Liderlik

Kuruluş - bu nedir? Anlam temsilcileri

sıkı aristokrat ve burjuva kelime "kurulması" yoktur. Bu ne anlama geliyor? Bugün rağmen sıklıkla konuşmada kullanılan, henüz kabul edelim değildir.

köken

Bu İngilizce dilinden bize geldi: basitçe "taban" ya da "kurulmasını" anlamına kelime kurulması ile aydınger çıkarıldı. Bu kelime "kurulması" anlamı budur.

Bazı durumlarda, kullanılan

Kuruluş egemen çevreleri, politik ve finansal elit, elit, toplum, şekil ve etkisi kamuoyunun üst denir.

Bu terim, herhangi uygulanabilir olması ve tüm güçlerin rağmen orijinal ve "doğal" amaç - tanımlamak ve siyasi ortamdan bir grup insan temsil eder. "Siyasi teşkilat" - onlar politika ve devlet yönetimi içinde "yapma" halkın bir konuşma daire içinde özetlemek istedim kullanıldı kurulu bir cümle.

In SSCB ve (bariz ideolojik nedenlerle) komünist ülkelerin diğer dönem "kurulması" her yerde ve hiçbir zaman kullanılır. Ancak fenomen var ama kendi tayin için terim "isimlendirme" seçeneğini kullanarak. Bu İktidardaki Komünist Partisi patronların ifade eder.

devletin rolü

"Kurulması" anlamı daha fazla veya daha az belirgin. Ama topluma nasıl entegre edildiğini?

Herhangi bir ülkede, hatta kabile kavramında o yerleşim mevcut hiyerarşi doğrultusunda yapılandırılmıştır. kuruluşundan Yani - yapının en üstünde her zaman bir şeydir. konuşmak, bu yüzden, toplumda ayrı bir şirket veya toplumun üzerinde oldukça toplumdur.

Ayrıca, (tam teşekküllü devlet durumunda) ayrıntıları kişiselleştirmek için çoğu zaman mümkün değildir, bu nedenle bulanık, dallanmış ve tüm derinleşmesi , Devlet organları yanı sıra medyada, ekonomi, finans, ticaret, devlet organlarının işlevlerinin yürütülmesine ilişkin denetim ve yönetimi dahil.

ayrı kast

Kuruluş - bu nedir? Tamamen sırasıyla etkilemeye ve mevcut belirlemek ve ülkenin geleceği, güç sınıf, kast her türlü bulunur ve (bu konuda insanlar genellikle farkında değilsiniz rağmen) nüfusun biçimlendirme yaşıyor edilir.

Ancak, kuruluş ekonomi veya kültürün herhangi sektörde ortaya çıkabilir. Hatta ortak bir üretim tesisi olabilir. Ve tüm bilecek bu kelime "kodlu" yürütme ve baş mali memuru, mühendisler, yöneticiler, CFO, muhasebeciler ve avukatlar söyledi. Kısacası insanların liderlik pozisyonlarında kim.

Kuruluş açısından bozuk yönetim modeli ile ülkelerde de oligarşik klanlar içerir ve "destek" endüstrilerde (savcılar, Televizyon, güvenlik kurumları, vb. D.) gücüne onların çıkarlarına hizmet unutulmamalıdır.

Geçmiş mevcut kurulmasını devirmeyi oldu amacını güden ayaklanmalar ve devrimler, pek çok örnek bilir. Bazen işe yaradı (ama sonra devrimciler sonunda aynı "kurulması" haline), genellikle - değil. nihilizm hiçbir şey ama olduğundan, bunlar kendilerini taşımaz.

Avrupa kurulması

Tüm politikaları (ve sadece) Avrupa ülkelerinde bunun değeri çok büyük. O lider ve renkli siyasetçi, cumhurbaşkanları, başbakanlar, Avrupa Birliği'nin çeşitli bölümlerin yöneticileri tarafından temsil edilmektedir. Tabii ki, Zhoze Manuel Durao Barroso (Avrupa Komisyonu Başkanı), Baroness Ashton Aphollandskaya aralarında - Catherine Margaret Ashton (güvenlik ve dışişleri Avrupa Birliği temsilcisi) Herman Van Rompuy (Avrupa Konseyi Başkanı), Angela Merkel (Almanya Başbakanı) Štefan Füle (genişleme için Avrupa Komisyonu), Anders Fogh Rasmussen (NATO Genel Sekreteri), Martin Schulz (Avrupa Parlamentosu Başkanı), ve David Cameron, Fransua Olland, Donald Tusk ve diğerleri.

Amerikan kurulması - bu nedir?

bu ülkenin toplumunda elit tamamen farklı bir tür ortaya çıkar. Bunlar boşta yaşamla yol açmayan, ayrıcalıklı bir eğitim, olağanüstü zeka, tanınmış sosyal statü, mali statüsüne sahip insanlardır.

Bunlar, kişisel, sosyal ve kamusal değerlerin bazı kavram ve fikirler tarafından birleştirilmiştir, onların kapalı kast yaşam ve davranış normları hakkında görüş (kendi görüşüne göre) ahlaksız insanlara girişinde kurdu. Yani, onlar ırkçı, anti-semitik, homofobik Züppelerden ve olumsuzcuları ticari para hakkına çöp ve zengin eski tip (Sonradan görme zenginlerin ve gaspçı) sol kabul etmiyoruz. Bunların amacı - kamu hizmetine (eski seçkinlerin üzerinde olduğu kadar, resmi değil) yeni kodları ve sosyal ve ulusal tolerans, maddi değerlerin tasarruf hakkı "sessiz" bir tutum, sadaka ve gerçek bağlılık dahil davranış, standartlarını oluşturmak ve topluma iletmek için.

Yeni ABD kurulması Bill Geyts, kurdu Stiven Dzhobs, Tina Brown, Tim Russert, Al Gore, Ken Burns, David Geffen, Morin Daud, Stiven Dzhey GULD, Dzhon Makkeyn Bill Bredli Lu Kurtulmak, Stiv Keys.

Hepsi bu terim "kurulması" hakkında daha fazla veya daha az bulunuyor. Artık biliyorsunuz, ne onu ve kime aramak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.