FormasyonBilim

Çalışmanın konusu toplumda meydana gelen süreç ve olaylar kültürel çalışmalardır

Bir şekilde Kültürel çalışmalar insani bilim kültürünün genel gelişme yasalarının Amerikan bilgini Lesli Uayta eserlerinde şekillendi. Formasyon bir bilim olarak Kültürel Çalışmalar halen devam etmektedir. Arama yöntemleri, formlar, tanımlar - Tüm bu onun olgunlaşmamış bazı tanıklık, ama aynı zamanda aktif bir kültür felsefesi ile etkileşimde devam ederken felsefenin bilimi, bağımsız bir disiplin olarak ortaya çıktığını söylüyor.

Haberleşme felsefesi ve kültürü nedeniyle karşılıklı etki ve etkileşim oldukça karmaşıktır. Bu kültürel teorinin sorunu aslen felsefesinin bir parçası ve güçlü etkisi altında Kültürel Çalışmalar bireysel disiplinlerin bazıları geliştirildi olmasından kaynaklanmaktadır.

XX başlarında felsefesinde yüzyıl nedeniyle yansıma kalkış ve kültür tarif ederken artan isteğine, kültür şekli teorisini almaya başlar. uzak kritik ve sembolik ilişkiden Hareketli kültür, felsefe taklit ve kültürün gelişmesini tahmin etmek, etnografik ve antropolojik verilere dayanan başlar. yöntemlerin açıklaması ve kültürünün ilk açıklamaları, yeni bir bilim kültür çalışmalarının ortaya çıkması gelişmesiyle birlikte.

Ancak, nedeni bu genç bilim olduğunu, 3 majör ayrılabilir onu yorumların ve bunların tanımlarının çok var.

  1. Kültür - kültür okuyan disiplinlerin bir dizi. özü bunun sistemik anlayış anlamak için tarihsel gelişim çalışmasıdır.
  2. Kültür - Neyse kültürünü incelemek için farklı yönlere kümesi: kültür sosyolojisi, kültür felsefesi, kulturoantropologiya vs.
  3. Kültürel bilim - kültür inceleyen bilim. Bu bakımdan bu çalışmada, yöntem ve biçimlerini barındıran nesnesi vardır.

kültürel bilim çalışmanın konusu bu bilim açıklar ve gerçekliği inceler hangi yardımı ile farklı kavramlardır.

kültürel bilim çalışmanın konusu toplumda meydana gelen süreç ve olaylar ve onların kültürüne doğrudan ilişkilidir.

Ve ayrıca kültürel bilim çalışmanın konusu özellikleri ve çağdaş medeniyet, özünde ve özgüllük özellikleri şunlardır.

Aynı zamanda kültürel bilim çalışmanın amacı, ayrı bölgelerde, tarihi gelişmenin farklı aşamalarında onların gelişim ve birlikte çalışabilirlik yerel kültürlerin farklılıkları bulunmaktadır.

insan gelişimi, yapısı, doğa ve yasaların süreci - aynı zamanda kültürel çalışmalar da konusudur.

Böylece, kültürel çalışmalar manevi ve maddi kültürünün bütün fenomenler. Ne fenomen olan manevi kültürün simgesi örneği olarak kabul edilebilir. Böylece, Yunanca kelime "simgesi", görüntü, resim anlamına gelir. Genellikle bir azizin yüzünü, ya da kutsal tarihin bir olayı ya tasvir edilmiştir. Ancak, görüntünün geleneksel tarzı manevi tüm dikkatleri konsantre maddi dünyanın bazı bölgelerinde, bir minimuma indirilir. Simge kült nesne fonksiyonunu yerine getirir.

By maddi kültür manevi ve malzeme üzerinde kültürün ayrılması oldukça koşullu sonuçlar verse de gıda, onun hazırlanması ve hammadde, doğal ihtiyaçlar, ...: hayatın günlük yoldur Yani Rusya'da zamanında İncil öğretilerine uygun olarak gıda kullanımı konusunda birçok kısıtlamalar vardı. Örneğin, "şeytanın yumurtaları" denirdi burbot kullanımı (hiçbir pulları), kerevit ve patates, üzerinde sıkı yasağı vardı. on dokuzuncu yüzyılda gıda patates kullanımına ilişkin bu yasaklara dayanarak Perm bölgesinde köylü ayaklanmalarından dalgası gördü. Iken şu anda böyle yasaklar yoktur.

maddi ve manevi kültürün fenomeni incelenmesi, kültürel çalışmalar yasalarını ortaya koymaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.