SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kızlarda bir kasık fıtığı daha tehlikeli?

Çocuklarda fıtık - dikkatli izleme ve zamanında tedavi gerektiren ciddi bir durumdur. o neyi temsil ediyor? Fıtık - karın boşluğundan fiziksel efor gider torbanın bir tür. Bu çanta bezi, kolon, veya herhangi bir diğer organlara da içerebilir. fıtık, çocuklarda tespit edilirse - bu ameliyat için neden değildir. Başlangıçta sadece cerraha gözlemlemek gerekir.

Çoğu zaman bir fıtık doğuştan ve doğumdan hemen sonra kendini gösterir. Bunun nedeni ön karın kaslarının devletin zayıflığıdır. çocuk prematüre veya fiziksel doğarsa olgunlaşmamış organları tamamen oluşturmak için zaman yok. Bu kasık veya göbek fıtığı gelişmesine ön koşuldur.

kızlarda bir kasık fıtığı daha tehlikeli?

Kasık fıtığı kızlarda erkeklere oranla daha nadirdir, ama onun tezahürleri çok daha tehlikelidir. Herni kesesi hala yumuşak doku gelişmemiş yumurtalık karşı bastırır, ve aynı zamanda basınç altında, o ölebilir. Eğer bir çocukta fıtık şüpheleniyorsanız, ebeveynler hemen sonra muayene için doktora danışmalısınız nedeni budur.

Bazen çocuklar bir sıkışmak kasık fıtığı gibi ciddi komplikasyonlara sahiptir. Bu durumda, çocuk kasık bölgesinde gerginlik ve ağrı hissi şikayet edebilir. Fıtık torba ağrılı hale gelir ve karın boşluğuna bir azaltmaz. titizlikle yürütülen sonra ameliyattan kasık fıtığı artık kendini gösterebilir değil ve hiçbir şey olmamış gibi bir süre sonra çocuk hissedeceksiniz.

"Görünmez fıtığı" tehlikesi nedir?

Belirli bir tehlike görünmez fıtık temsil eder. Bu fıtık normal durumda kendini gösterebilir olmayabilir, ama egzersiz varsa, kasık bölgesinde karakteristik çıkıntıyı alabilirsiniz. skrotum içine inmeye - kızlarda Kasık fıtığı labia ve çocuğa taşınabilir. Zamanla, sadece artırabilir. erken doğan bebeklerde, karın boşluğuna ile kaplı kabuk, olması gerektiği gibi gelişmekte olmadığı için, kasık fıtığı olamaz kendisini çözdürün. Periton doğum sürecinin zamanında kapalı değilse, karın duvarındaki delikten iç organların şişkin vardır. Çocuklarda Kasık fıtığı bir yıl sonra cerrahi tedavi tabidir. önceki bir çağda acil açıklamada dışında bunu yapamam.

Şüpheli kasık fıtığı vakalarında ne yapmalı?

o bağırsağa veya omentum girerse fıtık tuzağa dönüşebilir. kızlarda Kasık fıtığı fallop tüpü yumurtalıktan ihlali ile komplike olabilir. Vücutta kan dolaşımı uschemlonnom dokusunu ölüyor başlar bozulur. Hatta nekrozu gelişebilir. ana özellikleri ihlali anksiyete, kasık, kızarıklık ağrı ve bel fıtığı yerinde şişme vardır. Şu anda çocuk kasık spazmlar şişlik, gecikmiş tabure kusma olabilir.

Eğer strangüle fıtık Bebeğinizi şüpheleniyorsanız, derhal bir doktor olmalı ve herhangi bir işlem yapmayız. Sıcak su şişeleri ve ilaçlar sadece durum daha da kötüleştirebilir. Tedavi fıtık uschemlonnoy yalnız ameliyattan. işlem, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Kural olarak, çocukların iyi ameliyat tolere. Ertesi gün yataktan kalkmak için izin verilir. Yedi gün sonra bebek dikiş kaldıracak ve bir ay içinde o, açık oyun oynamak spor salonu, egzersiz ve spor ziyaret etmek mümkün olacak.

Kasık fıtığı - çok dikkatli ve ciddi davranın gerekir böylece ciddi bir hastalıktır. En kısa sürede bebek böyle bir teşhis koymak gibi, bu cerrahından hesabına olacaktır. veli ve profesyonellik sadece gerçek bir endişe daha ciddi bir şey dönüşmez, normal kasık fıtığı mümkün olan her şeyi yapacağız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.