SağlıkTıp

Diamnioticheskaya Dikoryonik ikizler - bu nedir? geliştirme diamnioticheskoy dikoryonikler Sorunlar

Diamnioticheskaya Dikoryonik twins - günümüzde nadir değildir. İstatistik Bunun en 35 ila 39 yaş arasındaki kadınlarda çoklu gebelik olduğunu göstermektedir. Bu dönem, dölleme nedenleri jinekolojik bozuklukların tedavisinde hormon uyarılması dahil hormonal değişikliklerin, inanıyoruz. Böyle ikizler çoğul gebeliklerde vakalarının% 30'unda doğarlar. ikiz sıklığı tekil gebelik sayısı ile ilişkili ise, o zaman, her 100 normal doğumdan 4-5 diamnioticheskih Dikoryonik ikiz.

diamnioticheskaya Dikoryonik ikizler nedir?

Tıpta, sadece gebe kalma iki modda ortaya ikizler, dört tipi vardır:

 • Haftada iki yumurta iki farklı sperm tarafından döllenmiş aynı anda ya da aralıklarla kadar zaman. Her çocuk ayrı bir amniotik kese içinde ve kendi plasentayı vardır. Bu hamilelik diamnioticheskoy Dikoryonik ikizleri denir. Çocuklar farklı cinsiyet ve farklı görünüyor olabilir.
 • Hücre döllenme sonrasında belli bir süre sonra iki tam kesime ayrılmaktadır zaman. bölme 2-3 gün içinde meydana gelen, her meyve ayrı kesesi ve plasenta olabilir. bir bölümü daha sonraki dönemde meydana gelmişse, çocuklar ve koryon ve amniyon gelen yaygındır. Sadece koryon veya sadece amniyotik kese paylaşılabilir. Bu hamilelik denir monokoriyonik ikizler (diamnioticheskoy veya monoamniotik). Çocuk kromozomların ve aynı görünüm ve cinsiyet aynı kümesine sahip.

hafta ikizler dikoryonik diamnioticheskaya

gebelik can sadece 5-6 hafta donanım ikizlerin varlığını belirler. 9-10 haftaya girildiğinde yalnızca görüntülenebilir can iki çocuk jinekolog varlığını şüpheli. Ancak bu kez, rahim daha yoğun büyür ve bir dönem boyutlarına karşılık için başlar. ikizler ile Gebelik genellikle erken toksikozunun eşliğinde. Bu çok daha zor tekizlerden daha oluşur daha sonra dönebilirsiniz. Bu hamilelik monokoriyonik daha anne ve çocuklar için daha uygunudur. haftalarca diamnioticheskaya Dikoryonik ikizleri gelişmekte nasıl düşünün.

ilk üç aylık dönem

 • Hafta tekil gebeliklerden farklı değildi 1-4-inci, sadece - ark.preeklampsinin döllenme bir hafta sonra görünebilir.
 • 5-8 hafta I: her bebek uzunluğu 8 hafta sonunda, yaklaşık 2 cm'dir. Tau tamamen oluşmuş. Orada parmak vardı, ama onlar hala zarı var. göbek bağı kurdu, plasenta halen gelişmeye devam etmektedir. Anne toxicose. Bu kürtaj için en tehlikeli dönemdir.
 • 9-12 hafta: Zaman ultrasona. Araştırma kadınların Dikoryonik ikizleri diamnioticheskaya onaylar. Yürümeye başlayan çocuklar cinsel organların süresinin sonunda, diş koydu oluşturulur. Yürümeye başlayan çocuklar 6 sm bir uzunluk ve düşük düşüşler olasılığına 12. haftanın sonunda 6-9 g bir ağırlığa sahiptir.

ikinci trimester

 • 13-16 hafta: Hamile göbek uzun tekizlerden daha 2 iki hafta görsel görünüyor, zaten açıkça görülebilir. Çocuklar aktif olarak yaklaşık bir kere bir saat uyanmak, parmaklarını emmek, çok uyumak, kaşlarını hareket ediyor.
 • 17-20 hafta: çocuklar iyi mücadele bacaklar ve kollar, onlar yaklaşık 25 cm büyüme ve zaten tam bağırsakları işleyen Çocuklarda 300 g ağırlık, bunlar bağımsız günde birkaç kez güncellenen amniyotik sıvı, yazdı. polihidroamniyosdur oluşabilir.
 • 21-24-inci hafta: akciğer olgunlaşması başlar. Hamile bir sırt ve şişmeye bacaklar zarar veremez. Çocuklar bu dönemde 600 tartmak, ultrason taraması konjenital malformasyonlar varlığını veya yokluğunu teşhis etmek, seks belirleyebilir, fotoğrafta dikoryonik diamnioticheskaya ikizler açıkça görülebilir.

