Entelektüel gelişimiMistisizm

Açıklanamayan gerçekler. dünyanın Şaşırtıcı ve açıklanamayan gerçekler: En İyi 10

Dünyamız harikasından doludur. Onlar Doğduğumuz ilk dakikadan itibaren hepimiz çevreler. Eğer daha derinlemesine düşünürsek, hayatımızın çok gerçeği zaten inanılmaz bir mucize ve daha yüksektir. Bilim adamları, insanın dünyadaki görünümünü tahmin - milyarda milyar bir şans, hiç yaşamış yaşamak ve insanların bu dünyada ortaya çıkmamıştır çok düştü. Ama yeryüzünde insanın görünümünü çoktan biyolojik izah eğer, kar insanlar, UFO'lar, evler, ekin çemberleri, chupacabra, Nessie Bermuda üçgeni - bu güne kadar açıklanamayan gerçekler olduğunu! Onlar hakkında ve söyle.

Mahsul Circles 10. Yeri

Mahsul çevreler - bu onlarca metre 1 arasında bir çapa sahip bir daire bakış geometrik açıdan doğrudur. İnanılmaz ama gerçek! Tipik olarak, yanlışlıkla bir tek yönde zemin üzerine serilir tarladan kulaklarında oluşturulur. Özellikle dikkat Of kulaklar kırmak olmadığını, ancak sadece kendi doğal büyümesini sürdüren bastırdı. alanlarında Daireler - fenomen kütle, normal olarak 3 ile bir alan bölümü içinde 70-E etmektir.

ekin çemberleri ortaya çıkması ile ilişkili çiftçilerin İnanılmaz hikayeler ve çeşitli gözlemler defalarca bilim adamları ufolog bu fenomenin doğal kökenli sorgulamaya zorladı. Sonuçta, hiçbir tüm çabalarına adam ve arzu öylesine hassas koydu kulakları ya saplarını zarar olamaz. Kuşkusuz, ekin çemberleri - Tabiat veya dış güçlerin olsun bu gizemli ve hala açıklanamayan bir fenomen.

Bilim adamları-ufolog nasılsa açıklanamayan gerçekleri açıklayan ileri farklı versiyonlarını koydu. Bazıları gübre aşırı dozda ya da mantar enfeksiyonu onlara tuhaf bir etkisinin sonucu olduğunu söylüyorlar. Diğerleri çevreler nedeniyle hava girdapların sahada bitki örtüsünün etkisi konularında oluşur düşündürmektedir. Bazı çiftçiler bile bu düzenlenmiş alan kirpi ve porsuk çiftleşme gerektiğini söyledi.

Şu anda bu sorunu ve askeri katıldı. Onlar yeni gizli silahı Çeşidi kenar boşluğunda test sürümünü görüntüleyin. Genel olarak, ekin çemberleri olgusunun ortaya çıkması - bu hala insanlığın bir sır. O 1980 yılında sahada ortaya çıkan tur sayısı için bir rekora dikkati çekiyor: İngiltere'de sonra 500'den fazla tur vardı!

9. Talep Bermuda Triangle

adı Bermudez tarafından bir İspanyol kaşif gemileri için tehlike teşkil resifleri ve sürüler çevrili her taraftan üzerine Atlantik'te adayı keşfetti zaman. O şanslı: o Şeytan Adası çağırarak, güvenli bir şekilde geçti. Daha sonra Bermuda çağrıldı. Şu anda, burası kötü bir adı vardır: o deniz ve hava yolculuğu için tehlikeli bir alandır. Ve onun sınırları önemli ölçüde uzatmıştır.

Şu anda, alan Porto Riko, Florida ve Bermuda yarımadasında adalar çoğu arasında Atlantik Okyanusu'nda bulunan bir tehlikeli alana, olarak kabul edilir. Bermuda Üçgeni - Bu alan adını aldı ve. Bu meydana geldiğini burada açıklanamayan olayları gemiler, uçaklar ve insanların kaybolması ile ilişkili. O deniz ve hava seyrüsefer koşulları Bermuda üçgeninde olduğu gözlenen insanlar önemli zorluk neden olmuştur.

