Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kışın büyümüş salatalık Hasat (tarifler)

Hasat büyümüş salatalık kışın çok zaman almaz. metresi kurtulmak aynı zamanda değil tuzlama ve marine için uygun değildir çok büyük ve lezzetli sebze vardır.

Nasıl büyümüş bir kokulu ve lezzetli bir salata yapmak için kışın salatalık? Tarifler Bu tür atıştırmalıklar bu yazıda sunulacaktır. Seni ondan büyük salatalık işlemek ve kendileri ve aile üyelerinin yararına bunların nasıl kullanılacağı hakkında bilgi sahibi olacaktır.

büyümüş gelen Hazırlıklar kış için salatalık: tarifler

Çoğu kamyoncu genellikle büyümüş salatalıklar atılır. Ancak tecrübeli aşçılar bu sebzelerin çok pişmiş edilebileceğini biliyoruz lezzetli atıştırmalıklar kışın.

Peki kışın büyümüş salatalık bir salata yapmak için? Tarifler Bu tür preparatlar tüm ev hanımlarının bilmelidir. Evde bunları uygulamak için, aşağıdaki bileşenler gerekebilir adres:

 • büyümüş salatalık büyük - yaklaşık 1 kg (yeşil);
 • sulu taze havuç - 2 adet;.
 • Bulgar tatlı biber - 2 adet;.
 • soğan beyaz (şalgam) - 5 bit;
 • sarımsak taze baş - 1 pc.;
 • Sığ bir tuzu - (isteklerine bağlı olarak) slaytlar 2 küçük kaşık;
 • sitrik asit - Yarım tatlı kaşığı (elma sirkesi yerine geçebilir);
 • dereotu - orta kiriş.

Bir kış salatası için malzemeler hazırlayın

büyümüş salatalık (salata) kış hazırlıkları çok lezzetli ve güzel kokulu elde edilir. Onlar mükemmel her yemeğe mükemmel bir ek olarak hizmet vermektedir. Ama böyle bir salata hazırlanması geçmeden önce, tüm malzemeyi tek tek hazırlamak gerekir.

Öncelikle büyümüş salatalık tedavi. Bunlar iyi yıkama, tohum ve soyma yoksun, ve daha sonra bir mutfak ölçekte tartılır. Bitmiş ürünün 1 kg cinsinden ölçülen, sonra, çok ince şeritler halinde kesilir.

Diğer sebzeler gelince, onlar da temizlenmiş ve öğütülmüş. Çan biber ve soğan yarım halkalar halinde kesilmiş ve sulu havuç Kore rende üzerinde ovuşturdu.

sebze Termik işlenmesi

Nasıl büyümüş salatalık gelen kış için hazırlık yapmak? Salatalar her zaman bir ısıl işleme tabi tutulmalıdır. Bunu yapmak için, tüm işlenmiş sebze tek tavada kombine ve sonra doğranmış dereotu, rendelenmiş sarımsak karanfil ve ortak tuz ekleyin. bileşenlerini karıştırınız, eğer 50 dakika (suyu çıkarmak için) için ısınmaya bırakılır.

Zaman geçtikçe, soba koymak sebzeli yemekler, kaynatıp (düzenli olarak karıştırma) ¼ saat pişirilir. gerekli ürün ateşe kapatmadan önce sitrik asit ekleyin. Bu arada, bunun yerine 3-5 büyük kaşık miktarında sıradan bir elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Tutturulma işlem ve depolama marul

Kış için Hasat büyümüş salatalık kolayca ve hızlı gerçekleştirilir. Bitmiş salata koydu sterilize kavanozlar ve rulo kapakları üzerinde ısıl işlem uygulanarak sonra. Sonra, ters çevirin kalın battaniye sarılmış ve serin kadar serbest bırakılır.

Büyük büyümüş salatalık kış için hazırlıklar tercihen serin ve karanlık bir yerde muhafaza edilmelidir. Bu salata yiyerek sadece 3-5 hafta sonra tüketilmelidir.

büyümüş salatalık ile ne yapmak gerekir? Kış için hazırlıklar

Lezzetli bir ev yapımı turşu sevmez ki Kesinlikle böyle insanlar. Bu çorbanın hazırlanmasında özel bir iş parçası salatalık kullanmak, özellikle büyük bir olay değil.

Kış için bu sosu yapmak için, aşağıdaki bileşenler gerekebilir adres:

 • büyümüş salatalık - yaklaşık 3 kg;
 • havuç sulu - yaklaşık 1 kg;
 • dereotu - takdirine;
 • Büyük taze sarımsak - onun takdirine;
 • Tuz - sebze 1 kg için bir slayt 1 büyük kaşık;
 • sebze 1 kg başına 1 büyük çorba kaşığı - elma ısırırlar.

malzemeyi hazırlayın

rassolnik için kışın büyümüş salatalık hasat malzemelerle çok sayıda kullanılmasını gerektirmez. Tüm sebzeler iyice yıkanır ve temizlenir, sonra onların incelik geçin.

soyulmuş Salatalık ve tohumlar 0.7 cm uzunluğu olan küpler halinde kesilmiş., bu, geleneksel bir kaba rende ovalanmaktadır sulu havuç gelince. Ayrıca ayrı taze dereotu ve sarımsak diş doğranmış.

sebze Termik işlenmesi

Tüm sebze ve otlar işlendikten sonra, dikkatli bir şekilde genel bir kapta yayıldı ve karıştırın. Bundan başka işbu karışımının 1 kg başına (slayt) bir büyük kaşık oranında sodyum klorür ilave edildi.

