SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yetişkinlerde Su ishal: tedavisi. Yetişkinlerde ishal hapları

ishal veya diyare, ben, hatta sağlıklı bir kişiyi herkesi karşılaştı. Onun uyumsuz gıdalar ile ve çok şiddetli enfeksiyonlar başlayarak büyük miktarda neden olur.

kolera ve diğerleri gibi ağrılı ishal eşlik Bu makalede, şiddetli enfeksiyon,, biz değerlendirmez. Bu ayrı bir konudur.

sulu ishal

Sulu ishal patolojik sürecine dahil olduğunda ince bağırsak olduğunu oluşur. Bu kalitesiz gıda zehirlenmesi veya akut bağırsak enfeksiyonları yoktu bir durum olabilir.

Bazen bağırsaklarda patojen bakterilerin sayısı oldukça küçük olabilir. Tehlikeli olmayan bakteriler kendilerini ve atık ürünleri, salgıladıkları toksinler.

Soğuk havalarda, sulu dışkı nedeniyle kışın ise aktif olan virüsler bir dizi bazen. yakalamak çok kolay olan bu sözde rotavirüs enfeksiyonu.

ishal tehlikeli su nedir?

İshal, kan damarları ile kan ve ishal gibi patolojik kirletici olmadan sulu dışkı bölünebilir. Bağırsak kandan orada izole edilirse, tıbbi yardım, çünkü söz konusu çağrı sağlamak için bir sinyaldir Böyle belirtilerin nedenleri ağır olabilir: bağırsak kanaması, basur kanaması veya ciddi bir bakteriyel enfeksiyon. Bu durumların tümü hastanın hayatını tehlikeye sokabilir. Ama ayrı ayrı konuşmak gereklidir.

Yetişkinlerde su ishal varsa Yani, tedavi derhal olmalıdır. Suyun büyük bir sulu dışkı kaybı olduğunu belirtmek gerekir, ve bu süreç aynı zamanda kusma eşlik ediyorsa, o zaman biz dehidratasyon bahsedebiliriz ve acil önlemlerin arızası durumunda çok hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir.

İnsan vücudunun normal olarak yaklaşık% 85-90 su ihtiva eder. Daha özel olarak ise, beyin, kas, kalp, sıvı, kan yaklaşık% 76 ihtiva eden -% 84, ve sadece insan iskeleti% 15-20 su içerir. Burdan şunu insanlara ne kadar önemli su anlayabiliriz. Vücudumuzdaki her hücrenin su oluşur ve tüm sistem ve organların sıvının sıkıntısı yaşayacaktır olacaktır. Buna ek olarak, su ile birlikte ishal sırasında ortaya çıkan mineral maddelerin büyük miktarda, yani vücudun ihtiyacı.

Genç bir çocuk için sulu ishal ile vücut ağırlığının% 10 ölüme yol açar kaybetti. Bir çocuk 5 kg ağırlığında, daha sonra sıvı 500 ml kaybı bunun için ölümcül olacaktır. Yetişkinler çünkü sorunlu kısa sürede kendi vücut ağırlığının% 10'unu kaybederler ağırlıkları çok daha büyüktür, bu yüzden bir karar vermek zaman var. Çocuklar ve yaşlılar için en tehlikeli dehidrasyon (su kaybı). Yetişkinlerde İshal - ne yapmalı? Tabii ki, tedavi etmek.

İshal - Bu teşhis, ancak bir belirti değildir. Tedavinin doğru taktikleri seçmek için doğru nedeni gevşek dışkı kurulması gerekmektedir. yetişkin ishal günde 2-3 kez olsa bile, bu (bir kaç gün sürecek varsa), vücut malnütre olduğu zaman hala, hayatı için tehdit oluşturan ve su-tuz dengesini kesintiye etmez. restorasyon hastalık süren çok daha fazla zamana ihtiyacı olacaktır. Yetişkinlerde su ishal varsa, tedavi bu belirti yaşlılar muzdarip özellikle olmalıdır.

ishal nedenleri

İshal - patojenler, virüsler ve bakteriler tanıtımı için savunma reaksiyon bir tür. Bu nedenle, vücut kendini patojenik mikrofloranın zararlı etkilerinden korunur ve detoksifikasyon yürütmektedir edilir. Durum bir kaç saat devam ederse Ama, yardıma ihtiyacım var. sıcaklık ve orada Özellikle ishal, tedavi bu durumda gereklidir. Hipertermi (ateş) genel zehirlenme gösterebilir. Bu durum uygun bir tutum gerektirir. Hepiniz binemiyor. Bazı insanlar ishal inanıyoruz - bu tam bir hastalık değildir. İshal hala bir günden fazla sürerse tedavi edilmesi gerekir. Yani ciddi sonuçlara vücuttan atılmasına.