Yine, onun azılı çünkü uçaklar, gemiler ve açıklanamayan ölümlerin gizemli kaybolma bu yeri bulmak. Örneğin, bir zamanlar bu alanda Aralık 1945'te ABD Hava Kuvvetleri devriye uçağı bir bütün birim var. "Gemideki tüm cihazlar reddetti: bu birimin komutanı yalnızca aşağıdaki radyoda geçmek başardı! Bizim uçak rotadan! Rab, okyanus garip bir şey gibi görünüyor! "Bundan sonra, uçağın mürettebatı ile tüm iletişim kesildi.

soruşturma kesinlikle açıklığa kavuşturmak için başka bir şey değildir. Bermuda üçgeni insanlığın ebedi gizemini koruyor. Daha sonra gizemli bir üçgen bölgeye ait gemi ve uçakların kaybolma daha yeni vaka ortaya çıktı. XX yüzyılın ikinci yarısında bu doğal fenomen ciddi bir şekilde rol başladı. bilim adamları zorlayarak Bermuda, Florida ve Porto Riko arasında Atlantik Okyanusu oluyor açıklanamaz şeyler, yeni hipotezler ile gelip.

Ancak, şu ana kadar burası sır bir işaretidir. Ve bu bağlanıncaya veya gerçekler veya bazı delillerin kasten bozulma eksikliği ile olan. öyleydi, ama bilim adamları hala bu alanda keşfedilmemiş doğal anomaliler içinde görüntüler kural yoktur ne olursa olsun. kasırga doğar dev patojenik ve rahatsız bölge yanı sıra dışı atmosfer olayları su ve hava arasındaki elektrik etkileşimi üreten meydana - Bazı uzmanlar Bermuda üçgeni inanıyoruz.

Mısır piramitleri 8. Talep Riddle

Piramitler - firavunların mezarları şey tahtını girer. Görkemli mezarı oldu daha zengin ve daha güçlü, cetvel oldu. tarihin Açıklanamayan gerçekler, öncelikle gizemli eski Mısır piramitlerinin yapımıyla ilgili. Historians inşaat 2700 ile 1800 M.Ö. süren tahmin Ama gizem içinde yatar! Bilim adamları o günlerde ölümlüler böylesine ciddi ve pratik tesisleri inşa etmeyi mümkün olmaz derler.

Bu taş blokları, özel olarak piramit altında işlemden geçirildi ve ıstıflenebılen toplam ağırlığı hesaplandı. Bu ağırlık 6,5 milyon tondur! bazı bilim adamları başkalarının inanmayı reddediyorum ederken böyle bir mezarın yapımına 20 yıl 100.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi inanıyoruz ederken. ikinci göre, özel ekipman olmadan inşaat işçilerinin buna rağmen büyük ordusu bu görev ile başa çıkmak için yirmi yıl olamazdı.

Bilim adamları şüpheciler böyle bir görev diyerek onlar için göz korkutucu olacağını iddia tüm bu o - sadece şaşırtıcı gerçekler. Buna ek olarak, Nil tarım ile ilişkili operasyon insanlar-yapıcılar askıya alma nehir taştı zaman eski Mısır piramitlerinin yapım ama sadece bu dönemlerde, yıl boyunca yapılan olmadığı tahmin edilmektedir. Günümüzde birçok hipotez öne sürdüğü, ancak bunların hiçbiri eleştiri ve gücü doğrulanması ayağa vermedi.

7. kardan adam

sıradan insanların hayal gücünü harekete Birçok inanılmaz hikayeleri, sözde yeti veya Bigfoot ile toplantılar ile ilişkilidir. Bu kesinlikle Cryptozoology en büyüleyici gizemlerinden biridir - sıradışı hayvanlar ve insanların bilimi şimdiye gezegenimizde gördük. Şu anda, bu büyük ve tüylü insanımsılardan insanların toplantıların çeşitli sertifikaların çok sayıda topladı.

