ÇirkinlikBahçıvanlık

Patates "şakrakkuşumuz": açıklama, sınıf yorum

Patates Rusya'da değil, aynı zamanda BDT ülkelerinde sadece popüler yerli yetiştiricilerden gelen "şakrakkuşumuz". Çeşitli don, mükemmel tutma nitelikleri, mükemmel tat ve layık bir ticari takdim direnç vardır. tarım arazilerinde patates büyümeye küçük çiftçiler ve bahçe tarafından talep Kültürü.

Patates "şakrakkuşumuz": description

Düşük çalılar patates dik gövde ve bir yassı ya da hafif dalgalı bir kenarla büyük yapraklar ile. Çiçek çırpıcıları ortalama büyüklük olarak. lila Çiçek.

Çok küçük gözlü pürüzsüz tenli kırmızı veya pembe renk ile kaplı Kök yuvarlak-oval,. 60 ila 90 ° arasında değişen kök ağırlığı. Eti bir süt beyazı rengi vardır. kök ortalama nişasta içeriği 16,8-18%.

Sınıf "şakrakkuşumuz" patates yumru oluşumu dostu farklıdır.

vejetasyon dönemi 1.5 aydır. kg / ha, uygun bakım ile 250-300 ortalama verimi hektar / 350-450 kg toplayabilir.

"Bullfinch" değer notu

Çeşitli birçok bölgede popüler olduğunu kanıtlamıştır. bahçıvan ve küçük çiftliklerin sahipleri tarafından takdir Patates. Bunlar çok olumlu, örneğin (115 t / ha kadar alabilir ilk kazma de) erken ekin ve kalitesi elde gibi özelliklerini, koro yumru oluşumu, yüksek verim, iyi lezzete kaydetti.

Patates "şakrakkuşumuz" patates kanseri, uyuz ve virüs direnci, hem de karşı geç yaprak yanıklığı ve makrospore yumrular direncine sahiptir. En yeni çeşitlerin olduğu gibi, nematod duyarlı "şakrakkuşumuz", dikim için yumrular hazırlarken dikkate almak önemlidir.

Patates fırında pişirme için idealdir ve cips bütün işlemler.

dikim ve bakım özellikleri

Yüksek ve patates mahsul kalitesi için, aşağıdaki faaliyetleri yürütmek önemlidir:

  • "Bullfinch" Patates toprak bileşimi hakkında çok seçici bulunmaktadır. dikim için toprak gibi hafif, nefes alabilir ve verimli olmalıdır. ayırma öncesi boyutlu yumru yürütülmesinde şekil, düzensiz ve kök nematodu etkilenen atipik atmak ve yumrular çürümeye gereklidir.
  • Son yıllarda, patates dikim önemli hasar siyah grev kırıcı olduğunu. patates "şakrakkuşumuz" derhal yumrular çimlenmesi veya "Maxim" önce önleyici tedavi ilaç "fitosporin" yürütmek için oldukça kararlı, henüz çok önemlidir rağmen.
  • türler nematod direnç seviyesi düşük olduğundan, çeşitli gübrelerin konulmasını öngören kendi bitki güçlerini artırmaya yönelik faaliyetleri yürütmek için gereklidir. En mükemmel sonuçlar toprak kazma zaman kişiye potasyum içeren granüllerin uygulamasında elde edilmiştir. yay, nitrophoska gibi vasıtalar, "Kemira patates", Humatleştirilmiş üre, genel KİS "patates", süperfosfat yapılması arzu edilir. Sen odun külü dikim bir gübre olarak yapabilirsiniz.
  • dikim patates sonra ilk kez suya tavsiye edilmez. Bundan başka, sulama miktarı iklim ve hava koşullarına, toprak koşullarına bağlıdır. Yeterli toprak nem tomurcuklanma ve çiçeklenme de desteklemek için özellikle gereklidir.
  • istenen besleme patates bir birinci sırt ekimi birleştirmek. Bu durumda, azot, potasyum ve fosfat gübre olarak çözeltisi en iyi şekilde yapmak. İyi sonuçlar verme nitrophosphate göstermektedir. İlk besleme kısmında, gübre veya kümes gübre kullanabilirsiniz.

patates çeşidi "bullfinch": yorumlar

Birçok bahçıvanlar toprakların neredeyse tüm tiplerinde ve tüm bölgelerde iyi kanıtlanmış bu harika erken çeşitli takdir. Bir yenilik olmasına rağmen, çeşitli özel konutlar için umut verici olarak kabul edilir. seviyerde Patates, istikrarsız hava koşulları iyi uyum sağlar ve büyüme sırasında herhangi bir soruna neden olmaz. Bu tür yorumlar yetiştiricileri genellikle olumludur. Bunlar kuraklık tahmini, düz kök oluşumu olan ikincil kök ve tümörler de. Son yıllarda tüketicilere çok hoş kırmızı veya pembe, yumruları. Bunun hazırlanması oldukça kokulu olur ve ufalanan içinde ek olarak, çeşitli ki çekici. Ayrıca yumrular fırında veya kömürlerin üzerinde pişirmek için idealdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.