üçüncü üç aylık dönem

 • 25-28 hafta: Çocuk, gelişmekte olan sinir sistemi, görme ve işitme, şişman birikir vestibüler aparat. rahim anne alt kasık bölgesinden 30 cm yükselir.
 • 29-32 hafta: çocuklar yaklaşık 37 cm büyümesi ve 1.3-1.6 kg bir ağırlık. Bu dönemde, sen koryon ve omnione anormallikleri tespit emek için tahmin ve plan için, doğum çocukların hazır belirlemek için izin verir ultrason yapmak.
 • 33-36 haftalık, bebekler, yaklaşık 2 kg ağırlığında, çarpıntı, dakikada yaklaşık 120 atım sahiptir. bir çocuk kafası ikinci en yaygın makat bulunan iner. 36 haftaya kadar, bir kadın her an doğum yapabilirsiniz.
 • 37-40 hafta: çocuklar tam boy ve kilo, doğmaya hazır, onların akranları tekiz gerisinde. Çoğu zaman, çocuklar 37-38 inci haftasında olacaktır. Doğumdan önce gebeliğin planlı korunması yüksek olasılık. 15-17 kg Bu süre için mum ağırlık artar.

Bir kadının kendi başlarına ikiz doğuracak misin?

Bir kadın Dikoryonik diamnioticheskaya Eğer ikizler, teslimat doğal bir yolu olarak ve yardımı ile oluşabilecek elektif sezaryen. Tüm hamilelik ve ilgili komplikasyonlar seyrine bağlıdır. Geç toksemi, preeklampsi, şiddetli varisli damarlar ve diğer ağırlaştırıcı sorunları olasılıkla sezaryen bir hamile şiddetli formu edin. Sezaryen enine gerçekleştirilir ya da makat iki bebekler. Birden ultrason sonuçları ve gebelik elbette gözlemler de hekimler tarafından alınan bir karar. Doğal bir doğum için optimal devlet hem çocukların sefalik sunum, sefalik bunlardan birinin sunumu ve ayak olarak kabul edilebilir - İkinci. Diğer durumlarda, bir sezaryen yapılacaksa gerçekleştirerek yüksek bir olasılık.

İkizler ve ultrason

Şüpheli Dikoryonik diamnioticheskaya ikizler, fotoğraf ultrason sadece 5-6 haftalık bir süre ile bu gerçeği teyit etmektedir. Daha sonraki aşamalarda (32-36 hafta) içinde bir çocuk "kaybetme" donanım olabilir. ultrasonda bebeğin ikinci örtüşür ve son görünmez makine haline olmasıdır. İkizler Gebelik çocuklarda anormallikleri ve komplikasyon riski ile bağlantılı olarak daha sık ultrason incelemeleri gerektirir. Anket mümkün kurmak için yapar:

 • ikiz zigosite tip;
 • Çocukların canlılık;
 • emek yönetiminin geleceği taktikleri;
 • patoloji çocuk veya bunlardan biri ifade;
 • Polihidramnioz veya oligohidramnioz bunların her birinin varlığı;
 • biometrik, geliştirme, gebelik dönemine karşılık gelir;
 • Herhangi bir aşamada fetüs birinin batan uygun şartlarda ikinci bir çocuğu kaydedebilir, oturma bebekte hastalık ve malformasyonlar yakalanma olasılığı% 10'dan daha fazla değildir.

Tehlikeleri ikizler

Dikoryonik diamnioticheskaya ikizler monozigotik daha olumlu gelişir. Bu çocuklar amniyotik kese ve plasenta ayrılması olmasından kaynaklanmaktadır, onlar birbirlerinden olan bağımsızdır. Yine de, bu çocuklar tehlikede bulunmaktadır. Bunlardan biri fetüs birinin solma olduğunu. olmamalı endişelen. solma sırasında meydana gelmişse ikinci üç aylık ve daha sonra anne ve kendisinin ikinci çocuk için tehlikeli değildir ölü cenini mumyalanmış. İkinci tehlike bağlı plasentası arasındaki şant kan yoluyla daha pisaet bebek ve yavaş yavaş hydramnion oluşan çünkü bunların, tek bir daha büyük yeni yürümeye başlayan çocuklar için yeniden gerçeğine oluşumu Polihidramniyos olasılığıdır. Bu bağlamda, çocukların ağırlığında değişebilir. 32 inci haftadan itibaren çocuklar büyüme ve ağırlık geride kalmaya başlar. Zararsız olduğu çocuklar için, bu gerçeğin zihinsel ve fiziksel gelişimini etkilemez. gecikme rahim küçük uzay kalmasından kaynaklanmaktadır. Çocukların doğumdan sonra hızla akranlarının boy ve kilo üzerinde yakalamak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.