TeknolojininGadgets

Modern microSD kart

Günümüzde bilginin hacmi sürekli büyüyor. İnsanlar güvenilir gerek veri depolama, kolay ve hızlı büyük miktarda bilgi konabilir. bakan Böyle talepler lider mühendisler sürekli bu sorunun cevabını bulmaya çalışıyoruz şirketleri.

Kesin zaten cevap Naydenov ve çalışma zaten var olanı geliştirmek amacıyla üzerinde gerçekleştirilir. En yaygın her yerde kullanılır, şimdi flash bellek olduğunu. Geleneksel sabit diskler daha ilgili olsa da, flaş sürücüler kurulu pazarına genelinde ilerlemeye devam. Şimdi microSD hafıza kartı "sopa", neredeyse tüm cihazlarda kullanılan neredeyse tamamen DVD-RW ve diğer kaydedilebilir diskler yerini aldı.

Şimdi üreticileri daha önce olduğu gibi çok dikkat Teknoloji CD'leri ödemeye durdurdu. Talep alt oluyor çünkü. İstisna yeteneği Bu amaçla, Blue-Ray medya için, yüksek tanımlı video kaydetmek için bu belki de. Geri kalan microSD kart kolayca tüm diğer görevleri gerçekleştirebilirsiniz.

cihazların listesi bugün cep telefonları ve akıllı telefonlar arasında değişen ve farklı spetsiaficheskimi ve navigasyon gibi son derece yönlü cihazlar ile biten neredeyse sınırsızdır.

microSD kart da yüksek çözünürlükte resimler için depolama büyük miktarda gerektiren profesyonel SLR fotoğraf makineleri gibi birçok kameralar, kullanılır. Hafıza kartları dikkate alınarak bu gereksinimleri tasarlanmıştır.

yaratılış Tarihçesi

Tarih, çoğu durumda, veri depolama cihazlarında gibi tek bir standart kabul edilmesiyle başladı. Bu katılıyorum gerekiyordu büyük şirketlerinden birkaç çabalarını birleştirmeye sürdü.

1999 yılında bir standart Secure Digital kabul edildi ve ilk numuneler yetkisiz okuma ve yazma bilgi karşı mekanik koruma ile kendi denetleyicisi ile verildi. Veri koruma zamanda temel şartlarından biri oldu.

SD birinci nesil standart 2 GB'ye kadar kartları oluşturmanızı sağlar. yeterliydi standardın görünüm zamanda. SD 1.1 atama aldı yükseltilmiş versiyonu, 4 GB'a kadar bir hacim oluşturmak için izin verdi. Ancak, kısa sürede yetersiz hale geldi bu yüzden 32 GB'a kadar standart SDHC vardı. Kim akım tamamen yeni seviyesidir - SDXC, en fazla 2 terabayt olabilir hacmi olan bir bellek kartı oluşturmak için izin.

teknik özellikleri

bazı ortak özelliklere rağmen, modern bir microSD bellek kartı O 10 yıl önce ne anlamlı olarak farklıdır. Bunlar temel olarak kabul edilen, sadece tek bir standart tarafından birleştirilmiştir.

Şimdi yaygın diğer sınıflardan farklı olan SDHC kartları, kullandı. en alt sınıf - ikinci olarak, o kadar 2 MB / sn bir kayıt hızı sağlar. Ve yüksek notu kartları - SD Class 10, o kadar 10 MB / sn hızla bilgileri kaydetmek mümkündür. üreticileri daha da gitmiş Bununla birlikte, bu modern cihazlar için yeterli değildir. Örneğin, modern video kamera yüksek çözünürlükte video çekmek için en az 24MB / sn yazma hızı bir bellek kartı gerekiyor.

Bu genellikle gerekli olmasa da bu tür büyük hacimler, bellek kartını biçimlendirme biraz karmaşıktır. Kartın hızı daha yüksek, sınıf Ancak, yüksek. Bazı durumlarda, bunlar daha güvenilir, bu yüzden soru nasıl geri basitçe ortaya çıkmaz bellek kartı. Ancak, yeni standartlar hacmi ve işin hızı ile sadece sorunları çözmek, ama modern cihazların hemen hemen her türlü kullanılmaktadır veri taşıyıcısının güvenilirlikle. Bu durumda biz ekipman üreticileri ve kart yapımcıları birlikte çalışma bahsediyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.