Ve Kocaayak'ın varlığı, kar ve yumuşak zeminde baskılar pençelerini sözde her türlü dolaylı kanıtlar bir çok topladı. Bazı tanıklar bile sözde Bigfoot yırtılmış yün parçaları getirdi. Bilim adamları zaten belli delillerin sınıflandırmasına dayalı bütün bir veritabanı oluşturduk (değil kanıtı!) Bigfoot varlığını. Birçoğu bilim adamları gerçekliğine dair hiçbir kuşku kalır, bu yüzden güzel.

Ama, işin garibi, daha Kocaayak'ın ile karşılaşma raporlar vardır, bilim adamları onun varlığı hakkında daha fazla şüpheler vardır: yeti ile bazı görünüşte açıklanamaz malzemeler toplantısı - bu sahte olarak çıkıyor! Bunların izleri yapay ile atmalarını ve fotoğraf ve video montaj ve özel efektler tarafından üretilen. Uygun laboratuvar testleri ve analizleri brüt sahte tanınır sonra yün bile parçaları, iddiaya göre, yeti ait. Bu nedenle, duyum henüz olmadı.

6. Nessie

"İnanılmaz ama gerçek!" - yani tarih öncesi çağlardan bazı canavar İskoç göller birinin varlığı ile ilişkili efsane hakkında cryptozoologists söylüyor. Bu göl Loch Ness denilen ve birçok dağ sıraları arasında İskoçya'nın kuzey-batısında yer alır. Loch Ness yaklaşık 300 milyon yıl önce ortaya çıktı. Onun maksimum derinlik - 300 metre. Kentsel Efsaneye göre, onun derinliklerinde devasa büyüklükteki garip yaratık yerleşti. Nessie - Bilim adamları bu canavar çok güzel isimdir adını vermişler.

Loch Ness Canavarı masallarda bir canavar değil, sadece plesiosaur, mucizevi bizim kata kadar yaşadığı bu sorun, meşgul cryptozoologists ama paleontologlar ibaret değildir. yüksek hızda biriken Nessie toplantılar Raporlar: kıyıya dışarı canavar izlerken birisi, birileri su boyun ile birlikte dışarı çıkmış başını gördü. iddiaya göre genç bir yavrularıyla Nessie gördüğün o tanıklar da vardır. Göl Loch Ness Riddle çekmiş ve dünyanın her yerinden turistleri çekmeye devam etmektedir.

Nessie ile Açıklanamayan toplantı insanlar bugün bu efsanevi göl bilim adamlarının mesleki ilgiden ısıttı. Şimdiye kadar paleontologlar gelmek ve cryptozoologists, onlar Nessie ile en azından bazı ilişkiyi yakalamaya çalışıyor, toprak ve su numuneleri almak. Şu anda, bilimsel keşif, ciddi çalışmalar yürütülen kamera üzerindeki göl sualtı dünyasını sabitleme ve sonar yardımıyla. Bir günde üretilen Videoculuk, çoğu durumda kesin hareketli nesneleri, bir su kolonu gösterdi balık sürüleri.

Doğruyu söylemek gerekirse bazen lens kameralar öğeleri, bazı büyük karkas bağlı yüzgeçleri belli belirsiz anımsatan düşmek unutulmamalıdır. Kıyıda da zaman zaman palet dayalı kitlesel bir hayvana geride bırakmak anlamına olanlar, benzer izleri vardır. Gölün yüzeyi saat gözetim ediliyor içinde veriler, raporlar hazırlanmaktadır çapraz kontrol etti. Ama bütün bu yüzden çözülmüş değil Loch Ness bir sır hala sert gerçekleri denilen edilemez.