Yine de bir kaç saat için ısı bırakılır, malzemeler karıştırılır. Bu süre boyunca, salatalık suyu vermek zorundadır.

120 dakika sonra, sebzeli yemekler ateşe koyup bir taşım kaynatın. Aynı zamanda malzemeyi olmamalıdır pişirin. Bunlar (sirke ekleyin) halinde sıcak hemen sonra plakadan uzaklaştırılmalıdır.

Nasıl sarmak ve kışın kullanılır?

oldukça hızlı bir şekilde yürütülen bankalarda kışın büyümüş salatalık Hasat. Ancak, uzun bir süre için muhafaza rassolnik için karıştırmak için, bir steril 0.5 veya 0.7 litre kapasiteli sadece yerleştirilmelidir.

En kısa sürede bankaların sıcak sebze dolu olacak, onlar rulo ve kalın havlu sarılı. tamamen soğuması ön kalıbı terk, bir bodrum katı veya soğutucu bölmesi içinde temizlenir.

bitkisel karışımı kullanarak rassolnik hazırlanması sadece 5-7 hafta sonra mümkün. iş parçası zaten bu baharı içerdiği aynı turşu çorba anda, tavsiye edilmez. Bu arada, bazı ev kadınları taze bir dilim ekmeğe uygulanır özellikle böyle bir karışım, tek başına lezzetli olduğuna inanıyoruz.

Kışın salatalık bir "güveç" Make

Şimdi kışın büyümüş salatalık gelen hazırlıklarını yapmak için biliyorum. Tarifler Bu tür atıştırmalıklar farklı olabilir. Eğer bir yüksek kalorili ve çok lezzetli bir salata yapmak istiyorsak, ek bir kullanım bitkisel yağ sunuyoruz. Önce Ama her şey.

Aşağıdaki maddeler tarifi gerçekleştirmek için satın alınmalıdır:

 • salatalık büyük büyümüş - yaklaşık 2 kg;
 • domates, - yaklaşık 1 kg,
 • tatlı biber - 3 adet;.
 • sitrik asit - 1 çay kaşığı;
 • sulu havuç - 1 kg;
 • Tatlı ampuller - 500 g;
 • Taze yeşillik, herhangi - beğeninize;
 • aroma olmadan bitkisel yağ - yaklaşık 2/3 fincan;
 • zemin biber, ince tuz - beğeninize uygulamak.

sebze işleme

kışın Hasat büyümüş salatalık çeşitli yollarla yapılabilir. En basit ve kolay tarifler İki yukarıda sunulmuştur. Bir daha sıradışı meze yapmak istiyorsak, bu yöntemi kullanmak öneririz.

Bütün sebze işleme başlayın. Onlar iyi bir yıkama ve temiz. Bu durumda, temiz salatalık, derisinden değil, aynı zamanda tohumun iç kısmında sadece. Bundan sonra, öğütülmüş ürüne geçin. Havuç, bir kaba rende parçalamak soğan yarım halkalar ve küpler halinde kesilmiş tüm diğer sebze ovuşturdu.

Nasıl tabakta bir salata söndürmek için?

tercihen bir kalın duvarlı tava bir plaka üzerinde bir aperatif hazırlamak. Kuvvetle sonra salatalık yayılır bitkisel yağ ısıtılır. Bu sebze Fry, şeffaflık tamamlamak için arzu edilir. Bundan sonra, kendisine rendelenmiş havuç, yarım halkalar soğan, doğranmış domates ve tatlı biber ekledi.

kıyılmış otlar, toz biber ve ince tuz dökün buna bileşenleri karıştırınız. kısık ateşte pişirin gıdalar tam bir yumuşaklık gelmelisin. onlara ilave edilir sonra , sitrik asit ve ısı çıkarın.

Rolls kış için preform

Lezzetli kış için ön kalıp 0.7 veya 0.5 litrelik kavanoz rulo arzu büyümüş salatalık. Bitkisel karışım kötüleşti değil fakat, gereken kapasite buhar boyunca sterilize edilmiştir. Ayrıca ayrı kalay kapağı kaynatıldı.

muhafazanın hazırlanması ve sıcak sebze üstüne kadar doldurulur sonra hemen döndürün. Kalın bir bezle kavanoz Torna ve kapalı, bir gün boyunca oda sıcaklığında bırakılır. Bu süreden sonra, iş parçası erişim yok güneş ışığı yoktur serin bir yerde, içinde kaldırılır.

Nasıl kullanılır?

büyümüş salatalık sonra 3-6 hafta olmalıdır yağlı salata yiyin. Bir başlatıcı olarak tablo beslenir. Bazı aşçılar bir garnitür olarak böyle bir preform kullanmayı tercih rağmen. Bir mikrodalga fırında Bu amaçla, onun yayılmasına ve ısıtmalı için. Tabloya bir kuş, et veya balık ile sunulan bir yemektir.

özetlemek gerekirse

Artık aralarından büyümüş salatalık kış için tamamen farklı hazırlıklar yapılabileceğini biliyoruz. Mutfakta böyle sebzeleri kullanarak, önemli ölçüde para kazandıracak ve bitkileri büyümeye kadar uzun atma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.