Kendini yetiştirmeOratoskoe sanat

Nasıl herkes ilgi olduğunu hikayeler anlatmak için?

öğrencilerin sıkılmasına kalmamak nasıl bir hikaye anlatmak için? anlatıcının yetenek eski çağlardan beri, her zaman rağbet oldu. Yanılıyor bu beceri insanlar doğarlar inanıyoruz edenlerdir. Bazı çaba, herkesin ilginç bir konuşma becerilerini geliştirebilir. Bu ne yapmalı?

Başlarken

Onları memnuniyetle dinledi Nasıl hikayelerini anlatmak için? Sen kendi diksiyonu iyileştirilmesi ile başlamalıdır. kişi, onu özetleyen, açıkça sesler telaffuz, kelime sonunu yutar yazık ki, hatta en heyecan verici hikaye, izleyici bir izlenim yapmaz. Bu dil ve dudak kaslarının hareketliliği artırmak düzenli egzersizlerin sorunu çözer. Aynı zamanda büyük hız patters söyleyecek yararlıdır.

Kelime anlatıcı eşit derecede önemli bir rol oynar. onun genişlemesi için sözlükte bilmediğiniz kelimelerin değerini belirtmek için çok tembel değil klasik edebiyat, okumak için yararlıdır. Son olarak, bir günlük tutmak için konuşma yardım yapısını öğrenmek. dizüstü ana şey yansıtan kayıtlar özetini yapmaya çalışıyorum, günün ana olaylarını düzeltebilirsiniz.

egzersizleri

Diğerleri nasıl hevesle onları dinledi hikayeler anlatmak için? böylece edebiyat, seyahat, siyaset ve: Başlamak için bir denek çeşitli etkileyen, onun önünde monologlar sürüş, sizin dinleyici ayna yapmaktır. Ayna Kendi hareketleri ve yüz ifadeleri değerlendirmek yardımcı olabilir, bunlar emin olmalıdır. Konuşulan monolog kaydederek kayıt cihazı ile kullanılması tavsiye edilir. Kayıt dinledikten sonra, onların hikayelerini avantajları ve dezavantajları anlamak kolaydır.

mükemmel sonuçlar verir başka egzersiz yoktur. Herhangi (rastgele) kelime seçin ve ardından bir hikaye, öyle ya onunla ilişkili başka telafi etmek için. 5-10 dakika mobilya bu parça bahsetmek için olmalı "sandalye" kelimesi üzerinde, örneğin, sunmak. dinleyici rolü hala bir ayna olarak hareket edebilir. Egzersiz anlatıcı kendi hikayelerini yapılandırmaya öğrenir performans sürecinde, dahası, hayal gücünü geliştirir.

Nasıl bir hikaye anlatmak için: sağ başlangıç

Eski Yunan filozofu Platon söyledi muhteşem bir başlangıç olduğunu - tüm hikayenin başarısı. Nasıl izleyicilerin dikkatini çekmek hikayeler anlatmak için? Çok ilk cümlesinde bağlıdır, bu ise ana arsa etkilemez olan hikayenin içine seyirci tanıtmalıdır.

Bir kişinin tatillerinde oldu ona komik bir hikaye arkadaşlarına ayıracak istediğini varsayalım. O artık komik bir hikaye takip eder bir uyarı ile bir hikaye başlamak gerekir. Doğru seçenek - noktasına yakın geçişi. Örneğin, ilk cümle bu gibi gelebilir: "Ben jet bir tekne koştu Bir gün" Bundan sonra seyirci anlatıcı kendi tarihinin ana bölümünde bunları sunacağını ayrıntıları bilmek isteyecektir.

yükselen gerginlikler

Nasıl her kelimeyi yakalamak için seyirci zorlayarak, ilginç bir hikaye anlatmak için? doruk için çok aceleci geçiş - Birçok tecrübesiz masalcıları bu yaygın bir hatadır. Sadece küçük bir giriş tarihinin nedenini, böylece kendi nedenleri ve tanımlayabiliriz birkaç cümle ile hikayeyi tamamlayacak. Hemen bu son sorunsuzca karıştırma, doruk izler sonra.

Hikayenin en ilginç bölümü ile sıkın da tavsiye edilmez. Dinleyicinin dikkatini sadece üç dakika sonra azalıyor inanılmaktadır, çok iyi öykü anlatanlar bu zamanda koyulur. Burada bir hikaye yapısı en önemli vurgulamak ve aşırı atmak için yararlı bir beceridir. Bunu geliştirmek öğrenmek için yukarıdaki yazılır.

bir kahkaha Zaman

Ne kadar komik hikayelerini anlatmak için? Izleyicilerden ilk kahkaha ilk otuz dakika içinde ortaya çıkan sağlamak için arzu edilir. değil ayrıntıları doruğa çıkmak için yardımcı komik anları bol eğer Komik hikayeler, tabii ki, gereksiz ayrıntılarla aşırı olmamalıdır.

