ÇirkinlikMobilya

Nasıl mobilya ahşap renk seçmek için?

Odanın iç mekanında ahşap mobilya rengi gibi önemli tüm ayrıntıları vardır. Pencereler due west bulunuyorsa odayı hafifletmek için bir ihtiyaç olduğunda Özellikle, dikkate alınması gereken ve güneş neredeyse odasına almaz. Veya, tam tersine, biraz karanlık gölgeler eklemek gerektiğinde konumu parlak güneş ışığı ile aydınlatılan günün en nedeniyle oda.

İlk durumda gidip ikinciye bir renk mobilyalar, koyu ahşap uyum seçmek gerekir. iç çoğunun Fotoğraflar açıkça, o odanın "havasında" bir bütün olarak mobilya rengini etkiler olun. Bu yazıda Evinizde veya dairede herhangi bir odaya, mobilya sağ renk seçmek için nasıl sorusunun cevabı uyum, şıklık ve konforu bir modeldi bulacaksınız.

Mobilyanın rengi - iç ana bileşeni

Herhangi odada sen iç yaratan renk etkisini dikkate almak gerekir. her yerde dairede mobilya ile, ve ahşap sıcak bir ortam yaratmak için yardımcı olur mobilya üretimi için kullanılan ne renk çok önemli hemen hemen değişimdir olabilir. iç seçiminde renk Usta kullanımı Eğer son trendler verilen geleneksel konutlar, değiştirmenizi sağlar.

Bir odanın bir renk dekorasyon seçimi, hesabın çeşitli faktörler dikkate almak gerekir: nerede pencereleri (kuzey tarafı ise Güney ise, sıcak renkler üzerinde kalmak daha iyidir - Soğuk üzerine) ışık, aydınlatma kalitesinin yansıması, nihayet, alan budur: oturma odası, mutfak, ofis, kreş. Parlak, sulu renkler yemek odası ya da oturma odasında iyi bakacağız. Ama mavi ve beyaz renkler su ve saflık ile ilişkili, onlar banyolar için uygundur, ancak mutfak ve yemek odası için bunları kullanmayın, sarı veya turuncu çiçekler durdurmak için daha iyi olur.

iç renk kombinasyonu

Ayrıca, odanın boyutu hakkında unutma: parlak duvarlar görsel artırmak, tam tersine, karanlık oda, azaltır. Örneğin, turuncu, sarı ve kırmızı, örneğin, renk "elma" rahat ve konforlu küçük mobilya, asgari bir miktarı ile büyük bir oda açabilirsiniz. Beyaz ve siyah, mavi ve mor görsel oda artırır.

duvarları boyamak için doğru bir renk seçerek, mobilya, perde, dekoratif kumaşlar, perdeler duvarlar ile birleştirilmesi gerektiğini unutmayın. kanepede mobilya döşeme, yatak örtüsü ise, perdeler - desenli duvarlar pürüzsüz daha iyi performans gösterir. renkler ve bunların kombinasyonlarının seçimi sorusu üzerine dikkatlice tartılması, dikkatle ele alınmalıdır. Örneğin, yeşil ve kırmızı karıştırmak için daha iyi değil, renkler eşit oranlarda kullanıldığında, özellikle de anlamak zor bir kombinasyonudur. Açık sarı (her zaman porselen koleksiyonu göstermek için kullanılan Çin sarı zeminde örneğin) hemen hemen her renk için mükemmel bir arka plandır. Yeşil, diğer renkler ile uyum içinde kötü Öte yandan, üzerinde ama bu rengin farklı tonlarında.

Ölçülü, sakin sesleri değerli öğeler için en iyi arka plan vardır. Örneğin, açık gri arka plan, güzel resim ve katı mobilya için idealdir. Duvar rengi kesinlikle zemin ve mobilya döşeme rengi ile birlikte gerekir.

