Haber ve ToplumPolitika

Varlık Issekeshev: Ülkenin en başarılı valiler birinin kısa biyografisi

ününün zirvesinde bugün bir Kazak siyasetçi Varlık Issekeshev olduğunu. Resmi fotoğraflar ülkenin birçok basılı sürümleri kapak sayfasında görülebilir. Ve o Kazakistan'da en parlak ve en başarılı valiler biridir çünkü. Ancak, yerel medya tarafından tarif edildiği gibi bir politikacı, gerçekten bu kadar iyi olup olmadığını?

Varlık Issekeshev: Biyografi erken yaş ve eğitim

Aset Orentayevich Karaganda 17 Ağustos 1971 tarihinde doğdu. Küçük yaşlardan itibaren o çok yetenekli genç adam olmak gösterdi. Okulda, o ince okudu. 1994 yılında Kazak Devlet Üniversitesi'nden mezun. Farabi. Temel bir yasa seçilen disiplin olarak.

Mezun olduktan sonra, Varlık Issekeshev Medeu bölge savcılığı çalışmaya gitti. Orada hızla popülerlik kazandı. Buna paralel olarak, iş Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı altında Kamu Yönetimi Yüksek Okulu'nda eğitildi. o ülkenin siyasi arenada tamamlanması yolunda yapmak başladıkça.

meteor kariyer

Varlık Issekeshev oldukça hızlı bir kariyer yaptı.

  • 1998 - Kazakistan'da Stratejik Planlama ve Reform Ajansı başdanışmanı;
  • 1999 - Adalet Bakanlığı normatif yasal eylemlerin Kayıt Dairesi Müdürü;
  • 2000 - JSC "Ulusal Yasal Hizmeti" Başkanı;
  • 2002 - Ekonomi ve Bütçe Planlama Bakanına Danışmanı biri;
  • 2003 - Kazakistan'ın ticaret ve sanayi bakan yardımcısı;
  • 2007 - Pazarlama LLP Kredi Swiss Direktörü;
  • 2008 - Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı;
  • 2010 - Kazakistan Cumhuriyeti Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanı;
  • 2014 - Bakan Yatırım ve Kalkınma.

siyasi portre

Varlık Isekeshev Kazak reformcular bir örnektir. akıl ve genç iyi kavramak olması, kendi risk ve kamu politikası yenilikçi proje ve reformları uygulamaya yer almaktadır. Özellikle, son 12 yıldır Kazakistan'da kullanılmıştır endüstriyel gelişme bir strateji geliştirmiştir.

Varlık Issekeshev ayrıca "Küme Girişimi", "Bilgi Teknoloji Parkı" ve gibi projelerin yazarı "bölgesel sanayi parkları." Küçük ve orta ölçekli işletmeler, yatırım ve sanayi politikası gelişimi ile ilişkili onun himaye geliştirilen reformlar altında.

Bu yorulmadan iş Aset Orentayevich sayesinde Kazakistan Cumhuriyeti en önemli reformcular biri haline geldi.

akim ait yayında

21 Haziran 2016 Varlık Issekeshev Astana (idaresi veya belediye başkanına benzer pozisyon) ait akim atandı. Hemen politika göreve gelişinin ertesi acil müdahale gerektiren bir takım zorluklarla karşı karşıya kaldı. Örneğin, uzun bir yağışlı sezon sonra ilçe etkisi altına alan seller sonuçlarıyla uğraşmak.

Yeni seçilen belediye başkanı ustaca mevcut işle başa unutulmamalıdır. Dahası, o Şehir Günü arifesinde doğdu Astana'da sakinleri, milyonlarca görmek şanslıydım. Onun kalem vatandaşların hayatını iyileştirmeyi amaçlayan çok sayıda kararı geldi nedeniyle Varlık Issekeshev sadece göreve rağmen.

Varlık Isekeshevicha kenara Eleştiri

Doğal olarak, herhangi bir politikacı yaptığı konuşmada eleştiri ile karşı karşıya. Ben bir istisna ve yeni Akim Astany oldu. Yani, Kasım 2016 sonunda şehir bir süre içinde trafik durdu ağır kar, kaplıydı. Bundan sonra, memnun tepkilerin çok Aset Orentayevich doğru uçtu. biri olarak, onlar iddia belediye başkanı önceden sokak temizleme planı hazırlanmamış.

Buna karşılık Issekeshev daha akıllıca güne planlamak ve önceden işe gitmek için vatandaşları tavsiye etti. Ona göre, bütün ekipman kar temizleme zaman gönderildi. Bununla birlikte, aşırı çökelme saflaştırma oranı nedeniyle büyük ölçüde tıkanıklığı ve tıkanıklık meydana yol açan, azalmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.