5. Chupacabra

Bizim gezegende yaşayan Açıklanamayan yaratıklar, Koca Ayak ve Loch Ness canavarı bunlarla sınırlı değildir. Çarpıcı bir örneği - Chupacabra. kelimenin ilk bölümü "emmek" anlamına gelir ve ikinci - kelimenin tam anlamıyla "keçi", - "keçi vampir". Bu gizemli hayvan zaten dünyanın halindeyken etrafında bir efsane: Bu yaratık kanlarını emen, evcil hayvanlar (koyun ve keçiler) öldürür.

Şu Chupacabra kitapların kahramanı, uzun metrajlı film, TV dizisi ve çizgi film çeşitli haline geldi. Dıştan, hayvan bir köpek veya çakal anımsatır. kurt, tilki, köpek: Genellikle kanıt Chupacabra varlığını kanıtlamak için, herhangi mutasyona uğramış hayvanların fotoğraflarıdır. açıklanamaz hayvan hiçbir yerde varlığı hakkında güvenilir bilgiler.

4. Unholy Güç

Değil her birimiz, tabii ki, bu karşı karşıya, ama biz bazen evdeki herhangi bir açıklanamayan şeyler ortaya çıkabilir duydum: masaya düz bir tablolardan kaşığı kırık çanak çömlek, damla, biz vb bazı sesleri duymak .d. Evlerin hileler - Tüm bunların inanılmaktadır. Göründüğü gibi, tabii ki, hiç kimse emin olamaz, ama onun görüntü sıkıca ona böyle tatlı ve sevimli yapılan Rus folklor kendini kanıtlamıştır "Yaşlı adamı."

bilim adamlarının bakış açısından, ev - bu görünmez bir enerji pıhtı konsantre bir paranormal olgudur. Parapsikologlar o evi inanıyoruz - bu yaşadığı evin sahiplerinin zihinlerini okumak mümkün düşünen varlıktır. Evlerin fenomenlerin biri - küçük çocuklar ile yaptığı görüşmeler açıklanamaz. Medyumlar çocukların olduğu bir evde, bu enerji demeti büyük bir oyuncak şeklinde olabilir söylüyorlar. Çocuklar genellikle Görüyorum ama yetişkinler için bir şey açıklayamam.

3. Düşler ve Hayaller yerleştirin

Açıklanamayan gizemleri doğada değil, aynı zamanda kişinin zihninde sadece yalan. Bunlar, örneğin, hayallerimiz vardır. Eskiden insanlar ruhunu gece dış dünyaya yolculuğuna çıkar inanıyordu. Orada o iddiaya ilahi vahiy ya da tehlike uyarı ya da almıştır. Bugün, bu rüyalar kehanet veya kehanet olduğunu denir. Bilim adamları hala bu tür rüyalar doğasını açıklamak mümkün değil. Büyük olasılıkla, beyin çok iyi onu hayalleri uyarı aklımızda "çizmek" olanak sezgi geliştirilir.

Genellikle sadece belirli bir bölümü ya da o hayalini kurduğu şeyin bir alıntıyı hatırlamak, bundan sonra uyanık adam, bir kaotik bir karaktere sahip hayal eder. Bu bağlamda, açıklanamaz bir, ama oldukça yaygın bir fenomen vardır: genellikle rüya ile gerçek arasındaki kısa bir an içinde, biz tam tersi, olup bitenlerin farkında değildir gündelik sorunlara fantazmagorik yol çekmek ve. Sonuç olarak, biz gerçeklik ve yanılsama gerçek bir "salata" olsun.

2. UFO ve yabancıların

Dünyanın birçok açıklanamayan olgular değildir (ve varsa asla) bir UFO veya tanımlanamayan uçan nesneler gibi bir pop. Birisi şaka söylediği: "sürece dünya çapında bilim adamlarının kafasında organizmaların evrimsel gelişim, meteorların incelenmesi ve numune toplama yolu izlemek olarak Aysal toprağın, sıradan insanların UFO gözlemlemek alışık." Bir yandan, dünya dışı kökenli nesneler - bu kurgu, ama diğer yandan - onlar dergiler, gazeteler ve internette yayınlanan fotoğrafları nereden geldi?

vizyon göre NASA tarafından sevilen televizyon dizisi" in yola çıktı. Açıklanamayan malzemeler", son on yıldır, ufologlardan ile işbirliği içinde dünyanın araştırmacıları bir iş yaptı: onlar dünya dışı uygarlıkların olası temsilcilerinden oluşan bir katalog derlenmiş almıştı. Bu onlara iki gruba tüm uzay uzaylılar paylaşmasına izin:

  • insanımsı,
  • Sigara insansı.

