Haber ve ToplumKültür

Tabloların büyük bir kişiliklerin bellek hakkında Ünlü tırnak

16. yüzyıl yaşamış ve başarılı eğitimci ve siyaset ve nüfuz ilgi İngiliz kökenli filozof çalıştı yılında daha doğrusu, o Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi'nin yazılı önemli bir katkı yapmıştır. Onun adı Dzhon Lokk olduğunu. Yani, bu bilge ve öğrenilen adam bir zamanlar olduğunu söyledi: "Bellek - zamanlarda onların aracı yenilemek değilse, sessizce zaman yumuşatır harflerle kaplı bakır levha,"

Savaştan, veliler, sevgi: Bugünün makale ben bütün hikaye genel olarak bir anı olarak ve spesifik bunun yönleriyle ilgili özlü sözler, tablolar, aforizmalar ayrılacaktır böylece bellek hakkında bu alıntı ile başlamak istiyorum. Diyor filozof dört buçuk yüzyıllardır hatırlanır. İşte bu formüle zaman o çivi vurmak bir göstergesidir.

yaşamalı Büyük Vatanseverlik Savaşı hafıza, aksi takdirde boşuna bütün oldu

bütün Sovyet ordusu ve bireysel olarak kesin her askerin kahramanca başarı, yani, bu, kökenini biz unutmak hakkım yok. Şekilde bir silgi gibi yere onların izlerini savaşı aldı ve silinen Milyonlarca hayat. doğmuş ve zor bir zamanda yaşamış olanların kırık hayatlar aynı miktarda. Onlar bize özgürlük ve mutlu bir gökyüzü havai kazandı.

Her sabah, onların rahat yataklarında uyanma, biz dışarıda güzel hava ve sakin bir hayat bekliyor çünkü biz bu hatırlamalıyız. Başka bir yıldönümü kutlama Gündüzleri, George şeritler otomobil ile dekore görüldü edilebilir Rus şehirlerin sokaklarında, Faşizm üzerinde Zafer Günü'ne yönelik, hatta bazıları cam yazıt üzerinde yapıştırılan: "Teşekkür zafer dedesine" Bu Ed Wild tarafından Eponymous şiirinden alınan Askerlerimizin kahramanlık bellek, yaklaşık bir alıntı.

Sürece ebeveynler yaşadıkça, hala bir çocuk vardır

Bu yeryüzü Rüyaya Her kişi kayıp ve zararın acı bilemezsin etmektir. Ama ne yazık ki bu mümkün değildir. Doğa yaşamın daire bükülmüş ve onu bitmiyor. sevdiklerinin Bakımı birçok şair itti ve hatta yazılı olarak yapan hiç olanlar, daha sonra şiir bir başyapıt haline geldi veya aforizmaların üzerinde tersledi ruh dizeleri derinliklerinde, penetre yazmak için.

Dünyada annem, baba ve diğer en gözde kişiler hakkında belleğe ayrılan geçitler arasında ben dikkat etmek istiyorum: "Büyük ölçüde bizim anılar yaşamak ya da olmasın ölen olmadığını bize bağlıdır." Bu sözler 18. yüzyılda yaşamış Fransız filozofu Gabriel Marcel Honore, kaleminden geldi. Çocuklarda ebeveynlerin hafıza devam eder ve kalplerinde hatıraları canlı, favori insanları yaşarken: hala o zamandan beri köprünün altından geçti, ama çok sular geçti kalır.

Ne hatırlamak ve unutulur ne de derinliklerinde depolanan

Diğerleri her zaman açıkça ve ayrıntılı olarak bellekte kalırken Neden bizim hayatında bazı anlar, unutulur var? Kim tuttu ve hangi bilgilerin silinmesini karar verir? Bilimsel dünyasında gibi soruların meşru tepki vardır: daha bir kişinin bir etkinlik veya hayatınızın olayı hatırlar, daha net görüntü kafanın içinde açılacaktır. Biraz durum hakkında düşünmek Tersine, yavaş yavaş tamamen beyinden silinir. Yine, antik filozof Cicero'yu bellek hakkında çok uygun alıntı: "egzersiz değilse Bellek, zayıflıyor."

Ve nihayet bir alıntı Faina Ranevskaya

Faina Ranevskaya başardı gibi benzeri olmayan, tek söylenen söz ile ruh ayarlamak, biz olumlu bir not istiyorum makaleye özetler. Hala okumak için büyük bir zevkle, aktris tarafından söylenmiş fanlar ve aforizmalar, bu büyük kadının çalışmalarına aşina hiç duyanlar bile hatırlıyorum. belleğe yaklaşık tırnak Çarşamba hatırlıyor söyledi: "Tek Hatırlarsanız ve pislikler böylece yaşamalıdır."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.