Haberler ve ToplumErkekler Meseleleri

Dünyanın en iyi makinası (fotoğraf). En iyi makinelerin derecelendirmesi

Çoğu profesyonel askeri, savaşan gazisi ve basit silah sevenlerinin mutlak lider üzerinde hemfikir olmasına rağmen, hangi makinenin dünyanın en iyi olduğu konusunda yaşanan anlaşmazlıklar dünyayı sarstı. AK, Rusya'nın savunma kapasitesinin efsanevi sembolü olan birkaç on yıl boyunca, şampiyonanın palangasını kendine güvenle tutuyor. Rus tabancacılardan topuk atmaya kim kime uğramadı! Bugüne kadar hiç kimse Mikhail Timofeevich Kalaşnikof'un yaratılışını aşmayı başaramamış olsa da bugün "dünyanın en iyi makinası" unvanını alan çok değerli silahlara pek çok örnek veriliyor.

Derecelendirmeyle ilgili olarak konuşursak, en iyi, ilk on, bir terminoloji gibi bir soruna dikkat çekemez. Ve şudur ki, dünyanın farklı dillerinde "otomatik makine" ve "tüfek" kelimelerinin farklı anlamları olabilir. Geniş bir anlamıyla, otomatik ateşi gerçekleştirme imkânı veren atış tüfeği olan bir namlu olan bir silahı kastediyoruz. Bu nedenle, en iyi makinelerin derecelendirmesinde genellikle düşer ve bu silahların tüfek olarak sınıflandırılma olasılığı daha yüksektir. Bununla birlikte, dar uzmanların terminolojisini inceleyelim ve sınıflarında en iyisi olarak bir şekilde bilinen bu silah modellerine göz atalım. Ve yine de ilk onda seçmenin imkansız olduğu gerçeğini göz ardı etmeyeceğiz, çünkü her silah kendi yönünde güçlü ve zayıf yanları vardır, bazı yönlerden analoglara göre daha üstündür ve bazı açılardan üstüntür. Bu nedenle, derecelendirmeyi hazırlarken, güvenilirlik, dayanıklılık, kullanım kolaylığı, dünyadaki yaygınlık, savaş pozisyonuna getirme hızı, hedef aralık, doğruluk ve ergonomi gibi göstergelere odaklanacağız.

Kalaşnikof saldırı tüfeği

Değerlendirmeyi onuncu konumundan başlatmak mantıklı mı? Sonuçta, herhangi bir entrika sorusu yoktur. Makine tabancaları arasında dünya lideri tanınmış "kalaştır". Satılan birim sayısı açısından dünyayı yönlendiren silah bu silahtır . Dünya üzerindeki savaşlar, isyanlar ve devrimlerde değişmez bir katılımcıdır. Kalaşnikof saldırı tüfeklerinin bütün büyük aileleri güvenilir ve aşınmaya dirençli fakat en iyiler arasında liderleri var. Çoğu profesyonel, "kırk yedinci" - 1947 modelinin AK-47 makineli tüfek - yani 1949 yılında Sovyet Ordusu tarafından benimsenmiş - olarak önermeyi hak ediyor. Kartuşun kalibresi - ilk etapta "adam" dan farklı - 7.62. Daha az yaygın olmayan AK-74. Öncekine kıyasla, popo ve ön ucun plastikten yapıldığı ve ağaçtan olmadığı gerçeğinden daha az ağırlık taşıyor. Kartuşun kalibresi daha az (5.45), ancak zamanımızdaki mühimmat çok daha yaygın.

AK-12 ailesi "Kalaşnikof" un yeni üyesinden bahsetmemiz mümkün değildir. 2014'te geliştirilen bu makine zaten benimsendi. Dahası, ünlü "Ratnik" te giyinen Rus "gelecek askeri" ne eşlik edecek. Doğru söylemek gerekirse, Rus silahlarından bir sürü kadar mücadele etmişti, ki bunların her biri "dünyanın en iyi makinası" unvanını talep edebilirdi. Fakat 12. "Kalaş" rakiplerini, başlangıçta geliştirildiği tam yerini alıp güvenerek atladı.

