SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Antibiyotikler borelyozunun ile Tedavisi. Lyme hastalığı veya Lyme hastalığının belirtileri ve tedavisi

Bazı insanlar oldukça nonchalantly, kene ısırığı bu fenomenin bakın. Fakat bu sokması gelen enfeksiyon riskinin teması içine biraz anlayış, eğer endişelenecek olduğu sonucuna varılabilir. orman yollar boyunca yürüyüşe sonucu Lyme hastalığı denilen bir hastalık olabilir. Çocuklar ve yetişkinler, bu uygun tedavi olmadan dahi sakatlık yol açabilir eşit tehlikeli belirtilere, neden olabilir.

kene kaynaklı Lyme hastalığı ile ne anlaşılmalıdır?

Ayrıca Lyme hastalığı veya Lyme borreliyozu denilen Lyme borreliyozu, bulaşıcı bir hastalıktır. Bu ısırmasıyla nakledilir Ixodes kene. Hastalığın gelişimi çeşitli organlar ve sistemlerin yenilgisi yol açar. Bu kalp, sinir sistemini, deriyi ve eklemleri olabilir. Borrelia organizma - bu doğal fokal kronik enfeksiyonun adı hastalığın patojeni kaldırdı. Bu teşhis ilk ABD'de Lyme kasabasının sakinleri tarafından 1975 yılında kuruldu.

zamanında borelyozunun belirtilerini tespit etmek ve antibiyotiklerle tedavi başlatırsanız, iyileşme şansı sorunsuz kadar yüksek bulunmaktadır. teşhis sonra okuma yazma bilmeyen tedavi daha sonraki bir aşamada Lyme hastalığı tespit etmek ve varsa, Lyme hastalığı, inatçı kronik hareket etmek üzere gerçekleştirilebilir. Bu nedenle kene ısırması hafife olmamalıdır.

nedenleri

Akar (yani borreliyozu böcek enfekte) bulaşıcı hastalık etkeni olduğu mikroorganizmalarla üç tip bir taşıyıcıdır. Lyme hastalığı gibi böyle bir teşhis korunmak isteyenler, enfeksiyonu olan hayvanların kanını emen sırasında bulaşmış kene ısırmalarına karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Bu keneler en sık özellikle karışık ormanlar tarafından işgal topraklarında, ılıman iklime sahip bölgelerde bulunurlar. Batı Sibirya, Urallar, Uzak Doğu: Tehlikeli bir lokma bir tehlike var bir endemik bölgelerde, gibi, Rusya'nın orta ve batı bölgeleri belirleyebilir. borelyozunun etken de Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nin bazı bölgelerinde topraklarında bulunur.

ilkbahar ve erken yaz akarı sonunda büyük etkinlik sergiler. Belirli bir süre içinde izin verilen maksimum sayıda bulaşmış bu nedenle borelyoz. Bilmemek ve enfeksiyon ısırmasıyla değil, aynı zamanda yanlış kaldırma nedeniyle oluşmuş bir mola akarı, sırasında sadece, kana elde edebilir buna değmez.

besin iletimi yoluyla hastalık yakalamak için bir şans da vardır. Önceden ısıl işlem olmaksızın süt ürünlerinin kullanımı söz ediyoruz. Bu konuda özellikle tehlikeli çiğ keçi sütü. Bu durumda, Lyme hastalığı başka bir enfekte kişiden bulaşmaz. Kene hamile bir kadın lokma Ama eğer, enfeksiyon rahim içi iletim düşük, çeşitli konjenital anomaliler yol ve hatta bebeğin ölümü yapabilirsiniz. Bu nedenle, ilkbaharda bir bebek bekliyor ve yaz olanlar potansiyel kirli alanlardan uzak kalmak daha iyidir.

Hastalığın Mekanizması

Yukarıda belirtildiği gibi, doğrudan kendisi enfeksiyon kene ısırığı yapıldıktan sonra oluşur. Lyme hastalığı, ya da daha kesin olmak gerekirse, bu mikroorganizma patojen en yakın lenf düğümleri girer ve orada çoğalmaya başlar. Birkaç gün sonra Borrelia kan akışına almak ve vücuda yayılır ile.