Farklı oda - mobilya ahşap farklı renkler

Mutfakta, o açık renkli ahşap mobilyalar ile kombine açık renkli duvarlar kullanmak en iyisidir. Kontrast örneğin oluşturulabilir, raflar, resim, vazo, mutfak, parlak perdeler parlak dekoratif ürünleri.

Banyo yalnızca elektrik ile aydınlatılan ise, açık renkler kullanmak en iyisidir. mavi, sarı, mavi ve pembe ışık tonları için önerilir. Boru ve çeşitli bileşikler ve sıhhi ürünler aynı tonlarda olmalıdır.

duvarlar için Hol, koridor, sen farklı bir renk uygulayabilirsiniz. Işık ahşap mobilya bu tür tesisler için idealdir. Eğer duvarlar daha biraz daha koyu yaparsanız tavan, küçük bir 'aşağı' olabilir. 20-35 santimetre, ona bitişik duvarların ve tavan kısımları daha hafif bir renk boya Benzer bir etki elde edilebilir.

oturma odası, sen canlılık ve enerji dalgalanma hissedeceksiniz bu şekilde nötr veya soğuk renkler daha kullanılır.

yatak odası için, tam tersine, konfor ve rahatlama yaratmak için sıcak renkler seçer, ancak asıl şey bu renkler bir ölçüde kullanıldı ve mobilya zarafet verir ve oda sofistike tüm vurgulamak olmasıdır.

çeşitlerin bağlı ahşap rengi,

Dolayısıyla biz ahşap farklı çeşitlerinin karakteristik olan renklere aşina olduğunu göstermektedir. Bu bilgi size odun lazım rengin ne tür ona anlatmaya gerek bir mobilya showroom, danışman ortak bir dil bulmak için yardımcı olacaktır.

Ahşap Çakmak tonları:

 • Işık kül sarımsı bir renge sahiptir;
 • çam zengin altın sarısı rengi vardır;
 • Karelian huş - küçük "çevreler" ile sakin sarı-altın rengi;
 • Kayın - ahşap rengi parlak pembe gölge, ışıktır.

Orta tonu:

 • Meşe - kahverengi renk;
 • kızılağaç - Birçok iç uygun üzere bej ve kırmızımsı renk bir karışım rengi "kızılağaç", birçok salonlarında mobilya fotoğrafları ahşap bu türdeki tüm avantajlarını göstermek;
 • kiraz - Zengin kırmızımsı kırmızımsı gölge;
 • elma - kırmızımtırak bir renk kahverengi.

Ahşap Koyu tonları:

 • Ceviz - klasik, koyu kahverengi renge sahip;
 • maun - koyu kiraz rengi;
 • abanoz - Derin siyah renk.

Mobilya ahşap Ortak türleri

En yaygın bir çam olduğunu. Bu ağaç bir açık sarı veya sarımsı-kırmızı renge sahiptir. Bu malzeme çok sert ahşap değildir, ancak işleme ve yeterli dayanıklılık ve mukavemet ile karakterize mobilya imalatının mebelshchikov kolaylığı çekmektedir.

Özellikle kaliteli kuzey enlemlerde yetişen ağaçlar. Bunlar düz, iyi bir uzunluk ve ayrıca inşaat işleri sırasında takdir farklı taneli sahiptir.

Artıları çam fiyata hala. Buna ek olarak, bu sağlam ve hafif ahşap çok onun rengi gibi ahşap araçlar, bakımlı tutkal ve diğer emprenye etkilerine iyi kendisi verir. Çam genellikle mobilya yanı sıra kapı, pencere çerçeveleri ve diğer için düşük maliyetli bir malzemedir doğrama ürünleri, yaygın inşaat ve dekorasyon kullanılır.