Hasta ishal, karın ağrısı şikâyet ederse, tedavi de gereklidir. Ağrı - Bu tür pankreatit, hepatit, safra taşı veya apandisit gibi ciddi bir hastalık göstergesi olabilir ciddi bir belirtisidir. ishal ağrısı varsa, bir doktora görünmesi. Bu durumların bazılarında cerrahi tedavi gerekli olur.

ishal diğer nedeni vardır:

 • ishal - Bu ishalin en yaygın nedeni, emilen gıda yanlış sindirim sonucu yetersiz gastrik bezleri arıza salgısı ve oluşabilir olduğu;
 • Bulaşıcı - kaynaklanabilir dizanteri basili, bağırsak çeşitli virüsler, toksinler, gıda ve amip;
 • Sindirim - yiyeceklere karşı alerjik bir reaksiyon;
 • Toksik - zehirli zehirlenmesi ve arsenik veya cıva gibi toksik maddeler;
 • ilaç - örneğin bağırsakta bazı antibiyotikler gibi ilaçların neden olduğu yan etkiler, bu şekilde ishale neden de yararlı sadece patojen florayı öldürüldü, fakat;
 • nörojenik - güçlü duyguların veya korku neden olabilir, bu tür ishal de "ayı hastalık" denir.

Yetişkinlerde İshal. Ne yapmalı?

İshal hastalar bireysel bağlı olarak farklı şekillerde acı. Örneğin, bazı 2-3 kez gevşek dışkı günde olumsuz etkilere neden olmaz zayıflık ve kötü sağlık ve diğerleri ishal günde 5-6 kez neden olur.

ishal kısa bir süre için sürerse, genellikle olumsuz etkilere neden ve sağlığa zarar vermeden gerçekleşir etmez. ishal uzun süre devam eder ve dışkılama şişkinlik, guruldama, sahte dürtü (tenesmus) eşlik ediyor, bulantı, kusma, mide ekşimesi ve şiddetli zayıflık (vücudun yorgunluğunu) neden olursa, o zaman bu durum bir tıbbi acil durumdur. Genellikle hastalar semptomları olan hastaneye kaldırılmış.

Herhangi doğa ishal de bolca sıvı yemelisiniz. İçme rejim olumsuz etkilere karşı korumak ve tonda hastanın vücuduna koruyabilir.

İçinde gaz içeriksiz iyi içecek maden suyu, su-tuz dengesini korumaya yardımcı olur. Eğer yetişkin uzaması ishal su yaşarsanız, tedavi gereklidir. Ev tedavi yardımcı olmaz ve ishal birkaç gün devam ederse, bu tıbbi kuruluş medet ciddi nedenidir. Eğer şiddetli ishal ortaya çıkarsa, nedenleri ve tedavi doktoru yükleyin.

İshal için Diyet

Nazik ishal diyeti, sebebi ne olursa olsun, o gerekli, adlandırıldı. iyileştirme ve zehirlenme belirtilerinin kaybolmasından kadar bir diyet takip etmek gerekir.

Aşağıdaki ürünler İzin:

 • püresi su;
 • jöle;
 • haşlanmış veya buharda et yalın;
 • Buhar pirzola;
 • balık haşlanmış veya buharda.

Yasaklanan ürünler:

 • şişman yemekler;
 • kızarmış gıdalar;
 • tatlılar;
 • baharatlı yiyecekler;
 • salamura ürünleri;
 • Herhangi konserve gıdalar;
 • karbonatlı içecekler;
 • kahve;
 • çok güçlü çay;
 • bir alkol.

ve ishal ortadan kaybolmasından sonra devlet en az bir hafta, birkaç gün diyet uymalıdır geliştirmek. Yavaş yavaş zayıflamış vücut olağan diyet hazırlanır diğer önceden yasaklı gıdaların diyette ekleyin. Hemen her zamanki diyet imkansızdır geri dönün. Yanlış yemek menüsü dramatik dönüş hastalıktan sonra narin ve kararsız denge altüst edebilir.

