FormasyonOrta öğretim ve okullar

"Pindemonty From": Puşkin'in şiirinin bir analizi

Puşkin'in daha sonraki eserlerinden biri The Pindemonty'den çıkan eserdi. Şiirin analizi, bize ideolojik içeriğini gösterecektir. Ondan önce, şairin yaşamından bazı anlar edineceğiz.

Yazarın biyografisi ve eseri arasındaki ilişki

Puşkin'in hayat tarzı eserlerinde bir iz bırakmıştı. Onların temaları ve içeriği yıllara göre değişti.

Puşkin on üç yaşındayken yazmaya başladı. O büyüdü, yetiştirildi ve özel bir atmosferde okudu. Şair özgürlük, özgürlük ruhunu sarstı. Edebi eserlerinde devrimci fikirler vardı. Bunun için söz yazarı sürgüne gönderildi.

Yaşamının çoğunda, Puşkin siyasete, toplumla ilgilendi, buna katıldı. Ancak, bir düello nedeniyle kesilen hayatının sonlarına doğru, yazar sosyal ilişkiler konusunda o denli istekli değildi. Yorgundu ve tek bir şey istedi: yalnız bırakıldı ve kendisini seveceği şekilde yaşaması sağlandı. Bu, bazıları "Pindemonty'den" olan eserlerinin bir bölümünde de yansıtıldı. Şiirin içeriği daha ayrıntılı incelendiğinde, bize büyük şairin son rüyalarını açığa çıkaracağız. Onların yardımıyla AS Puşkin'in mutluluğunun ne olduğunu biliriz.

"From Pindemonte" şiirinin içeriği

Bu çalışmada, yazar, pek çok akıl yürüttüğü yüksek profilli hakları ucuza değer verdiği gerçeğinden bahsediyor. Vergilere meydan okumasına ve kralların savaşmasını engellemesine şikayet etmiyor. Yazarların niyetlerini baskı altında tutsak da, basında sansür olup olmadığı umurunda değildir. Ve hepsi bunlar sadece birer kelime.

Şairin başka yolları var, daha iyi haklar var. Farklı bir özgürlüğe ihtiyacı var. Bu, iktidara ve topluma bağımlılık sorunlarıyla bağlantılı değildir. Umrumda değil.

Sonra, yazar istediğini ortaya koyar. Puşkin, sadece hizmet etmek ve kendini memnun etmek için diğer raporların önüne değil de vermeyi istediğini yazar. Yetkililerden ve konulardan önce mağaraya girmeyin, onlardan dolayı vicdana karşı durmayın. Şair burada istediği gibi olmak ister ve orada dolaşmak ister. Çevrenin güzelliğinden esin kaynağı olan eserler. Mutluluk bu, Puşkin'in ihtiyacı olan budur ve "From Pindemonti" Pushkin'de yazar. Şiirin bir analizi onun fikrini bizlere gösterecektir. Şairin geç, olgun çalışmasını düşünelim.

Kısaca "Pindemonte'den" şiirinin analizi

Bu eser 1936'da yazılmıştır. Bu süre zarfında, Puşkin'in daha önce sahip olduğu değerlerden tamamen farklı değerleri vardı. Farklı bir özgürlük ve haklar hayal etti. İktidara karşı eski mücadelesi, sansür, ona adalet için şimdi sadece bir kelime var. Onların anlamı ne? Bütün bunların yararsız bir şey olduğunu düşünüyor. Belki de, eğer bu mücadele kendisi ve Decembrist arkadaşları için başarı ile sonuçlanırsa, başka türlü düşündü. Fakat 1825 yılı ve diğer olaylar, rüyaların gerçek olamayacağını yazara açıkça belirtti.

"Pindemonti'den" şiiri fikri, okuyuculara Pushkin için hak ve özgürlüklerin daha önemli olduğunu göstermektir. Yetkililere rapor vermeye mecburdur, yurtdışına çıkamaz, istediği gibi hareket edemez. Ne söylemek istediğini yazamaz. Yaptığı çalışmaların sonunda az ve çok sözler, gittikçe daha çok sayıda nesir olduğu hiçbir kaza değil.

Sansür, iktidar ve hayat şartları şairleri boğaz. Düşünüyor olduğumuz eser, "Pindemonty From" adlı yazar. Böylece sansürden kaçmaya çalıştı. Görünüşte çağdaş Pindemonti'den şiirin içeriğini ödünç aldım. Ancak yazarın böyle bir eseri yoktu.

Bir şiir, Puşkin'in arzularının bir ifadesi. Kimseye hizmet etmek istemiyor, kişisel özgürlük istiyor, istediği yerde bulunma fırsatı ve doğadan ve sanat eserlerinin güzelliği olan hayattan zevk alıyor.

"Pindemonty'den": şiir türü

Küçük hacimli bu edebi eser liriktir. Bu nedenle, onun türünü bir şiir. Bu çalışma orijinal, ödünç değil. Şiir haricinde diğer türdeki şarkı sözleri ile atfedilemez.

Bu çalışma, yazarın konumunu ifade eden ayrılmaz bir yapıdadır. Pushkin buna "Pindemonty'den" der. Şiirin içeriği, içeriği ve gerçekleri biyografiden incelendiğinde bunun efsanevi bir referans olduğunu göstermektedir. Pushkin'in bu şiiri yayınlamayı umduğu gibi, sansür için yaratıldı.

İşlevsel anlatım araçları

Puşkin, şiirde olumsuzluğu aktif olarak kullanır: "Ben şaşkına bakma", "vermeyin", "eğilme". Bu şekilde, istemediğini ifade eder. Yazar, kişileştirmeyi - "yüksek haklar", metafor - "baş döndürücü", efsaneleri - "ilahi güzellikler", "tatlı kaderi" kullanıyor. Numaralandırma, retorik bir soru, çok-birlik gözlemliyoruz.

Bütün bu yollar, patikalar ve figürler "From Pindemonty" adlı eserin fikrini taşıyor. Şiirin analizi, kullanılan dilin zenginliği ve kullanılan teknikleri gösterir.

Sonuç

Puşkin'in "Pindemonti'den" adlı eserine koyduğunu düşündük. Şiirin bir analizi, bize büyük şairin biyografisi ile eseri arasındaki bağlantıyı gösterdi. 1930'ların eserlerinin, kişisel mutlulukla ilgili yeni fikirlerle Puşkin'in yargı olgunluğunda belirgin bir şekilde farklı olduğunu öğrendik.

Şair, birçok yazar gibi sansürden kaçmaya çalıştı, bu yüzden bu şiir böyle bir isim aldı.

Pushkin bu eseri 1936'da yazdı. Bu onun son yazdı. Ne yazık ki, yaşamı boyunca şiir hiç yayınlanmadı. Bununla birlikte, zamanla okuyuculara sunuldu ve hatta okul müfredatına dahil edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.