Ceviz - iç mekanında kullanılan ahşap en popüler renklerden biridir. Stili, klasik bir şıklık ve modern tercih ediyorsanız bu ahşap mobilya idealdir. sonbahar paleti mükemmel uyumu tonlarında iç mekanlar renk "somun". Zengin malzemeden yapılmış mobilya Fotoğraflar açıkça mobilya bu parçaları oda özel bir mükemmellik vermek olduğunu göstermektedir.

karaçam üretilen mobilya, birçok avantajı vardır. Bu materyal, doğrama ve inşaat prosesleri ile ilgili olarak en iyi grubuna aittir. Karaçam - Ağaç mükemmel mukavemet hafif ile birlikte olup, kırmızımsı. Bu cins çok daha istikrarlı ve daha güçlü meşe ve kayın aşıyor. Ahşap rengi çok özel ve çok popüler - bu karaçam. Ve nedeniyle ahşap terebentin büyük içeriğe hava ve suya direnci. Bu ağaç çok yüksek kalitede elde etmek için izin veren kolay kullanım, ve şık görünümlü materyal bulunmaktadır. Karaçam ürünlerden üretilen solucan deliği korkmuyoruz ve bunlar pratikte çözgü yoktur.

açık bir yıllık birikimleri ile sarı-kahverengi - Meşe güçlü ve sağlam ahşap, ahşap rengi vardır. Bu ahşap ürünleri yanı sıra zemin ve duvar kaplamaları çeşitli dekorasyon oda için bu malzemeyi kullanarak, yüksek statü sahibi neredeyse tanıklık olmak talep görmektedir. Genç meşe sünek, katı madde zarif grimsi kahverengi. Ama yaşlı ağaç farklı ve sarı odun daha kırılgan. Bu malzemeyi seçerek, solucan deliğini önlemek için tedbirler almak gereklidir.

mobilyaları için en çok kullanılan renkler daha yakından bakalım.

Beyaz mobilya evrenseldir

iç Koyu ahşap renk mobilya Ancak nedeniyle pratiklik için bir çok popülerlik kazandı ve beyaz renk mobilya ona verim vermez. Yeni teknolojiler sayesinde hemşirelik sorunları yok yüzey yapmak için yapmak.

Beyaz mobilya da mükemmel iç oturma odası, mutfak vurgulamak - o her zaman şık, zarif ve pahalı görünüyor. Özellikle muhteşem renk "kızılağaç" görünüyor. Fotoğraf böyle bir çözümün faydalarını göstermektedir. Şimdi talep Avrupa'da açık renklerde tesadüf klasik mobilya olduğunu. Işık mobilya evrenseldir ve herhangi bir tarzda kullanılabilir. Beyaz renk farklı olabilir: o büyütür mutfak küçük boyutu ve platin, altın ve gümüş beyaz mutfak klasik tarzda özelliği kazanmaktadır.

Karanlık mobilya - lüks bir işareti

Koyu mobilya da zarif görünüyor, ama değil her renk uyum içinde onunla can. Koyu renkler mobilya, dekorasyon ve aydınlatma ile uyum içinde olan, özellikle odaya sadece bir kaçı. Buna ek olarak, koyu renkler, pastel ve parlak renklerle ile seyreltilmiş olabilir - bu tür çözümler, özellikle yatak odası veya oturma odası daha sevecek.

Eğer bir koyu kahverengi mobilyalar istiyorsanız, takım elbise rengi "fındık". Fotoğraf açıkça mobilya harika görünüyor gösterir, ancak aksi takdirde itecek, renk odası hakim etmeyecek şekilde iç düzenlemek gerekir. Yana siyah renk kendisi ağır, yani seyreltmek için emin olmalıdır. İyi bir seçenek siyah-beyaz-mobilya sağlayacaktır. iç Bu renk uyum diğer renklerle kombine edilmelidir. Hiçbir az şık ve modaya uygun kombinasyonu, ancak yeşil duvara siyah daha sakin mobilya olarak kabul edilir. Bu orijinal ve abartılı görünüyor.