Kuluçka süresi , hastalığın 7 ile 14 gün arasında kene ısırığı sonradır. lenf düğümlerine Borrelia doğrudan etkisi sonucu genel lenfadenopati olabilir.

Sonuç olarak, enfeksiyon kaslar, merkezi sinir sistemi, eklem, kalp içine alır ve çoğalmaya devam uzun süre orada kalabilirler. Ve hatta bağışıklık sisteminin aktivitesinin tamamen hastalığın kurtulmak düşmanca mikroorganizmaları yok etmek için antikorlar üretir olmasına rağmen mümkün değildir. Burada patojen borelyozunun ortaya çıkmasına yol açan başka bir tehlike immün kompleksler, yalan neden otoimmün işlemi tetiklenir. Bu antikorlar, virüs artık saldırı ve vücut dokuları, başlangıçta korunması gerektiği anlamına gelir.

Lyme Hastalığı Belirtileri

Bu bulaşıcı hastalığın gelişimi çeşitli aşamalardan ayrılabilir:

- inkübasyon süresi (semptomların başlamasından enfeksiyondan süre).

- Ben sahneye. mikroorganizmalar lenf düğümlerine süreç ilerler damızlık zaman şu anda başlar.

- II aşama. Bu Borrelia kan gövde boyunca dağılmış bir fazına karşılık gelmektedir.

- III aşaması. Kronik olarak tanımlanabilir. Bu süre, açık herhangi bir sistem (kas-iskelet sistemi ya da sinir) yenilmesi esnasında.

I ve II hastalık geliştirme döneminin erken evre kabul edilir ve adım III geç bir dönem olarak tanımlanır. Bu durumda, bu bölme de aralarındaki geçiş kesin an için keyfidir.

ilk aşamada

Bu aşamada Borreliosis işaretler hem yerel hem de genel tezahürleridir. genel semptomlar eklem ve kas bulantı, artan vücut sıcaklığına (38 ° C), baş ağrısı, titreme, kırıklık, vücut ağrıları ve ağrı belirlenebilir gibi. Bazı durumlarda kataral fenomenler: öksürmek, tırmık ve boğaz ağrısı, burun akıntısı ışığı.

Yerel belirtiler için olduğu gibi, aşağıdaki verilerin belirtiler: ısırığı yapıldığını yerinde, kızarıklık ve kaşıntı hissedilir, şişme olmadığı. Ayrıca daha büyük Bitten devre (% 70) 'de gösterilmiştir eritema annulare, oluşumu. Birkaç gün genişleyen, yoğun kırmızı eğitimin forma sahiptir. eritem formunun bir parçası olarak kırmızı bir halka andırır. kalbinde Aynı zamanda ısırık yapıldığı önemli bir yer kalır: çok soluk olduğunu. Yuvarlak veya oval şekil kızarıklık 10-60 mm arasında bir çapa sahip olabilir.

hoş olmayan duygular gelince, onların halka şeklinde eritem teslim etmez. Sadece nadir durumlarda, kızarıklık ve kaşıntı sufleler içinde. İlk aşamada birkaç aya kadar birkaç gün sürebilir. Ancak çoğu durumda 30 gün ortalama gözlemlemek için gereklidir.

ikinci aşamada

konuyu Genişleyen: "Lyme borreliyozu: Belirtiler ve Tedavi", enfeksiyon kalp, cilt, eklem ve sinir sistemine zarar başladığı bir aşamada dikkat edilmelidir. Bu adımın süresi de birkaç ay olabilir. Bu birinci dönem için karakteristik hastalık, semptomların, evresi olarak ortaya çıkan zaman kaybolur. Ixodes Lyme hastalığı-Kene Kılıflar sendromu obscheinfektsionnogo göstermeden ikinci aşamasından hemen başlamıştır ve sabitlendi dairesel eritem.

kranyal sinirler ve spinal sinir kökleri yer alan harabiyete neden olan süreçleri (radikülopati gibi tanımlanmıştır): Bu aşamada sinir hasarı, aşağıdaki özellikler ile tespit edilebilir.

