Liderlik

Dış Ticaret çeşitlendirme stratejisi: Dış Kaynak

: Klasik teorinin doğru kullanımı savunucuları karşılıklı yararlı dış kaynak olumsuz sonuçları olabilir ithal ülkenin ekonomik ajanların bir dizi karşı böyle bir strateji kurumsal çeşitlendirme, dış kaynak olduğunu itiraf destekleyecek karşılaştırmalı üstünlükler teorisi , faydaları uluslararası ticaretin tüm konulardır anlamına gelmez böylece klasik teori için dış kaynak etkisiyle yorumlanır aşırı iyimser anlaşılacağı fikrini çürüten onlara ülke Örter.

Örneğin, bir kural olarak, bir dış firmanın gerekli kullanımıdır yatay çeşitlendirme stratejisi için talepte bir azalmaya yol açar emek, ithalatçı ülkede işsizliğin artmasına yol açar ülkede dış kaynaklı hizmetlerinin sağlanması, meşgul. Bu unutulmamalıdır böyle bir strateji olduğunu ithalatçı ülkenin dış kaynak için bu olumsuz sonucunu üretir çeşitlendirme, "ihraç işlerin" Amity ve K. Lepid tanımının eserlerinde aldı en inandırıcı ve belirgin argüman olarak uluslararası dış kaynak teorisinin karşılıklı yararlı doğası kritik olduğunu ihracatçı ülkenin yararına ağırlıklı dış kaynak yararları yeniden dağıtılması hakkında hipotez onay. Bu iddianın doğru kullanımına ilişkin Özellikle akut bilimsel tartışma ABD'de kazanmıştır - Dünyadaki hizmetleri dış kaynak büyük ithalatçı.

üzerinde dış kaynak etkisinin ikili doğası ulusal ekonomi, işgücü piyasasında ve iş sektörü için geçerli bir arada içeren geri J. Bhagwati, Panagariya A. ve T. Schrinivasanom tarafından önerilen modele kadar izlenebilir. İşlerinde çeşitlendirme stratejisi olarak, dış kaynak ithal ülke uluslararası ticaret ve teknolojik yenilik katılan dış kaynak hizmetleri ithal etmek etkinleştirmek olduğu iki ürün modeli vardır. Ülkede üretilen iki malların her dış kaynak uluslararası mekanizma ile değiştirilebilir emek kaynaklarının katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Simülasyon sonuçları hizmetleri dış kaynak ithalat ithalatçı ülkenin milli gelir artışına yol açtığını teyit etmektedir. Alınan sosyal fayda büyümesini çağrılması, yazarlar bu vedt İşten çıkarmalara ve ithal firmaların lehine gelirin yeniden dağıtım için bir makbuz eşlik itiraf.

Gerçekten de, çeşitlendirme böyle bir strateji ABD kaybına milli ekonomi yaratır yurtdışında önemli sunar azaltılmış iletim autsorsorsing hizmetlerinin bir sonucu olarak her yıl, mutlak anlamda iş sayısını ifade etti. Böylece, 250 bin iş, ve 2015 yılında iş kayıpları toplam sayısı tahmini J uyarınca .. McCarthy, her yıl azalmakta olduğunu bu nedenle ABD'de, B. Messner göre 3.300.000 kişiye ulaşmak gerekir. dış kaynak fikrinin rakiplere göre çeşitlendirme Bu strateji, korumacı önlemler dış kaynak hizmetleri ithalat kısıtlamak gerekli olduğunu kanıtlamaktadır bireysel şirketleri almanın olumsuz makroekonomik sonuçları dış kaynak yarar rakiplerini, muhasebeleştirilmemesine ülkeleri ithalatı için faydalıdır.

dış kaynak savunucuları ve buna göre, serbest ticaret, rakipler savunucuları savunarak sadece analiz sınırlamaları olarak suçlanan korumacılık kasten dar araştırma odağı ve sadece iş piyasasında dış kaynak etkisinin makroekonomik sonuçlarını değiştirmek, ölçek olan da overpriced.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.