OtomobilArabalar

"Mazda Ksedos 9" arabanın İnceleme

"Mazda" - Rusya pazarında çok popüler bir marka. En popüler modellerden biri - "Ksedos 9". araba business class ve 2002 92-seri üretimine aittir. araba Avrupa pazarına değil, aynı zamanda ABD, hem de Birleşik Arap Emirlikleri sadece teslim edildi. Ki bunun için o "Mazda Ksedos 9" ödülünü alan? Japon sedan genel bakış - Bu makalenin sonraki.

dizayn

Şimdi bile, 20 yıldan fazla sonra, bu araba katı görünüyor. Makine orijinal optik ve yükseltilmiş kaputu ile donatılmıştır. Tamponun alt kısmında sis farları linzovannaya bir kesik vardır. Bu biraz dönüş sinyalleri ile bant üzerinde yer almaktadır. Krom kesmesi ve marka logolu radyatör ızgarası. Arabanın Yan nedeniyle uzun dingil mesafesi ve "ağır" kemerler çok önemli görünüyor. Aracın standart donanım Yüksek profilli 15 inç alaşım jantlar açıyor. Ancak, kemer burada kolayca 18 inç jantlar sığabilecek kadar büyüktür. Onlarla birlikte, araba daha prezentabl görünüyor.

Boyutlar, açıklık

Vücudun büyüklüğü bakılırsa, bu gerçek bir "mavna" dir. 1.77 m, yükseklik - - 1.4 metre Böylece, taşıt uzunluğu 4.83 m, genişliğidir. Araç kolayca yol düzensizlikleri üstesinden gelmek için izin vermez düşük zemin boşluğu (fabrika tekerleklerde 12 cm) ile birlikte 2.75 metre daha uzun dingil mesafesine sahip. araba sadece pürüzsüz yollar için tasarlanmıştır. ufak çukurlar azından o hemen dibe dokunur. Belki iş sınıfının Japon sedan tek dezavantajı.

salon

İç "Mazda" çok rahat ve lüks görünüyor. Salonu ön panel üzerinde düzgün, bastırılmış hatları vardır. iyi bir yanal destek ile Kadife. Ayrıca sürücü ve ön yolcu için ortak bir kol dayama yeri sağlanmaktadır. Ama birbirlerine dokunma dirsek genişliği yoksundur. Makine, çok geniş iç vardır. konfor açısından, "Mazda Ksedos 9" 210-m vücutta Alman rekabet "Mercedes" emindir. Hatta böyle uzun bir süre sonra üst ses yalıtımı kalitesi. onlar "Mazda Ksedos 9" değerlendirmeleri hakkında ne söylüyor? Sahipleri bitirmek kalitesini övün. Kadife iç sonu yok, çok dayanıklı ve uzun süre şımarık değil. araba tüm niş ve ayarlamasına sahiptir. Doğru, direksiyon kolonu yüksekliği ayarlanabilir değildir. Ama bu dezavantajı sürücü koltuğu ayarlarının geniş telafi ediliyor. Arabanın durumunun iç gerilmeler her ayrıntı. Makine yüksek düzgünlük ve ergonomiye sahiptir.

teknik özellikleri

hat V-şekilli silindir düzeneği ile iki motor ünitesi benzinli motorlar tarafından temsil edilmektedir. "Mazda Ksedos 9" motoru için Baz 1995 kübik santimetre hacmine sahipti. çok noktalı enjeksiyon ile bu 6 silindirli ünite altı bin devirde 146 beygir gücü kapasitesini geliştirdi. Azami tork - 176 Nm. Bu baz motor olmasına rağmen, o iyi çekiş için kaydedildi. O yıllarda rakamlarına dinamikleri layık fazlaydı. Yani, dağılmaya yüz 10.7 saniye sürdü. Maksimum hızı - Saatte 203 kilometre. yakıt tüketimi açısından, bu birim en uygun maliyetli oldu. Bu nedenle, kentsel O 100 kilometre başına 11 litre tüketilen. 6.3 - Yol By. Daha pahalı modeller "Mazda Ksedos 9 'in 2255 santimetreküp hacimli bir motor ile donatılmış. Bu V-çift motor 170 beygir gücü, bir çıkışı vardır. Onunla "Mazda Ksedos 9" 9 buçuk saniye yüze kadar dağılmış. Maksimum hızı saatte 220 km idi. yaklaşık 12 buçuk litre - kentsel yakıt tüketimi. güzergahta, şekil 6.8 litre idi.

"Mazda Ksedos" için Manşet 214 beygir gücü, bir çıkışı olan bir 2.5 litrelik bir motordur. Mükemmel performans göstergeleri, sahiplerinin değerlendirmeleri not edin. İlk yüz makine sadece 8.6 saniyede kazandı. Maksimum hızı - Saatte 235 kilometre. Şimdi bile, bu motor, modern TSI ve TFSI-motora oran vermek mümkün. Şimdi eksiklikleri açın. Yorumlar Bu motorun doğrultusunda en "obur" olduğunu söylüyorlar. Bir yüz kilometre şehrin içinden, o pasaport verilerinin tam olarak 14 litre harcıyor. rotada akış hızı 7.7 düşer. sahipleri bunun sebebi eski otomatik şanzıman tasarımı olduğunu söylüyorlar. Sadece, ilk yapılandırmada mekaniği ile donatılmış "Mazda Ksedos 9'.

fiyat

Bu arabanın fiyatı bir dayak atmıştır dikkati çekiyor. Böylece, manuel şanzımanlı 93-ler salımının sürümü 190-230.000 ruble satın alınabilir. Ama üst motor ile en son modifikasyon zaten 350-380000 mal olacak. Ama bu fiyata bu uygulanabilir bir satın alma işlemidir. Sonuçta, bu fiyata bile (b / u halde hariç) bir bütçe VAZ satın alamazsınız. sahiplerinin yorumlar "Mazda" in motorları uzun hizmet ömrüne sahip olduğunu söylüyorlar. Çok inşa kaliteli yerli araçlardan daha çok daha yüksektir. Bu nedenle, "Mazda Ksedos 9" Yeni bütçe araba ve AvtoVAZ için mükemmel bir alternatiftir.

Yani, bir sedan "Ksedos 9" özelliklerini bulundu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.