ÇirkinlikKendin yap

Ellerinizle manyetik motoru yapma düşünün ne

İronik ama hatta Runet'te gibi bilgilerin bu kadar geniş bir mağazada, yakında bir hale nasıl ciddi bilgiler bulabilirsiniz manyetik motoru ellerinle. Kuşkusuz, hemen gözlerin cihazın iddiasız tasarımı için düşecek. Ama burada ciddi bilgiler faaliyet esasları bir açıklama aramak zorunda olduğunu. Eğer "nasıl ellerinizle manyetik motoru yapmak için" bir arama motoru ifadesini yazmış ve bu yazıda tökezledi Eğer şans belli ölçülerde olabilir sen. Sonra - Cihazın özellikleri ve en basit modeli örneği hakkında.

Böyle motorun gücü manyetik kütlesine bağlıdır - mıknatıs güçlü, daha güçlü motor olacak. Ancak bu kural görecelidir. metreküp dev mıknatıs hacmini - Bir örnek verecek olursak. Bunu Ağırlık - 8 ila 12 ton arasında. Tek başına büyük bir güç alanı oluşturur, bu nedenle bile tehlikeli yaklaşım. Bu arada, gerçek hayat fenomen neredeyse imkansızdır. Böyle bir mıknatıs, araba buruşmağı naklederken ve sıkıca buna uyacaktır tren ray takımının bağlanabilir. Peki, bu örnekten görülebilir? Bir yandan, manyetik kütle daha büyük, daha iyi. Ancak, belli bir sınıra kadar. Çok fazla kilo mıknatıs - Motor verimliliği ve ek sorunlarda azalmanın.

Cihazın şemasını hazırlanması yılında birkaç puan dikkate alınması gerekmektedir. İlk olarak, hareket edebilen kısmı olarak kullanıldığı halde eleman bir manyetik alan üzerinden kaymaz. itici güç alanı düzgünsüzlüğe bağlı olarak üretilir - bir itici güç , sabit bir alana. Yukarıdaki fenomenin etkisi altında çalışan cihazlar, etkisizdir. Bir yapmak istiyorsanız dikkate alınması gerekmektedir manyetik motoru kendi elleriyle sürekli mıknatıslı. Bu tür bir cihazın güç bir takım nedenlerden bağlıdır. İlk olarak - yapının manyetik verimlilik olmadan çalışma boşluğu kapatma manyetik alan çok düşük olacaktır. Nedeniyle motorun "serbest mucitler" çoğu zaman hesap kuralları içine yapmayız olması nedeniyle, onlar da hiçbir şey olmuyor, ya da yaratılış iyi çalışmıyor olma eğilimindedir. Böyle bir cihazın üretiminde en önemli şey - doğru tahrik torku tespit etmektir.

Ve şimdi ellerinizle manyetik motoru yapmak hakkında doğrudan konuşalım. okuyucunun dikkatini onun modelinin en basit sunulacak. Önemli bir tasarım bileşenidir nadir toprak alaşımdan yapılmış küçük bir mıknatıs gerekir. Daha iyi, daha küçük. Bu mıknatıs olarak küçük bir delik olmalıdır.

Bu deney mıknatıs tamamen özelliklerini kaybeder sonra arada, bu yüzden kaybetme sakıncası olmaz birini kullanın. kalın çelik ve ince bakır - Tel bir diğer yararlı. Ayrıca doğru boyutta mum seçmek zorunda. Tel (onun tahta için olmamalı baz) bir ters U şeklinde taban-sarkaç salıncak yapmak. Üzerinde bir mıknatıs asın. amaç için, ince bir bakır tel geçmesi gereklidir.

Yapının iç Yan ona ulaşmayı o küçük daha zayıf, normal mıknatıs askıya, ama bu bu durumda sarkaç sapma açısı bunun altına mum yapmak için yetersiz, küçük öylesine küçük mıknatıs büyük yan dokundu ama yeterli bir dikey konumunu aldığında o etkilenmez. Geçen dikkatli tutarken. Yani, o bir sürü çekici hale geldiğinde o anda küçük bir mıknatıs altında olduğunu böylece mum koymak zorunda.

Ateş onu mıknatısını ve o nedenle özelliklerini kaybeder ve bu nedenle sarkaç dik konuma ulaşır. küçük mıknatıs soğutulduğu zaman, yine öyle büyük parmak için ulaşmaya başlar. Bu döngü sarkaç salınımı mum sönmeden kadar durdurmak ya da o silinecektir kadar olmayacaktır.

ellerinizle şeyler daha "ciddi" manyetik motoru yapmak için, düzeni incelemek için bu bölümü için hakkı bulmak gereklidir. Ama bu cihaz eserlerini kılan bilmek aynı derecede önemlidir. Kendi elleriyle Motor yapmak o kadar zor değil, neredeyse herkes yapabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.