Meninkslerin iltihabı başka bir şey değildir seröz menenjit, geliştirmek de mümkündür. O uyaranlara, orta baş ağrısı, fotofobi, şiddetli yorgunluk ve boyun kas gerginliği etme konusundaki hassasiyetlerini ortaya çıkar. Menenjit diğer belirti uykusuzluk olabilir.

kranial sinirler ile ilgili olarak, daha sık yüz etkilenir. imha gerçeği yüz kaslarının felci belirtmek istiyoruz: ağız gıda düşer, gözler tamamen açılmış değildir ve yüz gözle görülür bozulur. ikinci - Genellikle başlangıçta birkaç gün veya hafta sonra yüzün bir tarafında bozulur ve hangi ikili hastalığı, sabit. Bunun yanı sıra yüz harabiyete neden olan süreçleri görsel ve işitsel sinirler ile ilgili olabilir. Bu bozukluk, görme ve hareket bozuklukları gözleri işitme, şaşılık olarak görülebilir.

kene kaynaklı Lyme hastalığının göz önüne alındığında, etkileri o yıkım aslında omurilik siniri kökleri bacakta yukarıdan aşağıya doğru yönlendirilmesi yoluyla hissedilir ağrı ateş hissettim ve bagajda herpes karakterini alır ki dikkati çekiyor daha hissedilebilir.

üçüncü kademe

Hastalığın gelişimi Bu dönem ısırığı sonrası hatta birkaç yıl oluşabilir. akrodermatitis atrofikans, sinir hasarı (ensefalopati, polinöropati ve ensefalomiyelit), kronik eklem iltihabı: Bu aşamada etkileri borreliosis aşağıdaki niteliktedir.

Çoğu durumda, belirli bir sistem etkilenir: eklemler, sinir sistemini ve cildi. Hastalık savaşmak için değilse Ama, gelişim sürecinde, kombine sistemlerin yenilmesine yol açabilir.

Ixodes gibi bir enfeksiyonun arka Lyme hastalığı, kronik artrit geliştirir-Kene zaman, yıkıcı etki, büyük ve küçük eklemlerin uygulanan edilebilir. Bu kıkırdak küçülmeye başlaması zor olduğunda, eklem süreçlerini deforme olacak ve osteoporoz kemik yapısında gelişecektir. imha işlemi kararlılığı dahil olması ve bitişik kas lifleri (kronik miyozit) vardır olacaktır.

Üçüncü adımda sinir sisteminde hasar farklı şekillerde tezahür edilebilir. parestezi gelişebilir, artan veya duyarlılık, çeşitli ağrıları ve hatta parezi ortaya çıkmasını azalmıştır. Zihinsel bozukluklar (hafıza, zeka) ve koordinatornyh fonksiyonları (denge) beklemek mantıklı. Ayrıca acı ve işitme olabilir. Biz pelvik organların bozuklukları ve epileptik nöbetlerin görünümünü dışlamak olmamalıdır. Hastaların çoğunluğu zayıflık, şiddetli yorgunluk ve duygusal bozuklukları yaşama gerçeğini dikkati çekiyor.

Lyme hastalığı, kronik bir şekilde

Eğer iyileşme sürecini görmezden gelip enfeksiyon serbestçe vücuda hareket etmeye izin verirseniz, kene kaynaklı Lyme hastalığı, kronik aşamasına girer. Hastalığın bu formda istikrarlı dalgalanması bozulma olacaktır. Eğer kronik borelyozunun gelişir en yaygın klinik sendromlara vurgulamak, bu durum aşağıdaki hastalıklara dikkat değer:

- atrofik akrodermatitis;

- artrit çeşitli formları;

- kendi yapıların herhangi sürecinde sinir sistemine müdahale hasar (odaklar kırığı olan çok olabilir);

