SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Beyinde kanama. Nasıl bunu önlemek için.

kırk yaş üstü insanlar, onların sağlığı için çok özenli olmalıdır. Eğer basınç hayal ölçülen son kez düşünün? Belki uzun zaman önce. Ve bu mümkün olduğunca sık yapılmalıdır. Bu sırasında oldu yaş dönemi yaş ve üstü kırk yıllık, beyin kanaması meydana gelebilir. Bunun nedenleri - ateroskleroz ve yüksek tansiyon. Bazı durumlarda, çok nadir orta arterler ancak beyin zarının nedeniyle mekanik etkisiyle bozuldu. Kan toplandı ve beyin üzerinde büyük bir baskı uygulayarak, podkostnyh bölgelerinde dökülür, morarma olabilir.

Sorunla başa çıkmak için ve mümkün olan tüm önleyici tedbirler almak gereklidir. tuz alımını sınırlamak için emin olun. günde beş gramdan fazla yemelisiniz. hızı önemli aşılırsa, hipertansiyon garantili. Buna yağlı, kızarmış ve tütsülenmiş yemekler, turşu aşkı ekleyin. Tüm bu ürünlerin kalp üzerindeki yük, basınç yükselir artar ve beyin kanaması meydana gelebilir ve böylece vücutta sıvı tutma, yol açar.

Nedenleri kendi bağımlılık sadece aranmalıdır her zaman vardır. Alkol ve sigara - ana düşmanlarıdır. biz de burada aşırı kilo sorunu eklerseniz, o kadar dikkatsizce insan sağlığına ilişkin sürekli yüksek tansiyon ve damar sertliğini izlediği yönündeki şaşılacak yoktur. Bu gibi durumlarda, beyin kanaması neredeyse kaçınılmaz teşhis olur. Saldırı kol ve bacak bazı zayıflık görünümü ile başlar. Belki konuşma, baş dönmesi, zorluk bulanık görme. Bir inme tromboz nedeniyle ise, hasta bilinçli. Beyinde Kanama varsa, kişi derhal bilincini kaybeder. kırmızı, Face çok daha sık nefes darbe. kanama meydana gelen vücudun bir tarafında muhtemel felç.

Bir beyin kanaması her zaman beklenmedik gelecektir. en kısa sürede Böyle bir durumda ambulans çağırın ve hasta bakımını sağlamak için denemek için. Her şeyden önce, lay ve ona temiz hava solumak için bir fırsat vermek gerekir. Yaşlı bir adam, takma dişleri dışarı almak ve pencereleri açarsanız Bunu yapmak için, giysi unfasten. Isı (sıcak) - buz mümkün olduğunca kafa ve alt ekstremitelerde sabitlemek için. Beyindeki kanama bir dinlenmeye gerektirir. Mümkün hasta yutmak eğer, ona kediotu veya Motherwort verir. Hiçbir durumda yem yok ve içmeyin. Yakından ağzından mukusu temizlemek için, dil izlerler. kusma başlarsa, yanına hastanın kafasını çevirin.

Beyinde kanama ise, sonuçlar kalıcı felç ve parezi formunda olabilir. kişi bilinç kaybı, tamamen bağımlı müteakip prognoz bir durumdaydı ne kadar üzerinde. Konuşma bozuklukları ve kısmi felç vardır.

Günümüzde felç önlemek için ilaçların bir yeri vardır. Bunlardan biri glisin olduğunu. Hatta çocuklar için tavsiye edilir, bu beyin fonksiyonlarını geliştirir ve aktif korumak. Bu nedenle, sadece her zaman elinizin altında bulundurmak gerekir. Planlanan önemi heyecan verici olay veya önemli stresli durumla ise glisin hazırlanmak için yardımcı olur. Özellikle süt ve süt ürünlerinde bunun bir sürü. Onlar her zaman günlük menü içinde olmalıdır. tatlılar ve diğer şekerleme ürünlerini vazgeçmek deneyin. Onların başarısı sulu meyve, kuru kayısı, incir ve kuru üzüm ile değiştirilebilir. deniz lahana ve balık yaslanın ve birkaç hafta sonra sadece kilo değil, aynı zamanda önemli ölçüde onların eklemlerde ve kan damarlarının durumunu iyileştirmek olmayacaktır. Bütün bunlar beyin kanaması önleyecektir.

Tüm yardım Altı saat boyunca hasta sağlanacaktır eğer Sonuçları, zaten oluştu eğer, bu kadar ciddi olmayacaktır. Ölüm mümkün felç kadar korkutucu değil. bir sigara yakmak için zaman uyanık, bir düşünün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.