Bu üç en yaygın uygulamaya ek olarak, silovkin'in farklı ihtiyaçlarına yönelik birçok değişiklik daha var. Kalaşnikof saldırı tüfeklerinin çoğu (AKSU hariç) süngü bıçakları ve el altında bulunan el bombaları ile donatılabilir .

Askerler elindeki "Kalaş" ile geçmiş savaşlar, bu silahların su veya bataklıkta boğulabileceğini, kum veya karla gömüleceğini ve sonra da kullanmayı ve kullanmayı şaka yaptığını şaka yapıyor. Elbette ki, bu silahların dikkatsizce tedavi edilebileceği ve kullanılmaması gerektiği anlamına gelmez - AK, başka herhangi bir makine gibi, dikkatli muameleyi sever ve minnettarlıkla gerçekten bir düzineden fazla yıla hizmet edecektir. Hem hevesli hayranların hem de kıskanç rakiplerinin oybirliğiyle dünyadaki en iyi makinenin o olduğunu itiraf ettiği hiçbir şey için değil! Ve oybirliği, kimseyi şaşırtmadı.

M-16

"Dünyanın en iyi 10 makinası" sıralamasında ikinci sırada da gereksiz sorulara neden olmaz. Kendisine güvenen bir Amerikan M-16 tarafından işgal edildi. İlk değişiklikler özellikle güvenilir değildi, ancak tasarımcılar hala bu silahı aklından çıkarmayı başardı. Bugün, bu silahlar güvenle Kuzey Amerika ve Avustralya olmak üzere iki kıtaya liderlik ediyor.

Yerli AK'yi "geçme" ümidini kaybetmeyen Amerikan silindirlerine, saygı göstermeliyiz - bugünkü M-16'nın geliştirilmesi ve geliştirilmesi bugün devam ediyor. Belki bir gün dünyanın en iyi makinesini geçebileceklerdir.

M-16 tüfeği fotoğrafları ergonomisi ve şapkası tasarımı hakkında net bir fikir vermektedir. Bu arada, görünüşü, hayatta elinde tutmayanlara bile aşina görünebilir. Bu silah, görüntü yönetmeni tarafından yanıp sönüyor ve bilgisayar oyunları ana rakibinden daha az ender değildir.

FN SCAR

Bu nispeten genç silahın iki değişikliği var - 16 ve 17. Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı'nın özel emriyle geliştirildi ve 2007'de kabul edildi. Bu kısa servis süresi boyunca makine, düşmanın insan gücünü yenmek için etkili ve güvenilir bir araç olarak kendini kanıtlamanın zamanına vardı. Bu silahların oldukça tuhaf görünüşünü not edemez, derecelendirmede "dünyadaki en iyi makine: en iyi 10" kategorisinde üçüncü sırada yer alırdı. Fotoğrafları, tasarım özellikleri hakkında fikir sahibi olmaya yardımcı oluyor.

MK-16 ve M-17 arasındaki fark büyük değildir. Sürüm "16", kartuş 5.56 için ve "on yedinci" adamı - 7.62x51'in altında tasarlanmıştır. Esas olarak mühimmat türüdür. Mevcut parçaların% 70'i aynıdır.

Tavor Assault Tüfeği-21

Bu İsrail konseptli otomatik tüfek geleceğin bir silahı olarak düşünülür. 21. yüzyıla doğru yönlendirmeyle ilgili olarak, başlığın dizininde bile. Boğa Dop sisteminin kullanılması, silahın ergonomik performansını önemli ölçüde optimize etmeye izin verdi.

TAR-21 nispeten küçük ve hafiftir. En gelişmiş optikleri kurmanıza izin veren düzenli bir Picatini kayışı ile donatılmıştır. Uzmanlar, eksiklikleri birincil yeterince yüksek üretim maliyeti olarak düşünüyorlar - bir birim silah devlet 1000 $ 'a mal oluyor. Ancak bu, İsrail makinesinin "dünyanın en iyi makinası" unvanını vermesini engellemez. Bu silahın derecesi dünyaya yayılırken büyüyor.

