SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Sosyal ağlarda Bağımlılığı: Hangi şekilde?

Günümüz dünyasında, bebeklikten bir çocuk çabucak interneti mastering sırasıyla bir bilgisayar kullanmak mümkün. İnsanlar uzun dünyanın en gizli köşeler yerel web hakim olması. Bu sosyal ağların bağımlılığa yol açmaktadır. Bilindiği gibi, şu anda, bulma ve gerçek hayatta biliyoruz veya sanal flört kadın ve erkek amaçlayan insanlar arasında iletişimi adanmış birçok site var. Bu tür siteler muazzam popülerlik ve milyonlarca kullanıcıya sahip.

bağımlılık sosyal ağ yavaş yavaş geliştirilen ve çoğunlukla insanlar bile erken belirtileri tanıyabilir yoktur. O sanal yaşama alışmaya neden Her kullanıcı kendi sebepleri var. Ama bir kural olarak, ana itici güç hala yalnız. Böylece, World Wide Web'in gelişimi ve insan hayatı daha yalnız hale yaygın yayılması. Sonuçta, eğlenceli ile değiştirilebilir bir online iletişim onlar gibi insanlarla ve canlı iletişim değeri uzun ikinci sıraya küme olmuştur. Bu yani, herkes uzun istediğini olabilir, her şey olabilir sevilen bir kişinin herhangi bir resmi yaratabilir, çünkü şaşırtıcı değildir, ama nedense değil yerel ağdaki olabilir.

Ne yazık ki, insanlar sosyal hizmetlerde, o bağımlılık anlamıyorum. ağlar genel olarak toplum için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Belirli bir site veya hatta birkaç sonradan onun yenilikleri izlemek üzere özel bir patolojik bir ihtiyaç haline gelişir ilgi sonra bu çevrimiçi kalıcı olmaktır. Onlar pratik olarak gerçek hayatta konuşmak yok ki internetin hayatı insanlara ilginç olacağı beklenebilir. Buna ek olarak, iletişim için tasarlanmış pek çok site, ek bir ücret karşılığında, çeşitli oyuncaklar ve hizmetler yerleştirerek olarak iyi bir yer kazançlarınızdır.

Bazı bilim adamları bu tür alkolizm ve uyuşturucu bağımlılığı gibi sosyal ağ hastalıkları olan bağımlılığı karşılaştırın. Yani kontrol etmek ve kendi başlarına hastalık varlığı çok zordur tanımak neredeyse imkansız olduğunu. İnterneti kullanma arzusu yok asla çünkü şartlı bağımlılığı bu tür bir hastalık denebilir nedeni budur. yerel ağa ani erişim gitmiş olacak Ve eğer kişi başına gelebilecek panik veya umutsuzluk.

İnternet Bağımlılığı Bozukluğu: Tedavi

Sipariş bağımlılığı kurtulmak için, sen yavaş yavaş bilgisayarda Boş zamanının çoğunu harcamak çekilmelidir. En iyi çare örneğin, temiz havada arkadaşlarıyla yürüyerek uzak yapılabilir, yerel ağa değiştirmektir. Kim bilir, böylece sadece kendileri vazgeçirmek değil, aynı zamanda onun bazı arkadaşları yardımcı olabilir. Buna ek olarak, hayatta her kişinin şeyler veya yeterli zaman asla arzu vardır ve şimdi tüm bitirmek için iyi bir bahane.

onlarla uğraşırken ilgilenen arkadaşlarınızı sergilemek, gerçek hayatta durum hakkında bilgi edinmek için, daha sık aramaya çalışın. örneğin, akşam planlar yapmak araya Can, çeşitli bilinmeyen yerleri ziyaret her gün. favori sosyal olmaksızın, ancak, varsa. ağ bunun bir iki saat için bir sınır ayarlamak gerekir, yapamaz. Ve haftada bir kez, hayatın ağın toplam dışlanma ile sevdiklerinize çevrili temiz hava, zaman geçirebilirsiniz. Buna ek olarak, sosyal ağlarda bağımlılığı, kolayca bir kavrama hikayesi ile kitap okuma gibi yeni bir hobi tedavi edebilir. Bunlar basit kurallar ek olarak tam canlı iletişim cazibesini mümkün olacak, bağımlılığından kurtulmak için çok fazla zorluk çekmeden size yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.