ÇirkinlikKendiniz yapın

Kendi ellerinizle plastik şişe sandalyesi nasıl yapılır

Odanın tasarımının yaratıcı fikirlerini beğenenler için, konseyin plastik şişelerden eve kendi elleriyle bir sandalye hazırlaması oldukça uygundur. Aşağıda, gereksiz çöp kutusundan nasıl mükemmel bir ürün oluşturabileceğinize ilişkin bazı seçenekler bulunmaktadır; bunlar, yine de sahibine sunulacaktır.

Dikey olarak kurulan şişelerden koltuk

Bu el sanatı yapışkan bant ile sabitlenmiş boş kapların bloklarından yapılır. Böyle bir plastik şişe koltuğunu ellerinizle yapmak için öncelikle alt tabaka oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için, kaplar boynuyla dikey olarak aşağıya yerleştirilir. Ardından blokları istifleyin ve yapışkan bir bantla tabana sabitleyin. Koltuk alt tabanına benzer bir bloktan yapılmıştır.

Bazın köşelerinde yükselticiler sabitlenir. Bloklar birbirinin üstüne yerleştirilerek yuvarlak yapılabilirler. Bunların yapışkan bantla birlikte sabitlendiğini unutmayın. Aynı yuvarlak bloklar kol dayamalarını oluşturur. Sırtı bir yarım daire şeklinde oluşturulmuştur.

Bire Bir Koltuk

Çoğu zanaatkâr bazen gereksiz çöplerden özel mobilya yapma arzusuna sahiptir. Plastik şişe ustalık sınıfından bir sandalye yapmaya yardım edecektir.

  • Bu model hem boyutu hem de renk açısından kesinlikle aynı şişeleri gerektirecektir. Temiz ve yapışkan olmamalarını sağlamak da önemlidir.
  • Böyle bir plastik şişe koltuğunu ellerinizle yapmak için öncelikle patlıcanın yarısında kapağın yakınında kesik bir parça kesmeniz gerekir.
  • Daha sonra hazırlanan kap ikinci şişenin kapağı ile birlikte sahaya konur. Böylece, plastikten yapılmış bir "düğme" alıyorlar.
  • Bağlanan iki şişenin birleşimi yapışkan bant ile yapıştırılır.
  • Bu parçalardan bir koltuk tasarlamak çok kolaydır.

Plastik şişelerin kendi elleriyle, aynı zamanda bir yatak, koltuk, masa yaratabilirsiniz.

Kendi elleriyle yumuşak koltuk

Resmi sunum yapmak için köpük kauçuk veya sintepon ile sarabilirsiniz. İki aşamalı yumuşak bir koltuk yapmak en kolay yoldur: önce puf gibi görünen bir koltuk yapın ve sonra bir sırt dayanağı oluşturun.

  • Koltuk için, karton şablona yerleştirilen doğru sayıda şişe alınız. Aynı kalıptan başka bir bölüm de yukarıdan alınmıştır. Bütün yapı yapışkan bant ile sabitlenir.
  • Ardından, köpük kauçuğundan veya sintepondan bir parça kesilir ve bu koltuğun üst kısmını yumuşatır. Şişelerin yapısını örten mukavva deseniyle aynıdır.
  • Yumuşatıcı koltuk elemanının dikdörtgen parçaları yanlardan döner. Bu tasarım bir iğne ve iplikle sabitlenebilir.
  • Şişelerin ikinci aşaması, sırt dayanağı ve kol dayamalarıdır. Onlar için, "ekmekleri" kullanabilirsiniz (bunları nasıl yapacağınız, yukarıda açıklandığı gibi).
  • Yukarıda, sandalye bir bezle kaplanabilir. Bu amaçla, goblen, ceket kumaşı, kadife, süet, deri gibi kıyafetler hazırlanacak.

Sandalyenin örgüsünün ilginç bir varyantı eski kotlardan oluşuyor. Bunun için pantolon 3-5 cm genişliğinde şeritler halinde kesilmelidir, daha uzun, uygun ebatlarda dikilir (modelde karşılaştırır). Çizgilerin kenarları bir daktilo ile kesilir.

Satranç dokuma kurallarına uyarak, döşemeli mobilyaları sıkıştırmak için orijinal malzemeyi yapın.

Ahşap yanaklı sallanan sandalye

Bu zanaat, çocuklar için oyun alanında kullanılabilir. Ancak evde, kendi elleriyle yapılan sallanan bir sandalyede oturmak çok uygun. Ahşap yan çeperlere sahip plastik şişelerden yapılmış koltuk, iç mekana mükemmel bir şekilde uyuyor ve benzersiz bir konfor ve konfor yaratıyor.

Yukarıda açıklanan bu tür mobilyaların üretim şekillerinin aksine, burada ek ayrıntılar gerekecektir. Yan duvarlar ahşap panellerden yapılmalı, şişelerde delikler açılmalıdır. Ayrıca, yan duvarların bükülme şeklini tekrarlayan bir kesitli ahşap çıtalar ve bir paylaşımlı kavisli detaya da ihtiyacımız var.

Sallanır sandalyenin genişliği şişelerin boyutuna bağlı olacaktır. Yan çeperlerin deliklerine yerleştirilirler. Tabanlarının girintileri ile bir tarafın patlıcanları kapların çıkıntılarına bağlanır ve karşı tarafın deliklerine sabitlenir.

Tel çerçeveli koltuk

Orijinal bu parçaya bakar, minimalizm tarzını vurgular. Aslında, süsleme yok, kesinlikle gereksiz bir şey yok. Hatta böyle mobilyaların yüksek teknoloji tarzında yapılan tasarımda çok uygun olduğunu söyleyebilirsiniz. Makalenin bu bölümünde, bir tel çerçeveli plastik şişelerden yapılmış bir sandalyeyi nasıl yapacağınız anlatılacaktır.

Açıktır ki, imalatı almak için yüksek yüklerde şekli koruyabilen yeterince kalın bir tele ihtiyacınız vardır. Ondan itibaren sandalyenin kenarından geçecek olan üçgen ayakları ve kenarları bükmeniz gerekiyor.

Şimdi teli daha yumuşak bir telle örtün, şişeleri ve jant tabanı tutun. Koltuk dokunduktan sonra, bir eşyanın oluşturulduğu sonsuz sayıda şişe dolumundan geçmesi gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.