Bu yarım dakika içinde hikaye koymak için denemek gerekmez, eğlenceli ve ilgi çekici detaylar ilk 30 saniye doyurmak için mümkün olduğunca sadece kadar önemlidir. Bu durumda, olasılık seyircinin dikkatini devamı hikayesinin sonuna kadar eksilmeyecek olan bilmek isteyecektir o yüksektir.

Çoğu insan anısına bu hikaye veya nihai kısmının sadece doruk gecikir. Nedenle, dikkatlice sonuna düşünmek önemlidir hikaye komik değil aksi hatırladı. Deneyimli konuşmacılar seyirci gülme kuşatıyor zaman aşamada monolog kesmek için önerilir.

resimler oluşturuluyor

Nasıl mükemmel bir hikayeci olarak ün hak edecek bir arkadaşınıza hikayeler anlatmak için? Parlak görüntülerin kafasında oluşturmak Hikayeler, her zaman izleyici ile büyük başarı. Biz arkadaş sadece kelimeleri duymak kalmamak konuşma öğrenmek zorunda değil, aynı zamanda ne olup bittiğini bir resmini sunar. Örneğin, bu meydana geldiği bölgeyi tanımlayan hikayenizle katacaktır. Ama epeyce iyi nişanlanmış özellikleri, bu hacimli yapmazlar.

Çalışmalar insanlar hemen her zaman birinci tekil şahıs yürütülmektedir hikayeleri tercih ettiklerini göstermiştir. hikaye anlatıcı veya arkadaşlarının biriyle olsun, o kendine kahramanı yapmak en iyisidir. Bu durumda, çok bağlı olduğu empati seyirci, güvenebilirsiniz.

Yüz ve eller

Nasıl yaşam hikayelerini anlatmak, bu yüzden izleyici üzerinde silinmez bir etki yarattı mı? anlatıcı kesinlikle hiçbir duygu gösterirse kusursuz diksiyon ile birleştiğinde bile büyüleyici hikayesi, hikaye kaydetmez. yüzünü ve ellerini kullanmaya dikkat edin, başkaları ile harika bir hikaye paylaşımı, bu ilgi uygun düzeyde tutmak yardımcı olacaktır.

Ses ve jestler doruğuna tahsis özellikle önemlidir. Sen, küçük bir duraklama yapmak daha yüksek sesle veya sessiz konuşmaya başlayın, ya da bir spin için onları almak meydan okurcasına kollarını yukarı atabilir - Seçenekler ilgisini çekmek için, çok var. Öğrencilerin yanlış hissediyorum Ama eğer duyguyla aşırıya ve buna değer değil, hikaye bozulabilir.

Güven - başarının anahtarı

Yazar, kendinden emin değilse Dinleyiciler hemen olursa olsun olabilir ne kadar sıradışı hikaye, ilgi kaybederler. Hakkında korku olarak sorunsuz böyle şeyler, gezgin gözler, aşırı uzun duraklama, onun sesi ile kanıtlanır. Bu izleyici ile göz temasında özellikle önemlidir, bu güven işareti olarak kabul edilir. değil aynı zamanda hikaye tamamen ilgi çekmeyen etrafında belirterek, aniden sona erer yapın. Konuda birlikte gülmek, sonra da başka bir konuya konuşma taşımak daha iyidir.

Düzenli uygulama yardımcı olacaktır gereksiz heyecan kurtulun. Örneğin, yakın aile içinde anlatıcı becerilerini geliştirebilir veya yabancılarla kısa hikayelerini paylaşmak için - Satıcılar, arkadaşları, kuyrukta komşuları.

yabancı diller

onlar her zaman izleyici ile başarı elde etti, böylece nasıl İngilizce hikayeler anlatmak için? Bunların hepsi hikaye canlı ve ilginç hale getirmek için, ilgili tavsiyelerdir. ipuçları işe yaramazsa, sorunun anlatıcı telaffuz olarak, bu tür "küçük şeyler" nin olması mümkündür. fakir diksiyon olduğu gibi, yanlış telaffuz anlamak için hikaye çok karmaşık yapabilirsiniz. anadili ile çeviri olmadan film, iletişim izlerken, İngilizce audiouroki olabilir sorunla başa çıkmak yardımcı olmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.