Maun - Şık ve zarif

en sağlam ve zarif mobilya mamul ürünlerle sayılır maun. Benzer ahşap renkler, mobilya herhangi bir odaya saygınlık kazandırır lüks ve zengin olun. Bugün maun zengin alıcılar tarafından mobilya ve en çok aranan üretiminde en yaygın malzemelerden biridir. Bu ahşap değeri basitçe eşsiz maun mobilya kılan eşsiz gücünü ve ahşabın dokusunu vardır.

Meşe - güvenilir ve güçlü malzeme

Mobilya üretimi için bir diğer popüler malzeme bir meşe olarak kabul edilir. Mobilya yatıştırıcı enerji sahip olduğunu, böylece ürün meşe, uyku normalleştirir ve uyumlu ve sakin bir ortam yaratan, negatif enerjiden saflaştırılmıştır. Meşe mobilya çok güçlü ve uzun yıllar size sürebilir. Üstelik bu ahşap mobilya uzun süre üretmeye başladı çünkü. Zengin İngiliz soylularının ilgili filmler Hatırlarsanız, onların kale duvarlarında lüks resepsiyonlar düzenlemek için sevilen ve her zaman sağlam meşe masada, farklı davranır dövülmüş.

Meşe mobilya mükemmel estetik tat ve tesislerinde sahibinin yüksek statüsünü vurgulayan herhangi bir iç koridor veya oturma odasına uygun.

duvar dekor mobilya renk kombinasyonu

o iç içine mükemmel bir uyum olacak şekilde nasıl ahşap mobilya renk seçmek için? Sen duvarların sesi başlayabilirsiniz. renk kombinasyonları çeşitli düzenlemeleri aşağıdakı vardır.

Beyaz duvarlar. Odanın duvarları beyaz durumda, mobilya, mor, siyah, yeşil ve benzeri koyu sarı, kırmızı, kırmızı-kahverengi, turuncu, bordo, kahverengi, mavi, lila, mor, kesinlikle hiç gölge olabilir.

Yeşil renk. Işık ahşap bu renklerde duvarlar ile uyum içinde mükemmel olduğunu. Ancak bu durumda, mobilya ya da turkuaz mavisi satın konusunda dikkatli olun. Koyu kırmızı, koyu kahverengi, yeşil, kırmızı, sarı, mor, lacivert, beyaz, açık gri, açık turuncu: Belirli bir durumda en uygun yapılanmaları, renk olarak kabul edilecektir.

Pembe duvarlar kırmızı ve ile uyumsuz olacak mor renk mobilya. Ama uyum, mavi, gri ve mavi mobilya uygun.

Soluk mavi duvarlar kahverengi mobilyalar çalışmaz. mobilya gri, koyu kırmızı, bordo, koyu sarı, açık mavi, koyu turuncu, siyah, beyaz, lacivert olacak daha iyidir.

Koyu kahverengi duvarlar mobilya ile mükemmel kombine edilecek renk olarak koyu kahverengi ve koyu kırmızı ise, "elma". Ama beyaz ve sarı mobilya almamaya arzu edilir.

Duvarlar açık yeşil, bej, açık gri, açık mavi, beyaz mobilya altında koyu kırmızı takım elbise vardır. odun "ceviz" nin sadece kahverengi renk.

Fotoğraflar koyu, siyah, kırmızı, mor, mavi gri gray walls ve mobilya, kahverengi renkler de kombine göstermektedir. Mobilya turuncu ve beyaz kesinlikle uygun değildir.

Gray walls ve sarı mobilya "sevmiyorum", ancak siyah, kırmızı, mavi, koyu kırmızı iç koyu kahverengi, nesneleri seçerseniz, tahmin edecektir.

mobilya seçmek için ne renk - bu, tabii ki, herkesin işidir. Evinizde ahenkli görünmesi için isterseniz, ahşap rengine özel dikkat ve sonra ev, konforlu, rahat ve şık olduğundan emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.