İshal: Nedenleri ve Tedavisi

İshal Tedavisi bunun nedenine bağlıdır. Hangi ilaçlar ishal için en etkili? Biz bu bölümde bu konuda konuşmak.

Her şeyden önce, bu antibiyotik ile tedavi herhangi ishal olmamalıdır. Bu gerçekten ciddi bir tehdit, ancak böyle patolojik sürecin nedeni sanki şiddetli vakalarda, yapılır. Bu, salmonella ve kolera gibi hastalıklara karşılık gelir. Bu durumda, hasta hastaneye kaldırılması gereklidir ve ayrıca tedavi, o sıkı tıbbi gözetim altında olacak. Yetişkinlerde su ishal varsa, tedavi dehidratasyon ve su-tuz dengesinin restorasyon önlemeyi hedeflemelidir. Bu amaç için, örneğin, "Oral" "Regidron" ya da uygun çözümleri de gazsız maden suyu içebilir.

çözeltiler, her sandalyenin yarım cam sonra alınmıştır. Bundan başka, 12 saat süre ile bu maddelerin birinin en az 4 bardak içki gerekir.

İshal için İlaçlar

İshal için İlaçlar her derde deva değildir. Ne zaman ishal dikkate çeşitli aktiviteler almalıdır. önce de belirtildiği gibi, bunlardan en önemlisi, mücadele etmektir dehidratasyon. En sık kullanılan İshal için yetişkinler ilaçları, düşünün.

Hepsi birden farmakolojik gruba ayrılır:

 • sülfonamid ( "Ftalazol");
 • antibiyotikler (tabletler "Kloramfenikol", "Tetrasiklin");
 • nitrofurazon (preparasyon "furazolidon");
 • antimikrobik maddeler ( "Enterofuril", "Sulgin");
 • Mantara karşı ( "Intetriks" anlamına gelir) -, amoebik dizanteri kullanılmaktadır;
 • kenetleme maddeleri (aktif kömür);
 • antiviraller.

en iyi bilinen düşünün ishal ilaçları yetişkinlerde. Her durumda belirli bir ilacı tavsiye edilir?

ishal Aktif karbon

ishal yetişkine ne olacak? Kenetleme maddeleri - emici ve koruyucu bir etkiye sahip olan bir ilaç grubudur. Tedavi aktif karbon ile başlamalıdır. Bazen bu yeterlidir. barsakta yetişkinler (ve çocuk) ishal Bu haplar absorbe edilmez.

Aktif karbon, hastanın ağırlığı 10 kg başına bir tablet olarak alınır. Hasta 60 kg ağırlığında Böylece, eğer, daha sonra, uygun şekilde, bu 6 tablet almak ve büyük miktarlarda su içmek gerekir.

aktif karbon zararlı toksinler, bakteri ve virüsleri emer ve aynı zamanda suyu bağlar ve bağırsak duvarı üzerinde koruyucu bir tabaka kapsar. Sonra doğal olarak teslim edildi. Ilacın bu sandalye tabletlerin kabulünden sonra siyah olacağı unutulmamalıdır. Bu korkmamalı. ishal nedeniyle kusurlu ürünler söz konusu ise, çoğu durumda, tedavi yeterlidir, aktif karbon.

İlaç "Ftalazol 'ishal

Bu ilaç sülfa en uygun grup bulaşıcı ishal (dizanteri, enterokolit ve bulaşıcı kökenli kolit) türlerini almaya. ilaç "Ftalazol" ishal ve olağan hazımsızlık alerjik tip etkisiz olacaktır. İlacın eylemiyle patojenik mikroorganizmaların büyüme durdurulduğunda Etkisi, günde 2-3 fark edilebilir.

"Imodium" ishal Means

İlaç "Imodium" (diğer adıyla - "Suprelol", "Lopedium" ve "loperamid") ilk 40-60 dakika içinde işlem başlar. Bu ilaç düşük kaliteli ürünler yanı sıra hassas bağırsak sendromu ile ve bulaşıcı ishal erken dönemlerinde neden ishal etkilidir. O sık öğürme için çok iyidir. Bu ilaç halindeyken yanınızda için uygundur. İshal - gezginler sık arkadaşıdır.