Beretta ARX-160

İtalyan saldırı otomatik tüfeği, "kumandan", "otomatik rifleman", "bomba fırlatıcısı" gibi üç farklı varyasyonla "Geleceğin Askerleri" adlı yeni programı kapsamında 2008 yılında piyasaya çıktı. 30 tur için düzenli bir mağazaya ek olarak, 100 kişilik özel bir magazinle donatılabilir. Buna ek olarak, bir bomba fırlatıcı monte etmek de mümkündür.

Darbelere dayanıklı polimerler sayesinde bu silahın ağırlığı 3,5 kg'dır.

HK 416 ve HK 417

Alman gelişiminin temeli M-16 ve G-36'yı oluşturuyordu. Bu makinelerin kullanımı kolay, kullanımı şartsız ve TTX'leri oldukça yüksek. Ergonomi ve ana parçaların konumu açısından, M-16 ile hemen hemen aynıdır. SCAR ailesinin silahları gibi modülerlik ilkesinde idam edilirler. Yani, başarısız olursa, genellikle yalnızca arızalı modülün değiştirilmesi gerekir. Silahın özelliği, farklı uzunluklarda fıçılarla donatılabilme özelliğidir. Bu, evrenselliği büyük ölçüde geliştirir ve silahları belirli savaş misyonlarına uyarlamanıza izin verir. Dört Pikatini çubuğu, silahları çeşitli ilave eklerle donatmanıza izin verir. Bipod'ları takmak mümkündür. Uygulama okun anatomik özelliklerine uyarlanarak beş konumdan birine yerleştirilebilir.

Silahın ağırlığı oldukça yüksek ve etkileyici boyutta. Fakat nispeten çarpıcı bir kabiliyete sahiptir.

NC G36

Otomatik tüfek NK G36, 1995 yılında Almanya ordusuna büyük miktarda sağlanmaya başladı. Birkaç yıl geçti ve İspanya, ABD ve diğer ülkelerden askerler onunla çalışma fırsatı buldu. Gerçek silahlı çatışmalara katılmayı başardı.

Çekim için 5.56 kalibrelik (NATO) kartuş kullanılır. Silahlar için çeşitli seçenekler vardır ve bu da makinenin çeşitli taktik görevlerini çözme becerisini büyük ölçüde geliştirir.

Barrett REC7

Silah kendini zaten kanıtlamış yeni bir kartuş için tasarlanmış. Büyük kalibreli tüfeklerle ünlü Barrett şirketi nispeten kısa bir sürede otomobil geliştirmeye başladı ancak bu, ilk seri üretilen modelin "Dünyanın en iyi makinası: ilk 10" sıralamasında haklı yerini almasını engellemedi.

Makinenin belirgin özellikleri - yüksek güvenilirlik, yangın hassasiyeti, yangın hızı.

Steyr AUG

Oldukça alışılmadık bir silah olan Steyr AUG üstteki doğru yerini alıyor. Esasen en iyi listeye giren bu makine, özel bir cihaza yükümlüdür. Tabii ki, bu model "Dünyanın en iyi makinası" unvanını zorlukla talep edebilir, ancak sistemdeki silahlar arasında bulp-pop oldukça güçlüdür.

Uzmanlar, mükemmel ergonomi, yüksek yangın hızı ve sistemin güvenilirliğini gözler önüne seriyor.

Fusil Automatique Leger

Belçika'da geliştirilen Hafif Tüfek Fabrique Nationale de Herstal'ın derecelendirmesini kapatıyor. İşin basitliği ve güvenilirliği nedeniyle dünyada yaygınlaşmıştır.

200 - 600 metre mesafelerde hedef yangın çıkarmayı mümkün kılan tam zamanlı dioptriyel kafaya ek olarak, herhangi bir optik görüş ile donatılabilir. Dünya çapında bir düzineden fazla ülkede hizmet veriyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.