Spor ve SağlıkAtletizm

Biatloncu Dasha Domracheva: biyografisi, sporda başarılar, kişisel yaşam

Bu makale Biatlon sevenler için ilginç olacaktır. Dasha Domracheva - sporda kişilik bilinir. kızın hayatı neydi? o elde etmek mümkün olmuştur ne olacak? Bütün bunlar daha da tartışılacaktır.

Beyaz roket

Dasha Domracheva - Eğer ortak atlet atletik Beyaz Rusya, cevap açık olduğu ile sıradan spor fan, sorarsanız. Kız bugün bütün Belarus spor temsil eder. O nedenle Alman sporcuların hegemonyasını kırma, en güçlü biatlon dünya haline sadece birkaç yıl başardı. Nasıl Belarus, pek biatlon güç çağrılabilir bir ülkeden kız, gezegenin en iyi biatloncu haline geldiğini ortaya çıktı etmedi.

ilk adımlar

Dasha Domracheva doğumlu Minsk'te - (mimarlar iki ebeveynin), 3 Ağustos 1986 - Dünya biatlon gelecekteki yıldızı Her zamanki gibi sportmence ailesidir. 4 yıl içinde Darya ailesi Nyagan küçük Sibirya şehre taşındı. Spor için herhangi bir ön koşul bu şehirde var gibi görünüyor. Sibirya iklim başlangıçta istihdam kayak sporlarına çocukları iter anlaşılmaktadır. Ancak, ilk spor Daria seçim basketbol lehine yaptı. Ancak o zaman, ağabeyi etkisiyle Darya kros kayağı aldı. Bir biatlon sadece 1999 yılında hayatında çıktı.

Liseden sonra Daria Spor Yönetim Bilimleri Fakültesi bünyesinde Tümen Üniversitesi'ne girdi. 2003 yılında, aile Domracheva memleketi Belarus dönmeye karar verir ve Daria turizm yönetimi departmanı üzerinde Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi zaten yüksek öğrenim diploması alır. Tez - "turizm sektöründe reklam."

Profesyonel kariyeri

En biatlon profesyonel kariyerine başladı Dari Domrachevoy Rus ekibi gerçekleşti. Zaten genç performansları düzeyinde net potansiyeli yüksek sporcu oldu. Ancak Rus milli takımda o zaman galip rekabet, yetişkin takımda bir yer umut izin vermedi. Ve 2004 yılında, Daria Belarus takımda profesyonel kariyerine devam etmeye karar verir. Belarus bayrağı altında ilk uluslararası yarışmalar 2005 yılında gerçekleşti. Ve zaten 2006 yılında yirmi çağında Daria biatlon Dünya Kupası sahnesine üzerinde girmiştir. genel Total Daria sezonun sonuçlarına göre oldukça iyi bir sonuç rekabet böyle bir seviyeye debutants 16 yere döndü.

Gelecekte, sonuç artıyor. Daria oldukça düzenli olarak el altında podyuma, görünüyor, ilk on içine alır. Ama Daria Oberhof FA Cup düşünülemez yapmak sahneye yönetir: yarışta öne ateş öncelik yanlış ve yerine yalan çekim Ayakta pozisyonda karşı yapıyor arasında Darya. Sonuç olarak, Daria diskalifiye edilir ve olası zafer rakiplerine kayıp gidiyor. Bu talihsiz başarısızlık Dünya Kupası 2008-09 arasında sıralamalar nihai yer etkilemedi. Domracheva üçüncü sırada spor yıl tamamladı. Bu arada, konfüzyon, Oberhof gibi tekrar Domracheva bir kariyeri vardı. Yine Oberhof konuşan Daria yabancı hedefin dışına çekmeye başardı.

2011-2012 sezonu dünya şampiyonasının ilk madalyasını kazandı. Daria kitle başlangıç gümüş madalya kazandı ve birlikte diğer Beyaz kız bronz madalya bayrak yarışı kazandı.

Bu sezon iki biatlon yıldızı Magdalena Neuner ve Darı Domrachevoy mücadelesi yaşandı. Alman hızını aldı Nerede Daria daha doğru çekim yanıt verdi. Alman biathletes kariyeri sona erdikten sonra görünüşte Domracheva de yolda rakipleri kalacaktır. Ancak, yine Dünya Kupası'nda genel klasmanda ikinci sırada. Ama asıl zafer Daria önünde bekliyordu.

Dasha Domracheva - şampiyonu. Olimpiyat zaferi

Soçi 2014 Kış Olimpiyatları Darya Domracheva nihayet zamanımızın en büyük sporcuların rütbesine dikilmiştir. İlk altın madalya 10 kilometrelik mesafede peşinde yarışta kazanılan edildi. Dahası, ikinci bitmiş Tora Berger arasındaki boşluk 38 saniye idi. Üç gün sonra, yeni bir zafer - bireysel yarışta 15 kilometre en yakın rakibi dan polutoraminutnym ayrılmasından. Ve Soçi üçüncü altın madalya iletişim yarışta üretildi. kitle olarak 12,5 km'ye başlar. Daria yine eşit değildi. Sonuç olarak, tek bir Olimpiyatları'nda üç Olimpiyat altın madalya kazandı. Kadınların biatlon içinde benzer bir sonuç hala değildi. Soçi'de Darya başarı ev sporcular en farkedilmeden gitmedi. Beyaz Rusya Alexander Lukashenko Başkanı bizzat atlet "Belarus Kahramanı" nişanıyla ödüllendirdi.

Dasha Domracheva: Aşk hayatım

fotojenik görünümüyle Daria gazetecilerin ilgi oldukça sık merkezi. Bir zamanlar, olarak yönetmenin sevdiği ismi Maksim Subbotin düşündüm. Daria erkek biatlon kral Ole Einar Borndallenom ile bağlantılı söylentiler sonraki dalgası. Daria çoğuna göre, Norveçli biatlon yıldızı onlar sadece dostluk paylaşırlar. Yani şu anda Domracheva hala kıskanılacak gelin kalır.

Doktorların kararı ile Daria sezon 2015-2016 yıl özledim. Büyük bir fırsat onun kişisel hayatı sürdürmeye.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.