Tedavi "loperamid" ve "simetikon" anlamına

İlacın Bu yeni nesil, bu ishal için bir arada çaredir "Imodium Plus" ve sözde köpük önleyici madde dahildir - simetikon. Bu şişme ajanı ortadan kaldırır ve gereksiz flatus absorbe. Onun sayesinde, kaybedilen kramplar ve bağırsak distansiyon bir duygu. İshal için yetişkinler Bu çiğneme tableti. onlara vermeye Çocuklar 12 yaşından küçük tavsiye edilmez.

İshal için Doğal tedaviler

Bunlar "Smecta" ve "Kaopectate" olarak ilaçlar yer alır. Bu ilaçlar için kullanılan bağırsak bozuklukları , rotavirüs enfeksiyonlarına neden. Ilaç "Kaopectate" Çocuklarda kontrendike olduğu unutulmamalıdır.

Bu ilaçlar yavaş yavaş tuvalete geziler sıklığını azaltmak, hem de şişkinlik ve karın içinde guruldama rahatlatmak, bir grup enterosorbents aittir.

ishal Tabletler "Linex"

Bu araçlar yararlı mikroflora içerir ve bütün mide-bağırsak sisteminde üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Pozitif mikrofloranın 3 türlerini içerir:

 • Lactobacillus - İnce bağırsak çalışmaları üzerinde olumlu etkisi;
 • enterokok - benzer bir etkiye sahip ve düzgün ince bağırsak çalışmasına yardımcı;
 • Bıfıdobacterıa - kalın bağırsakta aktiftirler.

İshal için Halk ilaçları

Geleneksel tıp ishal gibi, bu hastalığı tedavi etmek için birçok yol bilir. Yüzyıllardır test ishal tedavisi için halk ilaçları.

 1. nar kabuğu ve bir kaynatma bağırsak bozuklukları için etkili bir ilaç olarak kabul edilir. ilaç meyve iyi yıkanmış kabuğu alınmış ve soğuk bir bardak su dökün olmalıdır hazırlamak. 10 dakika, serin ve filtrenin kısık ateşte kaynatın. Bu 2 yemek kaşığı az her iki saatte bir anlamı atın. kaşık.
 2. ishal Halk tedavi congee kullanımını içerir. Bu Kabulü 3-4 saat boyunca her 20-30 dakikada şişme ortadan kaldırmak ve ishali durdurmak anlamına gelir.
 3. ishal Pelin yardımcı olur. Ama bu dozu aşmayacak şekilde dikkatli olmak zorunda ve çok uzun kullanmak anlamına gelir. 1 saat için ilaç hazırlanması için. Kuru ot kaynamasını bir su bardağı doldurmak ve yarım saat demlenmeye gereklidir. 1. için yemeklerden önce ilacı 30 dakika ayırın. kaşık.
 4. bölümleri cevizin bir alkol tentür kullanarak ishal için çok güçlü bir kocakarı ilacı uzun tanıyoruz. caiz doz (5-6 damla) aşmadan, ihtiyacı al, ya da bir tepki uyarabilir - kabızlık. En kısa sürede tuvalete sefer sayısı azalır olarak, 2-3 damla dozajı azaltmak için gereklidir. Alkol tentürler tedavisinde tek yetişkin içine geçerli olduğu anlaşılmaktadır. İlaç 1 çorba kaşığı almak hazırlamak için. Bir öğütülmüş ceviz duvarlarının kaşık ve votka bir bardak döküldü. 5-7 gün süreyle karanlıkta ısrar edin. Bu gelecek için hazırlanmaktadır aracı ve buzdolabında saklanır. Bu ilaç her zaman sık bağırsak bozuklukları eğilimli olanlar için ise olması önerilir.

Sonuç

Bu hastalık ile ishal gibi, halk ilaçları tedavisi çok etkili olabilir. Ne olursa olsun ishal kökeni doğası ciddiye gerek bu gerçeği almak. Eğer bağırsak bozukluğu ile baş ve ayrıca tıbbi yardım aramak gerekir ki bu durumda ağrı ya da ateş, katılır yapamıyorsanız. Bunun nedeni ilerleyen yaşla özellikle doğrudur kişidir onlar onun baharında gençler çok daha erken vücudun sıvısını.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.