Haberler ve ToplumÜnlüler

Aktör Mikhail Zhigalov: Biyografi

Mikhail Zhigalov 1942'de Kuibyshev'de doğdu, ancak bu onun yerli şehri değil. Annesi işgal sırasında oradaydı. Savaştan sonra aile Moskova'ya taşındı.

Okul ve Enstitü

Savaştan sonra geleceğin aktörünün babası eşi ve oğluyla birlikte Çekoslavakya'ya gönderildi. Aileler vatanlarına döndükten sonra, Michael okula girdi, ancak yurtdışında yaşadıktan sonra uyum sağlaması kolay değildi. Savaş sonrası dönemde, çocuklar aileden daha fazla sokağa açıldı.

Orta öğrenimini babasının ısrarı üzerine Michael, Kimya Mühendisliği Enstitüsüne girdi. Üniversitede ilk eşiyle tanıştı. Mezun olduktan sonra araştırma enstitüsünde birkaç yıl çalıştı. Kimya için olağanüstü bir yeteneği vardı ve bir süre sonra bölüm başkanı oldu.

tiyatro

Ancak Mikhail tiyatroda daha çok çalışmayı hayal etti. Zaten araştırma enstitüsünde çalışan mesleğin yerini almaya karar verdi. Hayatını tamamen değiştiren gelecek aktör bir kimyager mesleğinden ayrılıyor ve tiyatro sanatını bir çocuk tiyatrosunda öğrenmeye başlıyor. Ne yazık ki, eşi yaratıcılığı sevmeyi paylaşmıyor ve onu terk ediyor.

Sekiz yıl boyunca, Mikhail Zhigalov çocuk tiyatrosunda oynadı. 1978'de oyuncu "Çağdaş" a girer. Mikhail'in yapımlarında otuzdan fazla başarılı rolü vardı. En başarılı üç "Sisters", "Bolşevik", "Günün Türbinleri" ve diğer birçok performans gösterildi.

Mikhail Zhigalov: Filmografi

Sinemanın ilk aktörü 1972'de oldu. İlk filmi "The Last Day" şeridi idi. Ancak filmlerde çekim onu memnun etmedi. Tiyatro oynamak mesleğidir. Fakat film kaldırılmalıydı, çünkü bu tür etkinlikler tiyatrodaki oyundan çok daha fazla ödeniyordu. Kariyerinin başlangıcından itibaren, Mikhail, senaryoları seçme konusunda ciddiye almadı. Sonuç olarak, izleyiciler onu yalnızca olumsuz bir karakter olarak gördüler: yasaya hırsız, sarhoş olan. Uzun süre imajına rehin oldu. Bu, rollerinin seçimine yönelik ciddi olmayan bir tutumdaki hatasıydı. Örneğin, "Petrovka, 38" filminde oyuncu Sudar adlı bir suçlu oynuyordu. Ve "Savoy'un Kaçırma" adlı bandında Michael bir teröristti. Aktörün birçok benzer rolü vardır. Sonuç olarak, birçok yönetmen onu onu son derece olumsuz bir karakter olarak görüyordu.

Mikhail Zhigalov, Puşkin'in Maren Khutsiev'in yönettiği bir şarkıyı çekmeyi başardı. Aktör Vyazemsky rolünü oynuyordu. Fakat ne yazık ki, çekim durduruldu. Onlardan sonra birçok yönetmen ve aktör onu olumlu bir kahraman olarak gördü. O zamandan beri sinemada ilginç roller almaya başladı.

"Sınır. Taiga romanı »

Mikhail Zhigalov ordu oynamayı gerçekten çok seviyor. Bu nedenle, "Sınır" dizisindeki televizyon dizisinde. Taiga romanı "diye seslendi Albay Borisov. Bu dizide Mikhail'in rolü önemsiz, ancak parlaktı. Garnizon devleti için değil, arkadaşlarının ve astlarının birçoğundan çok endişe duyan Sovyet Ordusu subayıdır. Genç bir askeri adam Ivan Stolbov, bir subayın Goloshchekin'in karısına göz kulak olmaya başladığında, albay önce sözlü olarak ve daha sonra güçlü irade yöntemleriyle ona doğru yolu yönlendirmeye ve garnizonda disiplini parçalamamaya çalışıyor.

Mikhail Zhigalov: filmler ve diziler

"Güzel Doğmamış" serisinde oyuncu ana karakterin babasını canlandırdı. Hatırladığınız gibi, eski bir askeri adam. "Jackpot for Cinderella" serisinde aktör Mikhail Zhigalov, "Goldfish" adlı yeni programın geliştiricisi olan Kirsanov'u canlandırıyor ve dilekleri yerine getiriyor. Daha sonra Kirsanov, bu programın çok tehlikeli olduğunu ve yanlış ellere düşerek çok fazla sorun çıkabileceğini anlıyor. Bu nedenle, ana karakterin yardımıyla filmin sonunda buldozerin tekerlekleri altına alıyor.

Aktörün "Köpekler" filminde aldığı en iyi rollerden biri. Bu kaset, yönetmen hakkında büyük bir eleştiri dalgasına neden oldu. Film, terk edilmiş bir şehirdeki kaçık köpekleri ve bir avcı grubun yabani hayvanlardan bölgeyi nasıl temizlediğini anlatıyor. Hikayeye göre, avcılar bölgede bir grup yamyam olduğunu düşünüyorlardı. Ancak atıldıklarında köpeklerin ne kadar şiddetli olduklarını görmek için şok vericiydi. Film seyirci üzerinde çok güçlü bir izlenim bıraktı. Sovyet gişelerinde yer alan filmlerden biriydi ve kendi içinde gerilim ve dehşet gibi türleri bir araya getirdi.

"The Afghan Break" adlı filmde Mikhail Zhigalov, Yarbay Leonid, Binbaşı Mikhail Bandura rolünde Michele Placido ile eşlik eden bir alay oynadı.

Şimdi oyuncu aktif olarak tiyatroda film ve oyunculuk yapıyor. Rolü olumludan en olumsuza, çok yönlü.

Tiyatronun sevgisi asla Mikhail Zhigalov'dan ayrılmadı, bir dizi performansa katıldı. Oyuncu, "Biz Schiller'i oynuyoruz" adlı prodüksiyonda William Cecily rolüne sahip. Tiyatro "Çağdaş", kendisi için bir yerli oyundu, ancak Michael sıklıkla diğer tiyatro sahnelerinde rol alıyor.

Sonuç

Siz de Mikhail Zhigalov'un kim olduğunu öğrendiniz, filmografisi aktörün yeteneklerinden dolayı çok geniş. 1972'den bu yana yüzü aşkın tabloda göründü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.