SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ellerde Herpes (uçuk dolama): nedenleri, belirtileri, tedavi

Herpes - mukoza zarı, sinir sistemi ve derinin yaygın bir viral hastalıktır. DSÖ istatistiklerine göre, dünyadaki insanların% 90'ından fazlası onun taşıyıcısı bulunmaktadır. Hastalık yaş kısıtlamaları vardır. sadece yetişkinler onlara enfekte hem de çocukların 3-4 yıl, en kısa sürede sosyal ortamda düşüş (bahçeleri, eğitim kurumları) yaşları.

Viral enfeksiyon bu örtük biçimde yaşam için insan hücrelerinde olduğu, tedavi edilemez. Relapslar birçok faktöre bağlı olarak meydana gelir. patoloji bazı vatandaşlar hayatı tehdit olabilir İçin - sabit idame tedavisini gerektirir. Bilim adamları, herpes fazla iki yüz çeşitleri biliyorum ama sadece 8 insanlara bir tehdit oluşturmaktadır. Biz Herpetik Whitlow (ellerde uçuk) tartışacağız Bugün, HSV-1'in ilk türüdür.

ağırlaştırıcı faktörler

laboratuar çalışmaları enfeksiyon sonrasında erken yaşta vücuda girer bulduk ederken dokunsal temas temas-ev yolu - hastalarla. Uzun süre hücreye nüfuz ettikten sonra, virüs kendini dışarı vermez, hem de vücudun savunma azaltmada etkin olur. Bu soğuk algınlığından, depresyon, yorgunluk ve diğer olumsuz bir dizi faktöre ile kolaylaştırılır.

açıkça bir fotoğraf eller üzerinde uçuk ilkbahar ve kış aylarında belirtilerinin, birçok reaktiviziruetsya gösterir. Aktif relaps bir aşırı ısınma ve hareket edebilir neden olur gövdenin alt soğutma sık soğuk algınlığı, hijyen uyumsuzluğu (otoenfeksiyon oluşur). Ayrıca, hormonal dengesizlik, sık kürtaj ve diğer tıbbi prosedürlerde.

klinik belirtiler

virüsün başka bir türü ile ortak özellikleri ile karakterize eller (Herpetik Whitlow) ile herpes. Akut dönem hafif ateş, yorgunluk, ateş, baş ağrısı, kusma ve bulantı kışkırtır. Ana tezahürü şeffaf sıvı ve veziküllerin ile kabarcıklar şeklinde belirli döküntüleri pembe-kırmızı renktir.

şifa olarak onlar sarımsı-gri kabuk dönüştürülür. Bu dönemde hasta özellikle sıcak su ile temas halinde, yanma hissi, yerelleştirme yerinde şiddetli kaşıntı, hafif karıncalanma hissediyor. Bu tür tekrar nüksetme bağışıklık sisteminin zayıflaması sinyallerini veriyor.

ellerde Herpes: Hasta tedavi

Başlangıçta hastalığı teşhis etmek gereklidir. Bu dermatolog ve dermatolog olmuştur. Genellikle, viral enfeksiyon, görsel muayene, lokalizasyonu ve klinik işaretler tarafından tespit edilir. Bilgilendirme yardım örneğin PCR yöntemi ve virolojik tanımı hastalık geleneksel testleri algılar. Son bile asemptomatik üretti.

Bir kez parmaklar uçuk, antiviral ilaçlar, vitaminler, ve immunomodülatörler da dahil olmak üzere karmaşık bir tedavi atanır doğruladı. Belki analjezikler ve ateş düşürücü kullanımı. ilaç pazarı zengin ürün yelpazesine ile temsil edilir , antiviral ilaçlar enfeksiyonu engellemek ve sağlıklı hücrelerin enfeksiyonunu önlemeye yardımcı. En popüler ve etkili serbest bırakılması, "Asiklovir" "famciclovir" arasında "Valacyclovir."

yanan ve antihistaminik ilaçlar kullanılır şişme, kaşıntı azaltmak için, "Suprastin", "diphenhydramine", "Tavegil®", "Zovirax". Hastanın şiddetli zehirlenme varsa, antikonvülzanların atandı. vitamin A, B, Bazı diyetler bağlı kalmalıdır C Avantajlı kullanımı olumlu duygusal bir arka plan oluşturmak ve hijyen gözlemlemek (dışlayan, tatlı, tuzlu yiyecekler kavrulmuş). Buna benzer bir plan çocuğun ellerinde uçuk tedavi edilir.

Alternatif tedaviler

Bu bitki infüzyon, hamamlar ve kompresler kullanımını zarar vermez. Bildiğiniz gibi, çim iltihabı azaltmak ve herpes için gerekli olan bedenimizi, güçlendirmek, bakteri kırpılmış. Geleneksel tarifleri ardından cildin durumunu iyileştirmeye yardımcı olur.

  • akut ve kronik aşamada ağızdan alınabilir ve aloe topikal taze meyve suyu. yemeklerden önce, günde üç kez tatlı kaşığı için ilacı tüketin. Ayrıca etkilenen yerleri yağlayın.
  • kırlangıçotu Suyu - enfeksiyonuna karşı mücadelede uzun soluklu aracı. yandan Herpes suyu Treat, tedavi prosedürü iki dakikadan fazla sürer, günde iki kez yapılır.
  • Virüs yuvasıdır yardım Melissa Tutuklama: kaynar suya iki fincan 30 oz almaya. Çim. yarım saat, içki filtrelenmiş et ½ fincan günde üç kere ısrar edin.

Bu amaçlar için, papatya, nergiz, dulavratotu, Leonurus, sarı kantaron ait çaylar alınması tavsiye edilir. Limon kabul Bağışıklık uyarıcı bitkileri, Snoudon gülü, Aloe Vera ve ekinezya.

önleyici tedbirler

birkaç basit kural ve tavsiyeler takip ederseniz, olabilir ellerde soğuk yaralar engelleyin. İlk olarak, sadece sık sık ellerini yıkamak ve ıslak mendil kullanımı, ikinci kişisel bakım ürünleri kullanmak ve. Üçüncüsü, tamamen her yıl vitamini kompleksi guzzle, beslemiştir. Basit ve etkili ipuçları virüs salgınları önlemek için.

Teşhis ne

tedavi gerektirmeyen bir zararsız duruma - Cahil insanlar taraftan Herpes (fotoğraf makalede sunulan) olduğunu düşünüyorum. Bu aslında bir yanılgıdır. Enfeksiyon, merkezi sinir sistemi ve periferal sinir sisteminde bir parçası ile ilgili ciddi komplikasyonlara neden olabilir utero çocuk iletilir. Ayrıca patolojik süreçte sık sık sindirim organları içeriyordu. Bu engelli işitme ve motor becerileri ile doğum entelektüel engelli çocukların riskini artırır. Ayrıca (ellerde) o sık tekrarlayan uçuk kanıtlanmış virüsün diğer türleri gelişimini kışkırtır edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.