Haber ve ToplumPolitika

Seçim kampanyası - türleri ve amaçları

Her ülkede belli olduğu siyasi sistemi. Devlet seçilmiş hükümeti kontrol eder. Yani, halkın seçtiği bir temsilcisidir. Ama önce seçim kampanya yürütmektir. başkanlık için Her aday veya dener (seçimlerde destek) kendi taraflarında "yem" için, vatandaşların büyük sayı.

Karıştırma - Bir siyasi listelenmesi seçim döneminde kuvvetler. Aynı parti veya kuruluş kendi programlarını (görevinden ilgili yapılması gereken işlemler için planlar) ortaya koymaktadır anda, seçmenlere belli sözler verir. Bunlar yerine getirilmesi olmayabilir. En önemli şey - seçmenleri çekmek için.

seçim öncesi kampanya türleri

Ajitasyon oldukça farklı olabilir. Aday programı ile Bildirilerin dağıtması, televizyonda tartışmaları, insanların (seçmen) ile doğrudan iletişim, vb televizyon ve radyo, geleneksel reklamcılık ve üzerinde görünüşe. Bu liste oldukça zaman gidebiliriz. Yukarıdaki örnekler, - bu kampanyalar ana tipi vardır.

Sadece birkaç ay içinde sözde "seçim öncesi yarış." başlıyor Bu dönemde oldu siyasi güçler ya da devlet nüfusun bireyler tarafından yoğun kampanya başlar.

Seçim öncesi kampanyasının milletvekillerinin (parlamento) planlanan seçimlerin bir veya başka siyasi güç içerdiği adayların duyuru ile başlıyorsa. İkinci adım, seçim programının duyurusudur. Sadece tüm diğer propaganda sistemi yürürlüğe girecektir sonra.

En yaygın propaganda sistemlerinden biri siyasi reklam ve televizyon tartışmaları değişik türü vardır. Hem birinci ve ikinci tip başarıyla farklı siyasi güçler tarafından kullanılmıştır. Bu kuruluşlar, olabilecek bireyler, parti veya dernek.

propaganda biçimi olarak siyasi reklam

Onların yanına seçmenleri çekmek amacıyla, siyasi güçler farklı teknikler kullanıyor. Onlar seçmenlerin kamu ve devlet faaliyetlerinin çeşitli alanlarda tüm başarılarını sağlamak. Aynı zamanda rakiplerini gözden düşürmeye çalışıyor. aşağıdaki gibi gerçekleşir. Seçmenler önlerinde organizasyon, parti veya adayın bir logo görüyoruz. Bu durumda, bu kuvvet geçmişte bütün başarıları hakkında söylüyor ve gelecekte yapabileceğini söyledi. rakiplerini gelince, o zaman ben yapılan tüm hataları hatırladı.

Seçim kampanyası farklı düzlemlerde gerçekleştirilir. Yani adaylar eylemleri bunlarla sınırlı değildir, bir ahlaki normlara. Muhalifler, yapmaya çalıştığı aynı anda "birbirlerine çamur dökülür" "kirli alamadım." Genellikle iki tarafında oldukça büyük vaatlerde duyabiliyorum. Bu durumda, siyasi güçler bunlar seçmen inan ister inanma çok fazla dikkat edilmez. "Saf olmayan" politikacıların bazıları geleneksel rüşvet seçmenlerin belli bir kısmının desteğini deneyin. Bu seçim kampanyası çok adil değil. Ama kimse bir şey yapamaz. "Bu rüşvet değil, ama sadece bir hediye.": Herhangi bir soru olması durumunda, rakipler basit bir cevap olmalı

Böylece, seçim kampanyası çeşitli yöntemlerle gerçekleştirdi. Bu tip birçok varyantları kendi tarafına destekçileri vardır yeri olup bulunmaktadır. Birçok yöntemler çok dürüst değildir. Ama dünyanın herhangi bir siyasi güç durmaz.

seçmenlerin çoğunluğunun desteğini kazanmak için ve pozisyon için onların doğrudan rakiplerinin sıradan vatandaşların gözünde kötülemek için - adaylar önce sadece tek hedeftir. Bu durumda, yürürlüğe dünyaca ünlü sloganı girer - ve "Sonuçlar yöntemleri haklı" "kimsenin galip yargılar."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.