Haber ve ToplumKültür

Kolektif sorumluluk

Karşılıklı sorumluluk - var hukuki sorumluluk tüm ekip üyeleri taahhütlerin (dernekler veya topluluklar) birini yaptı. Çoğu durumda, bu terim bir özellik değerine sahiptir. Biz onun Roma formunu biliyorum eski zamanlarda bir ifade vardı. Bunun ilk söz "Rus Truth" bulunur ve bazı bilim adamları bu kurumu zaten var olduğunu düşündüğümüz zaman sözleşme Prens Oleg Yunanlılarla.

Mali ek olarak karşılıklı sorumluluk sorumluluk suçlu bilinmeyen ya da değil soymak niyetiyle cinayet ve intikam için veya bir tartışmadan dolayı iken suçlardan sorumlu uzatıldı. Bu ceza, suçun işlendiği ilçesinde yaşayan kişilerde düştü olduğunu. Bu suçun kökünü kazıma veya devlet hazinesine maddi zararı azaltmak amacıyla yapıldı.

Rusya'da, birlik ruhu 1903 yılına kadar moda oldu, bu çiftçilere ilişkin esas kullanıldı: topluluğunun her üyesi için vergi ve borç bir bütün olarak tüm toplum için uzatıldı.

İfade en gerçek anlamda sloganı olarak açıklanabilecek "Birimiz hepimiz, hepimiz için." O en iyi avantajı yazarlar tarafından tedavi edildi. Gerçekten de, arkadaşlarım karmaşık durumları anlamıyorum ve onlar için, ilk dostluğu hareket - her şeyin üstünde.

geçmişin kötü bir kalıntı - Ama "karşılıklı sorumluluk" Aynı kural, bir kan davası temelinde yatıyor. Kan davası kabilesinin bir üyesi olma suçundan bütün ırkları yok edebilir.

Faşist Naziler sıklıkla işgal toprakları girerek, benzer bir yöntem kullanıldı. En kısa sürede onlar bilinmeyen partizan veya itaatsizlik herhangi bir işlem fark olarak, o her onuncu ya da her üç yürütülmesini ilan etti. Bu bir toprak temelinde bu topluma mensup iken ceza, sorumluların dağıtılan değildir vardır.

Ayrıca, komünistler aile üyelerini idam göğüs çocuk veya zayıf yaşlı adam olsun. Daha sonra "dağıtım" Çocukların altında aynı prensip sonbaharda üzerine çevreden veya Sovyet askerlerinin kaçak ölüm kamplarından çıktı.

Bir yandan, garanti - dostluk ve bağlılığını ima güçlü silahtır. Diğer taraftan - vahşi kurallarını ayarlamak için güçlü bir psikolojik silah "adam kurt."

Bugün, ifadesi "ekip ruhunun" çoğu zaman konuşmalarımız olumsuz bir ifadeye sahiptir. "Toplum" genellikle kendi suçlarını haklı göstermek için kullanılır arkasında Yolu gizlemek için. Örneğin, sonra gençlerin kavga ölü bulundu. Deneme hemen her ifade ile suç katıldığını açıklıyor sırasında: "Her şey gitti - ve gitti. Bütün mücadele - ve savaşan "!

Bir şekilde, dar kafalı "savaşçı" olarak görünüyor cinayet kalabalık tarafından işlendiği ve sorumluluk hiç bölünecek eğer. suçları daha ağır yaptırımlara tabi kişilik bir grup tarafından işlenen için: Ancak, gerçekte bu kadar olmaması.

Birlik duygusu bürokraside Sovyet döneminde onun doruk vardı. Ancak, bu kurum tek taraflı kapsama vardı. Sık sık ama "Birimiz hepimiz" veya "biri için biri" nin, "Hepimiz birimiz" pozisyonunu açıkladı.

dilekçe belirli bir kişiye yardım talebinde bulundu ancak o özellikle ele reddetti yoktu, ama kesin bir cevap vermedi. ifade, "Ben bu konuda yetkin değilim, başka birine çevirmek gerekir" - edildi taç. nitelikli insan nerede olduğunu - Kim bilir.

İdeal İkinci seçenek, tüm şirket eksiklikleri için resmi sorumluluk üstleneceğini ayrı olarak alındığında, herhangi bir acil sorunlarını çözmek için her türlü çabayı olacaktır.

Bugün, karşılıklı sorumluluk ve birçok organizasyonlar muzdarip. Özellikle, sağlık kurumları vasıfsız hasta bakımı sağlayan suçlu yataklık içeriyordu. Kadar failin bulmak zordur , piramit insanların büyük bir kitle yatırım yapmak zorunda iflas bankası tanınması sırasında. Komünist katkıları başarıyla yurtdışına gitmiş ve faillerin tespit edilmemiştir. Katkıpayıödendikten ve ikamet vardır olunduüu Bitmemiş daireler. Zaten evrenin emri var İnsanlar, hala sona binayı getirmek gerekiyordu birisini arıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.