SeyahatYol tarifi

Galler'in başkenti - Cardiff

Cardiff - ilçede yeşil şehir. Galler sermayenin durumu, bu kasaba 1955 yılında aldı. Onun hikayesi Roma döneminden beri Galler'in başkenti, o 2000 yıldan daha vardır. Kentin adı Genel Aulyusa Didiusa adını geliyor, aslında "Didiusa kale" anlamına gelir. Kanal yapıları sonra Glamorganshire Cardiff uluslararası öneme sahip büyük limanı kömür aracılığıyla ihracat oldu.

bu bölgeye adını veren kelime "Galler", daha önce bu toprakları yaşadığı Keltlerin, bir kabilenin adından türetilmiştir.

Bugün, Galler'in başkenti - İngiltere'de en gelişmiş sanayi bölgesi merkezi.

Bölgede birçok mineraller açısından zengindir. Ama Wales ana zenginlik onun olağanüstü güzel ve eşsiz doğası, hem de tarihi turistik bir çeşittir.

Galler turistik

sermaye ağırlıklı şehir merkezinde yer almaktadır olağanüstü siteleri, zengindir.

Bu, her şeyden önce, Ulusal Müze ve Galeri ettiği empresyonist tablolar çok geniş bir koleksiyon.

Dünyada Galler başkenti ve en büyük stadyumu olarak bilinen - Millennium fazla 74.000 kişi tutar ..

stadyum görkemli tiyatro ve dans festivalleri geçirmek, müzikaller koydu.

Ulusal Müze Cardiff en ünlü konumlar. Bu Renoir, Botticelli, Turner, Van Gogh ve diğerleri tarafından parlak tablolar yer.

Galler - kaleler ülkesi

insanların büyüklüğünü ve kültürünü yansıtan Cardiff konumlar, büyük bir antik kaleler olmadan değildir. Daha önce düşmandan kenti savunmuştu Cardiff Castle, şimdi bir güzel Victoria konak gibi görünüyor. benzersiz bir tasarıma sahip birçok oda bulunmaktadır. Beaumaris Castle, neredeyse saldırıya olmadığı için adı "güzel bataklığı" anlamına neredeyse orijinal görünümünü korudu. Bu kale Galler tarihi eserlerin listesine dahil ve UNESCO tarafından koruma altında olan. Başka Galli kale Ortaçağ en büyük eserlerinden biridir. Bu Castle Caerphilly, düşmanlardan güvenilir bir koruma, yanı sıra su elemanı olarak görev masif duvarlar. Çevredeki Cardiff alanı ve benzersiz açık hava müzesi - Kosmeston - XIV yüzyılın Galli köyü rekonstrüksiyonu.

Galler parklar

Galler'in başkenti muhteşem parkları ve deniz manzarasına sahip bahçeler ünlüdür. Milli parklar tarafından kaplanan alan topraklarının neredeyse beşte. Bunlar Gower Yarımadası, plaj severler ve su sporları ile çok popüler sayılabilir. Hatırı sayılır sörfçüler arasında ilgi ve Llyn sahili, Aktif istirahatı için mükemmel bir yerdir. Başka ayrılmış yer Galler - Anglesey bir ada, kalker kayalıklarla üzerinde çok sayıda, hem de dağcılar çekmek kayalık koylar, bir çeşittir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.