Haber ve ToplumKültür

"Kadın ve Erkek" - birlik ve karşıtların sembolü

işareti "Kadın-erkek" - olan eski bir sembol, zengin bir tarihe sahiptir ve şimdi bile erkek ve dişi sembolü olarak kullanılır.

Eski çağlardan itibaren günümüze kadar

Çok eski zamanlardan beri insanlar dişil ve eril yapısını yansıtacak şekilde özel karakterleri kullanarak çalıştılar. Böyle görüntüleri ayırt edici cinsiyetten özelliklerini, hem de onların birliğini iletmek dikkati çekiyor. erkek ve dişi en yaygın belirtileri "Yin ve Yang", hem de Mars ve Venüs sembolleri vardır. Her biri kendi geçmişi ve tanımlaması vardır.

işaret "Kadın-erkek" - iki tamamen zıt ilkelerin amblemi: kadınlık özüyle için ay, su ve toprak ve erkeklere güneş, ısı, ateş. Eril, yaratıcı, sosyal ve aktif prensibini sembolize ve kadın karakter doğa ile bağlanan yumuşak, pasif kuvvetin kişileştirme vardır.

Erkek ve dişi işaretler

Mars ve Venüs'ün ilk semboller antik Yunan ve Roma mitolojisinde günlerinde ortaya çıktı. Tanınmış ve tanınabilir işaretler onlar Carl Linnaeus botanikçi sayesinde edindikleri astroloji ve popüler bilimsel itibar alındı. Tabii ki, o bitki zemin belirtmek için onları kullandı. Neredeyse kadın ve erkek karakteri o andan itibaren bir işareti olarak kullanılmaya başlandı cinsiyet farklılıklarının cinsiyetten.

Erkek ve dişi Sembolleri Ancak kesinlikle zıt olan benzer özelliklere sahiptir. Aslında, onlar bazı açılardan vb gibi sağ yaşam ve ölüm, yukarı ve aşağı, ay ve güneş, toprak ve su gibi zıt tipler, ikili muhalefet anımsatan ve sol vardır Onlar tutarlı bir bütün halinde bir araya ve güney veya doğu, güneş ve toprak sahibi olarak erkeksi tarif edilebilir. Gün evi, üst düzey, güçlü, erkek: Ayrıca kavramının bu tanım altında uygun. Ama dişi özü tam tersidir - batı ve kuzey, kadın, genç, zayıf, Ay ve diğerleri.

Mars ve Venüs

Venus sembolü, aşağı doğru yönelik olan bir haç biçimli parçası ile bir kısır döngü olarak görüntülenir. "Venüs'ün Ayna" - Bazen farklı bir isim var. Bu sembol ismi nedeniyle yakın benzerliği nedeniyle verilen. Bu sembol güzellik, kadınlık, sıcaklık, bakım ve sevgiyi temsil eder.

Erkek işareti - Mars sembolü - ancak yukarı doğru bir çıkış, bir patlama ile, kapalı bir daire temsil eder. Biz kadranı hayal, ok iki saat işaret etmelidir - Tipik bir tanımlama savaş tanrısı zorlar. "Kalkan ve Mars Spear" - erkek karakterler için başka adıdır.

Bu iki sembol kombinasyonları çeşitli yoruma sahiptir. Bu cinsler arasındaki aşk, bir heteroseksüelliğin düzenlemesidir - Her şeyden önce en yaygın yorumların biri dikkati çekiyor. Bu sembolizm biseksüelliğe başvurmak için kullanılır dikkati çekiyor, ancak bu durumda, işaretler (bugüne kadar tek isimlendirmesi) farklı şekillerde bulunabilir.

İlginç bir gerçek: transseksüeller da sembolleri vardır içinde - bir ortada ve bir ok ile bir daire oluşturarak, erkek ve birbirinin üzerine biner bir kadın bir işaret. Bir erkek ve dişi işareti arasındaki bağlantı açıkça yorumunu tanımlı değil. Yani, bu sembol sevgi, dostluk, sevgi ve güçlü tutku ifade edebilir.

"Yin-yang" sembolünde Erkek ve dişi

eski Çin felsefesi hemen hemen bütün dünya dişil ve eril etkisi altında olduğunu söylüyor. "Yin" evcil düzenlemesi olan dişi bir semboldür. Erkek işareti - "Yan", sırayla, yoğun gelişme ve aktivitesinin bir pozisyondan hareket eder. Yasalar Çin felsefesi erkek ve dişi bakımından doğada herhangi fenomeni veya etkinliği nesne veya etkisi, tarif edebilir. Yasalar "Yin-Yang" Dünya gezegeninde tüm canlılara tabi yanı sıra göksel cisimler. Örneğin, burçların adlarına erkek karakterleriyle başlayan ve daha sonra onların dönüşü yoktur.

Modern dünyada Cinsiyet başlangıcı

Güçlü ve insanlığın zayıf yarısının temsilcilerinin çoğu tamamen Çin felsefesinin fikirlerini paylaşır. Örneğin, hemen hemen her erkek tamir dışkı şeklinde yaptığı üstünlüğünü, olağanüstü gücünü ve hatta en küçük zafer göstermek için sever. Kadınlar da, yumuşak ve iyi gelişmiş sezgi vardır. Ancak, günümüz dünyasında yani onlar erkeklik doğasında özelliklerdir, güçlü ve iradeli bir karaktere sahip daha kadındır. Veya, tam tersine, bir insanın karakteri farklı çok yumuşak ve hatta korkaklıktır. Bu, psikolojik özellikleri ve yaşam koşulların etkisi altında oluşmuştur elbette, bireysel özelliklerinden. Yine de, en başarılı ve dayanıklı işareti "kadınlar ve erkekler" uyum Birliği, olarak kabul edilir.

cinsiyet simgeleri

erkek ve kadın sembolleri esasen farklı din ve kültürlerde yorumların bir çeşitlilik var. Ayrıca, tüm bilinen karakteridir çok farklı bir yorumunu sunmak bazıları değil çok yaygın teori vardır. bir ok ve haç biçimli parçası ile Yine çevreler yine karakteristik ve en iyi bilinmektedir. işaret "kadınlar ve erkekler" - farklılık ve birlik, somutlaşmış hem sevginin sembolü karşı cinsten üyeleri ve acil kendini bir işareti arasına. Cinsiyet sembolleri - erkek ve kadın kimliğinin çok derin bir anlam gizlemek düz işaretler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.