Gıda ve içecekYemek tarifleri

Orijinal pişirme - "puf böreği dilleri"

Her ev kadını ailelerini lezzetli yemekler memnun etmek her gün istiyor, ama kekler ve çörekler biri sürpriz olamaz. Puf böreği lezzetli ve özgün dilleri her kano ailesini tatmin edecek şekilde önceden, üzgün olmak gerekli değildir. Sen hamurun kendiniz pişirin veya en yakın süpermarket hazır satın alabilirsiniz.

puf böreği

Birçok ev kadınları mağazalarda satılmaktadır yarı mamul ürünler güven, bu yüzden kendiniz pişirmeye çalışmayın. yaklaşık 230 un g dolgu küçük bir miktarı ve haddeleme testi, küçük bir tuzu, domuz yağı, 30 g, 215 gr tereyağı ve serin 150 ml su: dillerinin geçmesi için nefes pasta yapmak için bu tür maddeler gerek zor değil.

hazırlanması için proses,

 1. Ayrı bir kapta tuz ile unu karıştırın ve yağ ile onları ovalayın. Sonra yavaş yavaş su ekleyin ve yoğurun.
 2. bir top haline hamur toplayın ve 5 dakika boyunca yoğurun devam ediyor. Size pürüzsüz ve elastik olmalıdır.
 3. Şimdi 12,5h25 cm büyüklüğünde bir dikdörtgen içine hamur dışarı rulo gerekir. Bunun orta kenarlarında biraz daha inceydi o yüzden gereğine yuvarlayın.
 4. Yağ pişirme kağıdı sararak. Daha sonra zarfı elde etmek için merkezi kenarlarının hamurun merkezinde yerleştirin ve katlama bkz 10h7,5 büyüklüğünde bir dikdörtgen şekline getirin olmalıdır.
 5. yağ dağıtmak için hafifçe hamur rulo, daha sonra hızlı bir şekilde eller kenarları bastırın hafifçe dikdörtgen, üç kat daha yüksek ve daha sonra birkaç kez sarın ve.
 6. Yarım saat buzdolabında plastik wrap ve yerinde hamur sarın. Daha sonra, bunu kaldırmak rulo ve kelime katlayın. Bu işlemi 6 kez tekrarlayın. Eğer hamur sopa fark ederseniz her sunmadan önce, sonra buzdolabında bir süre taktı.

hamur Puff "dilleri"

Eğer zahmet ve hazır bir hamur satın almaya karar verirseniz, pişirme işlemi bazen gereklidir, çok daha az zaman alacaktır. Böyle seçenekler yemekler için bu malzemeyi almak gerekir: hamur paketi (300 gr), yaklaşık 2 Mad. yerde 1 h. spoon haddeleme için şeker, un kaşık. puf böreği dilleri diğer maddelerden herhangi gerektirmez.

hazırlanması için proses,

Satın alınan puf metin hazırlama sürecinin kullanımı sayesinde büyük ölçüde basitleştirilmiştir ve pişirme süresi beklenmedik misafirler gelişini sadece ihtiyacınız olduğunda, minimuma indirilir. Bu şekilde hazırlanan hamur Puf sekmeleri:

 1. Hamur oda sıcaklığında buzunu gerekir. Bundan sonra, biraz daha şeker pritrusit ve sonra basın oklava kullanıyor olmalıdır. için yuvarlanma gerekli değildir atarken aklında hamur kendisini tutun.
 2. Şimdi bölümlerini dikdörtgenler içine kesmek gerekir veya başka herhangi bir şekli seçmek istiyorum. Çünkü adı yemekleri bir dikdörtgen seç - puf böreği "dillerini".
 3. fırın tava doğrudan gerekmez Ön ısı. 5-10 dakika sonra çıkarın ve biraz un serpin, ancak yağ ile yağlanması gerekmez. "Dilleri" ile Pişirme 200 derece fırında pişirin 25 dakika teslim edilecek.

Hamurun hazırlanması sırasında kuvvetle yükselmeye ve pul pul dökülmek. Bu çanak çay veya komposto ile en iyisidir servis edin. Eğer tatlılık eklemek istiyorsanız, bu onlara bal veya reçel yayılabilir.

dan Sekmeler Yaprak yaprak mayalı hamur elma

Bir aile gün taze hamur işleri şımartmak için bu tarifi idealdir. Bu düzenleme için, gerektiğinde bu malzemeyi almak için: 500 g maya margarin, tuz, vanilya şekeri, ilgili herhangi bir elma kg bazı tarçın, yağ 20 g, süt 1/4 litre, yaklaşık 100 g şeker, bir paket (250 g), un .

hazırlanması için proses,

puf böreği dilleri yarım saat biraz daha hazırlamak ve onlarla hatta bir adam ile başa çıkabilir:

 1. İlk olarak, hamur hazırlayın. , Ilık süt maya çözülür şeker, un 70 gram margarin ve vanilya şekeri 55 g eklemeye başlamak için. Elde edilen hamur buzdolabına konulur. levhalar arasına konan 210 g margarin parşömen kağıdı buzdolabında da bir dikdörtgen içine ve rulo.
 2. Hamur uygun olduğunda, çıkarın ve rulo, daha sonra, onun margarin koymak hamuru kapak ve tekrar dışarı rulo. 3 kez katlayın ve buzdolabında 25 dakika koydu. Bir kez daha, kaldırmak ve buzdolabına geri içine rulo. Bu işlemi 3 kez daha tekrarlayın. Hamur sonra, bazı bölümleri parçalara bölmek.
 3. Elmalar yıkama, soyma ve ince dilimler halinde kesmek gerekir. hamur her parça üzerinde, birkaç dilim koyun şeker ve tarçın serpin.
 4. Bundan sonra, dilleri için boş yaklaşık 20 dakika süreyle bırakılmalı, hamur geldi. Bir pişirme onlar birbirlerinden kısa bir mesafede pişirilmesi esnasında bunlar birbirlerine yapışmamış böylece yayıldı gerekir. fırın 200 ° C'ye ısıtıldı ve 15 dakika boyunca fırında gerekir.

Sıcak dilleri daha iyi soğuk tadı, ancak, büyük olasılıkla, sadece soğuması için zaman kalmaması lezzetli. Eğer parça sadece pişir ve hizmet edebilir hazırlıkları ve streç film ile diğer wrap bir sürü yaptı ve buzdolabına koyduk, sonra ertesi gün pişirin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.