HobiDikiş

TV'ye anten yapmak için nasıl Önerileri

Herkes yüksek kalitede TV izlemek istiyor, ancak tüm alanlarda mümkün değildir. Bir yerde kötü sinyal yerde genel olarak yoktur. Bu nedenle, bu makale elleriyle TV'ye anten nasıl bakacağız.

Orada birçok seçenek vardır, ama biz tam olarak gereksinimlerini karşılayacak birini seçmelidir.

Örneğin, iki metal levha yarım litrelik bidonlar değer yerine alışveriş anteni açabilir. Ama aynı zamanda bir eksi var. Bu anten sadece UHF bandında çalışacak. Daha fazla kanal almak için, iki litrelik teneke gerektirir.

montaj

kalkanlı örgü - diğer bir sinyal - Bir banka için merkez iletkeni lehim gereklidir. Daha sonra alt trempelya yapışkan bant vasıtasıyla vidalayın. anten konektörü arasında ters tarafında. iyi bir görüntü kalitesi elde etmek için, bankalar arasındaki mesafeyi ayarlamak gerekir. Böylece, ev yapımı anten nasıl, çok basit, anlarsın.

Katlanmış dipol ile televizyon anteni çok daha zordur, ama aynı zamanda yukarıda ona sinyal alımı kalitesi. Bu hesaplamayı gerektirir. Bu anten genişbant olduğundan, birkaç kanal almalı ve program numaralandırılması bağlı olarak boyut o farklı olmalıdır.

Şimdi az kayıplar ve maliyetler ile TV'ye anten nasıl bulmalıyız.

ana boru, hem de diğer tüm parçaları pirinç, bakır ve alüminyumdan imal edilmiş olmalıdır. Onların yüzeyi pürüzlü olabilir. Çelik çanak çok sert dönecek ve sinyal alımı o kaliteyi bırakmayacak. Ayrıca, pas olacak. Sonuçta, sokakta monte etmek gerekiyordu.

Ana boru uzunluğu iki metre olmalıdır. İçinde, vidalar 5 mm çapında vasıtasıyla, daha küçük çaplı bir tüp "müdürü" eklenmiş. bunların arasındaki mesafe 30 cm olmalıdır. montaj için matkap gereken ve 5-6 mm uç çapı delin. Takip eden her borunun uzunluğu 10 cm kısa olmalıdır. Bu gibi 60 cm, 50 cm, ve sonraki, eşit olacaktır tabanında yer alan ilk "Müdürü", olup

Aksine borunun tabanına büyük yönetmeni, reflektör takılır. Bu paralel olarak bağlanmış, üç "yönetim" bir yapıyı temsil eder. Bundan başka, vibratör boru üzerine monte edilir.

Birçokları için, TV'nize bir anten yüzden estetik görünmesi için yapmak gibi bir gizem kalıyor, bu hantal ve mevcut tüm kanallar alarak aynı anda değildi. Görüldüğü gibi, bir çözümü var - Bir Yagi katlanmış dipol ile antenleri.

Biz inşa etmeye devam ediyoruz. anten sonra zaten lehim döngü topladık. 60 cm anten kablosu uzunluğunun bir parçası ve 75 ohm direnç al. Sonraki biz örgü birbirine bağlanmış, böylece uçlarını temizlemek ve ana tüpe takmak için. Merkezi bir tel - vibratör. Tüm bağlantılar da nem girişini önlemek için sızdırmaz hale getirilmelidir. Vibratör - döngü anten kendisi ile aynı malzemeden yapılmaktadır. vibratör uçları arasındaki mesafe bunların 10 cm ve merkezi tel özetlemek gerekir. Daha sonra arzu edilen uzunlukta konektör ile anten kablosunu.

Ülkemizde medeniyet henüz ulaşılmış değil yerleşim, ve bir ev anteni yapma konusunda bu ipuçlarını bir çok yılında hala geçerli.

Tipik olarak Yagi anten döngü vibratör mümkün olduğu kadar yüksek ayarlanır. Telin tüm uzunluğu boyunca dağıtmak ve çatı yapısına gerekmektedir sonra, üzerinde bir anten düzeltmek için, 50 mm ve 6 metre uzunluğu ile 50 mm olan bir tahta blok almak için daha iyidir.

Böylece, bu makaleden, size uzak bir bölgede yaşıyorsanız, onu satın almak için fon harcamadan, profesyonellerin yardımı olmadan, TV'ye anten yapmak ve mağaza amplifikatör öğrendiniz. Deney.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.