı

Evde egzotik hayvan varlığı her zaman bilinmeyen zorluklarla doludur. Hayvanın kurumuna içerik mirket önemli bir engel durumunda topraklarının "tanımlaması" için yaptığı sevgidir.

Mirket doğal bölgelerini işaretlemek için programlanmıştır, bu nedenle işlem barındırmak için planlanandan daha fazla sabır ve çaba gerektirebilir tepsiye hayvan alıştırmaktır.

Hayvan kendi olarak kabul tüm öğeleri işaretlemek için kesilmesinden önce Bazen bir yıl alır. sahibi sadece sabır, düzenlilik ve anlayış gelebilir yardımcı olmak. Saldırganlık ve hakaretler sonucu elde değil - mirket daha hayata küsmüş hale gelebilir.

Kaseti veya muşamba mühürlemek için bir kaç tepsileri ve iç özellikle önemlidir nesneleri koymak zorunda Sık durum.

Bir mirkatı başlamadan önce ek olarak, onun ikamet için iyi bir kafes katılmak zorundadır. kapı veya daire yeterince güneş değilse, o zaman bile yapay, güneşte saçlarını ısıtmak için yeterli üzere hayvan için bir kafes içinde bir UV lamba yüklemek için yararlıdır.

bir evcil hayvan kabul edilmesi, - her zaman büyük bir sorumluluk. Eğer dikkate yeni yaşam koşullarına uyum döneminde hayvanın payına düşen tüm zorlukları, almak gerekir, çünkü ikili sorumluluk - egzotik hayvan seçimi. Bu adımı yapmadan önce, tüm argümanlar tartmak gerekir. doğada, hayvanat bahçesindeki veya kendi mutfağında: Ancak o mirket hayatın tefekkür olursa olsun bu harika yaratıklar buluştu nerede, olumlu duygular getirecek olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.