SağlıkDişçilikte

Diş Gümüş kaplamalı ve çocuklar için bunun faydaları

Diş çürüğü sadece sabit etkiler, ancak bebek dişleri çocuklar. Ve onların tedavi çok daha fazla sorunlar ve kaygılar olduğunu. Bu sorunun günlük haline gelmiştir önlemek ve bu kadar çok umurunda ve sıkıntıları getirmemiştir diş hekimi ziyaret etmek için, ebeveynlerin mümkün olduğunca çabuk çocuklarının ağız sağlığının dikkat etmelisiniz.

tedavi ve yöntemleri biri çürüklerinin önlenmesine süt dişi silvering edilir. Bu yöntemin kullanılması, bir karanlık nokta sadece oluşturulacak için zaman varken mümkün, ilk aşamada çürük gelişimini durdurmak mümkün kılar. Yöntemin uygulanması mümkün çocuklar çocukluktan beri korku başlar "işkence" matkap, çocuğu kurtarmak için yapar.

diş gümüşlemeye -% 30 çözelti kullanmaktır gümüş nitrat, bir dişe ve belirli bir koruyucu film bunun yaratır. Daha önce, uyuşturucu kullanımı o, diş dokusu derinliklerine nüfuz hamuru zarar verebilecek bir riskti. onlar da flor içermesi nedeniyle Günümüzde son gelişmeler, bu yan etkiyi önlemek için izin verir.

Gümüş kaplama çocuklarda diş aktif leke bakterileri öldürmek ve plak birikimine miktarını azaltmak çürüklerin kapsayan uzun bir süre için, diş çözünmeyen tuzları, yüzeyi üzerinde oluşturmak için yardımcı olur. Bu diş sert dokusunun, aynı zamanda yumuşak dentin sadece yıkımına karşı korumaya yardımcı olur. Bu nedenle, bu prosedür süt dişleri sabit değişmedi sahip küçük çocuk yürütmek için tavsiye edilir.

Temelde Gümüşlenme dişler tedavi ve yeni eski çürüklerinin önlenmesine yönelik. Genel olarak, bir teknik için koyu hale uygulama dişi bir sonucu olarak, sadece primer diş tedavisi için kullanılır. Bu kalıcı dişlerin yerini alacaktır, çünkü bu durumda o kadar kötü değil. Ama sonunda böyle bir kusur çok güzel görünmüyor.

Dişler Gümüşlenme bazı olumlu özelliklere sahiptir:

  1. Prosedürün ana avantajlarından biri de çabuk ve acısız olmasıdır. Bu nedenle, hatta tedavisinde kullanılabilecek ilk dişlerin uzun süre aynı yerde oturamam çok genç çocukların.
  2. Gümüş için yöntem olup, yaşam ve çocuğun sağlığı için güvenli - bir toksik olmayan metal, bu organizma üzerinde sadece pozitif bir etki sağlar (iyonlarına bir antibakteriyel etkiye sahiptir).
  3. Prosedür sadece diş çürümesini durdurmak yardımcı olur, ama aynı zamanda sabitleri de değişmeyecek an faaliyete başlayıp daha ileri gelen bebek dişleri korur.
  4. teknik kullanımı nispeten ucuzdur.

Ancak gümüş dişler birkaç dezavantajları uygulaması vardır ve bizim görev - onlarla ilgili bilgi için:

  1. (Sonbahar dışarı öncesi) sonsuza koyu hale bu işlemden sonra Dişler. Nedenle, daha ziyade kalıcı dişlerin yerine, sadece süt için bu tekniği kullanılması tavsiye edilir.
  2. Gümüş kötü yürütülen ise, olumlu sonuçlar getirmez. Düzenli diş hekimi (3-4 kez) ziyaret etmek gerekir.
  3. Diş zaten tahrip edilmişse, bu prosedür onun kurtarma yardımcı olmuyor.

Yöntemin özü çok basittir - Çeşitli dakika gümüş çözeltisi batırılmış hasarlı diş kısmı çubukla ovmak için gereklidir. Hemen hemen her çocuk sakince ve sabırla bu işlemi tolere olduğunu kontrol ettim. Gümüşlenme aynı anda değil yürütülür. Birkaç kez tekrar edilmesi gerekir ve sayıları kesin bireysel olarak doktor tarafından reçete edilir. Kural olarak, yordamı günde 4 kez veya her gün tekrarlamak önerilmektedir. Yıl boyunca, iki tür ders geçmeleri gerekiyor.

Eğer dizinin sıkı sıkıya bağlı, bebek uzun diş problemleri olmayacak çok muhtemeldir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.