Liderlik

Bekçi ulusal refah "Gazprom" Direktörü

Kamu Anonim Şirketi "Gazprom" - büyük yerli işletmelerin başarıyla Rusya'da ve yurtdışında faaliyet gösteren ve küresel bir enerji şirketi olmayı hedeflemektedir edilir. "Gazprom" farklı yönlere çalışmaktadır. Doğal gazın arama, üretim, taşıma, depolama ve işleme yürütmektedir. Şirket, birçok Batı ve Asya ülkeleri ile işbirliği yapmaktadır. "Gazprom" Direktörü - Rus siyasi arenada etkili bir figür.

gelişim tarihçesi

V. S. Chernomyrdin Bakanlığı dönüştürüldüğünde Tarih, 1989 yılında başlangıcını alır Gaz Sanayi endişe. 1992 yılına kadar Devlet% 100 oranında pay sahibi olduğu ve daha sonra özelleştirme sürecini başlattı. 1995 yılında, Rus anonim şirketi "Gazprom" ilk Ortak Toplantısı. V. S. Chernomyrdina kalkış doksanlı sonunda emekliye sonra şirket zararda başladı. nedeni milyonlarca dolarlık bir vergi ödemek için hükümetin talepleri oldu. Aynı yıl, "Gazprom" Ltd. dönüştü 2001 yılında, RI Vyahirev görevinden istifa Kurulu Başkanı. "Gazprom" yeni müdürü - A. B. Miller.

2004'e gelindiğinde, Hükümet şirketin 38'inden fazlasının% düzenledi. Ertesi yıl, bu nedenle çoğunluk sahibi olma, hisselerin başka 10,7% satın aldı. 2008 yılında şirket kamu ilgi odağı haline geldi. Skandal Petersburg gökdelen "Ohta-Center" sınırları içinde inşa etmek şirketin "Gazprom" niyeti neden oldu. Bir bina ruhsatı 2011 yılında Alexander I. tarafından kabul edildi bina inşaatı, kurallarının ihlali anlamına geleceğini, hissedarlar, önceki yıla ait büyük temettü ödenmiş bir anonim şirket olarak şirketin tüm faaliyetlerinin büyük haline geldi. Aynı yıl, "Gazprom" Ülkenin gazlaştırma yatırımını artırdı.

A.B. Millere ilgili Kısaca

Aleksandr Borisovich Miller Leningrad Mali-İktisadi Enstitüsü'nden mezun oldu. Okulunuzu bitirdikten sonra ben enstitüde öğretmek oldu. 1991 yılında Petersburg Belediye Başkanlığı'ndan üyesi oldu. 1996'dan 2000'e kadar dönemde, o iki büyük Petersburg Açık Anonim Şirketler de önemli görevlerde. Sonra Enerji Bakan Yardımcısı atandı ancak bir yıl sonra "Gazprom" Yönetim Kurulu Başkanı ve endişe Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu. O zamandan beri, Alexander B. şirketi "Gazprom" çalışmaktadır. yönetmen birçok ödül vardır.

V. A. Zubkove Bir satırlık

Viktor Alekseeviç Zubkov Leningrad Tarım Enstitüsü'nden mezun oldu. orduya hizmet ettikten sonra, kendisinin çeşitli pozisyonlarda görev Leningrad bölgesinde, çeşitli devlet çiftliklerinde çalıştı. 1992-1993 yılında Petersburg belediye ofisi bir üyesiydi ve daha sonra aynı şehirde Devlet Vergi Müfettişliği çalıştı. 2001-2004 yılında Maliye Birinci Bakan Yardımcısı oldu. 2004 yılından 2008 yılına kadar, Federal Servisi tarafından yönetilen Mali İzleme. 2008 yılında Yönetim Kurulu OJSC "Gazprom" Başkanı görevini üstlenmiştir. "Gazprom" Direktörü birkaç devlet ödülü var.

Şirketin yönetim

Bu Yönetim "Gazprom" Yönetim Kurulu genel yönetimini yürütmektedir. Bugüne kadar, bu içerir:

 1. V. A. Zubkov.
 2. A. B. Miller.
 3. A. I. Akimov.
 4. FR Gazizullin.
 5. T.A. Kulibaev.
 6. VA Markelov.
 7. V. Martynov.
 8. V. A. Mau.
 9. (Geçen yıl Aralık ayında ölen) V. A. Musin.
 10. A. V. Novak.
 11. M.L Sereda.

Yönetim güncel Kurulu geçen yaz çalışmaya başladı ve her yıl yapılır hissedarların sonraki toplantıdan önce endişe yönetecek.

"Gazprom" Müdürü - o şirketin ulusal seviyede başkanlık olarak önemli bir pozisyon. Rus refahı direkt olarak performans ve endüstriyel dev daha da geliştirilmesi bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.