Aralarındaki fark nedir? Adından da anlaşılacağı gibi, ilk grup dünyasal adam gibidir. Onlar antropomorfik ve akıllı varlıklar olarak kabul edilmektedir. büyümeleri 0,7 ila 3,5 metre arasında değişir. daha tabii - - bir kafa ince ve uzundur: Vücudun bölümleri her zaman forma orantılı değildir. Onlar sıradan ve garip giysiler gibi giyinmiş ve sevdikleri kişiyi taklit bir alışkanlığı var olabilir.

NASA tarafından" Aynı seride sunulan verilere göre. Açıklanamayan malzemeler", araştırmacıların ikinci grubun temsilcileri, diğer tüm dünya dışı varlıklar bağlıyor. Bu yeni gelenler tamamen farklı bir görünüme sahip olabilir ve kendi vücut herhangi bir formda olabilir. bu canlıların O vs. "" "Yaratık" Critters gibi gişe filmleri çekildi birçok ünlü Hollywood yönetmenlerinden favori karakterdir

UFO'lar ve uzaylılar hakkında inanılmaz gerçekler sürekli sadece bilim adamları ve ufologlardan değil, aynı zamanda gezegeninin sakinleri değil zihinlerini heyecanlandırmak. Gerçekten de, biz galaksinin bizim "komşularla" uçan ve belki bütün evren olduğunu olabilir! Ama körü körüne birçok tanıklar, daha bunların yarısından fazlası inanıyoruz olsun veya olmasın - Boş sahte mi? Biz muhtemelen hayal kırıklığına olacak, ama bu yabancıların varlığından emin kanıt olduğunu yeryüzü bilim adamları yok.

1. Yeri Afterlife

Öbür veya ölümden sonra ruhun hayat - onların ölümünden sonra insanların erişkin yaşamını devam felsefi ve dini bir fikirdir. Açıklanamayan gerçekler ve ilgili durumlar belki manevi insanın en önemli konu bugün. Prensip olarak, yüzyıllar boyunca insanların fiziksel ölümden sonra ne olacağını bilmek ilginç olmuştur.

Şu anda, insanın manevi hayatın bu yönü kesinlikle mevcut dinlerin her reçete edilir. Merak öbür ile ilişkilidir, aklımızı musallat ve bizim sinirler gıdıklamak için durdurmaz. Çoğu durumda, yeni bir hayatın tüm fikri ahiret azabı ölümden dirilişine, ölümsüzlük ve ruhunun reenkarnasyonu (göçü) insan inancına kaynaklanır. Bu açıklanamayan gerçekler dini ve felsefi ve dini bakış yansıtılır edilmektedir.

sıkıca bağlı olan ve hepimize ölüme yakın olgusunu tanınmış ruhun ölümsüzlüğü üzerine. Bilim adamları ve doktorlar buna özellikle dikkat ödüyoruz. Sözde klinik ölümü oldu Birçok kişi, bu noktada onları ziyaret konusunda farklı vizyonları söyle. Yani önemli olan budur: hepsi önünde bir ışık noktası ve ona aşık uçan hissi / karakterize için. Böyle ölüme yakın vizyonları ve bu güne kadar menşe doğa bilimciler arasında bilimsel tartışma ve tartışma konusudur. doğrudan beynimizin içine klinik ölüm anında gerçekleşen süreçleri - Bu o tüm inanılmaktadır. Ancak, bugün bile sadece bir hipotez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.