KariyerKariyer yönetimi

Tedarik Bölümü ve işletmenin üretim sürecindeki rolü

Lojistik Bölümü - Gerekli prodüksiyon kaynaklarını sağlamayı hedeflemektedir bir bölümü,. Bundan başka, bu etkinlik başlamadan önce yapılmalıdır üretim sürecinin: gerek ürünü imalatı sırasında kullanımları bilgi ortaya çıkmaktadır den.

anahtar terimlerin tanımı

Tedarik Bölümü gerekli kaynağının elde edilmesi ve çıkışların pazarlama ile ilgili çeşitli ticaret işlemlerinin uygulanmasını ima eden ticari kuruluşun, ticari faaliyeti dahilinde çalışır. Optimal kuruluş yapısal biriminin üretiminde kullanım seviyesine vasıtasıyla bir dereceye kadar emek verimliliğinin büyüme, üretim maliyetlerini düşürmek karlılık ve iş karlarını artırmak. Aynı rolü üretimin yönetiminde malzeme tedarik departmanı tarafından oynanır.

Bu bölümün temel amacı tam zamanında gereken miktarda ve hacimde işlemlerde ve minimal maliyetlerle katılımcılara belirli kaynakları getirmektir.

Tedarik Bölümü onun yönüne ile karakterizedir ve endüstriyel işletmenin işleyişini sağlamak için hangi hedef almıştır. Her şeyden önce biz farklı tüketici ürünleri, hizmetleri veya ticari kuruluşun eserlerin ihtiyaçları bahsediyoruz.

Tedarik Bölümü: rolü ve önemi

Bunun da rolü ve önemi vardır:

- Bu birimin faaliyet değildir sadece üretimi öncesinde sağlamak için hizmet üretim kaynaklarını sürecinin, aynı zamanda, belirli bir anlamda fiyatı ve kendi yaratır kullanım değeri ;

- Bir iş varlık, hem de kaynak gereksinimleri ve bitmiş ürün tüketicilerin kendilerinin ekonomik performans olarak tanımlar ve şekiller;

- İmalat işletmenin finansal sonuçların tanımı;

- kurumsal bir aktivite rekabet gücünün ana kaynağı olduğu için.

toplam maliyeti malzeme maliyetleri önemli bir kısmı (yaklaşık% 60), aynı zamanda ağır değeri lojistik teyit etmektedir.

Ana görevler ve tedarik bölümünün fonksiyonları

1. işlerini parçasıyla ilişkili maliyetleri en aza indirmeye yardımcı olacaktır kaynak rezervlerinin optimum seviyede tutmak amacıyla sağlayın.

2. (hatta bazen işyerinde kadar) tüketicilere kaynakların tam, hızlı, karmaşık ve yeterince güvenilir kaynağı sağlanması.

ticari ve teknolojik, hem de yardımcı ve ana: Tedarik Bölümü aşağıdaki işlevlere sahiptir. pazarlama ve hukuki destek - ana özellikleri kaynak edinimi ve desteklemeye sayılabilir.

kategoriler procurers

Bugünün büyük şirketler, işçiler tedarik bölümleri çeşitli kategorilere ayrılır. Bu planlama, tedarik ve tasarruf ürünlerinin fonksiyonlarının sınırlandırılmasını gerektirir işletmelerde sürekli artış kaynaklanmaktadır. Bu yapı ile, her bir ünite işlev gerçekleştirir ve özel bir yöne sahiptir. Bu yapısal alt bölümleri çerçevesinde işin Koordinasyon taşıyan dairesi başkanı temini.

Tedarik yapısı

Böyle bir düzenleme kapsamında, her bir birim kaynaklarının teslim tam kontrol uygulanmasına ürünlerin belirli bir grup için sorumlu olmalıdır ve depolarda muhafaza eden.

Tedarik zinciri yapısı ticaret alanında, örneğin, faaliyet herhangi bir ticari kuruluşun hedefe ulaşmak için gerekli bir araç olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, dikkatli dikkat lojistik bölümü yapılanma sürecine ödenmelidir.

"Satın alma departmanı" - Tedarik Bölümü de başka isimle bilinir. Bu birim tedarikçileri ve ithal edilen mallar ürün yelpazesine sayısına bağlı oluşur. Mutlaka hesap ve ürün ciro alınmalıdır. Çoğu zaman, ondan fazla tedarikçiler için çalışan hesap başına bu bölünmelerin şirketler. Temelde iş siteleri ürün veya ürün gruplarının türlerine bağlı olarak sabitlenir. Olağan çalışanları ürünlerin dağıtımını, onların teslimat için zamanında ödeme yanı sıra planlanan müteakip alımlarını takip etti. Tedarik Müdürü onaylı uygulanmasını izler , satın alma planları genel yönetiminden sorumlu elbette yöneticilerinin iş ve, denetleyecek, malların dolaşımını izler. Onun sorumlulukları sürekliliği ve planlanan teslimat sağlanması sayılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.