- limfotsitomy.

tedavi

Şüpheli kene kaynaklı Lyme hastalığı varsa, hasta hemen bulaşıcı hastalıklar hastanesinde hastaneye yatması gerekmektedir. Özellikle çocuk yaralı ise. Çocuklarda Lyme hastalığı ciddi komplikasyonlara yol açabilir. Sadece karmaşık terapi yürütebilir tıp uzmanları yardımıyla oldu, amaç Lyme hastalığının patojenleri yok etmek. Bu sakatlık yol açabilir Lyme hastalığının tam ve zamanında tedavi olmadan olduğunu hatırlamakta yarar var.

Bu durumda, antibiyotik borreliosis ile arıtma zararlı mikroorganizmalar üzerinde etkisi en etkili metodu olarak tanımlanabilir. İyi haber bakteriyel enfeksiyon ilaçları bastırılması durumunda ilk aşamada hala kardiyak ve nörolojik komplikasyonlar arthrologic gelişmesini önlemek için her fırsatta olmasıdır.

Bu nedenle, borelioz antibiyotik tedavisi kısa sürede başlamalıdır.

Biz enfeksiyonun erken evre konuşursak, bu "Amoksisilin" ilaç hastalığı nötralize etmek bu dönemde kullanıldığını belirtmek gerekir. Böyle terapi yaklaşık 20-30 gün sürer. Aktif ilk aşamasında kullanılan ve "Tetrasiklin". Eğer eritem hareket yoksa, o bir ay içinde gidebilir, ama ne zaman işlenmemiş borelyoz antibiyotik, halkanın kızarıklık çok daha erken gidebilir.

Defalarca "Doksısiklin" olarak etkinliğini ve böyle bir ilacı kanıtladı. Bu deri hastalıklarına (iyi huylu cilt lenfoma, halka şeklinde eritem migranlan) geliştirdi hastalar en alakalı.

ikinci aşamada olanlar olan sinir sistemi, öngörülen penisilin zarar kaydedildi. Bir artralji ve miyalji sabit birinci aşamada, etkilidir. sefalosporin grubun en topikal antibiyotik olarak, "Seftriakson" tanımlayabilir. Kullanımı erken de ve geç nörolojik bozuklukları olan hem önerilir. Lyme hastalığının arka plan üzerinde olanlar hastalar, hem de kronik artrioventikulyarnoy ablukanın yüksek derecede geliştirilmiş veya artrit vardı etmiştir için Bu ilaç alakalıdır.

Genel olarak, borelioz antibiyotik tedavisi sadece en iyi eliyle kendini kanıtladı.

önleyici tedbirler

Lyme hastalığı ihmal edilebilmesi amacıyla, çok ciddi bir tanıdır. Mümkünse nedenle, daha iyi bir seçenek enfeksiyonu önlemek ve vücutta hoş olmayan maruziyet süreci ciddi bir enfeksiyon önlemektir.

Önleme borreliyozu kapalı ayakkabı ve tamamen vücudu (uzun pantolon, kelepçelerle puf kollu pantolon bacaklar) kapsayacak giysiler içinde yaşayabileceği keneler alanlarda konaklamak demektir. Keneler püskürtmek kovucular kullanılması tavsiye edilir.

o kadar kene cildinize alır ve absorbe edilebileceğini olduysa, hemen en yakın hastanenin enfeksiyon bölümü ziyaret etmek gereklidir. Orada, Lyme hastalığı için kan alıp enfeksiyon olup olmadığı konusunda emin. Ve gecikmeden Analizi - göz ardı edilemez gerekli bir ölçüsüdür. Aksi takdirde çok ciddi belirtileri yüz gerekecek. Bu nedenle, biz hemen tavsiye edilen ilaçları kullanması gerekir. 5 gün boyunca lokma günde ilaç "Doksısiklin" 2 tablet alırsanız Önleme borreliyozu etkili olacaktır.

Tıbbi bir yardım almak ve tavsiyelerini takip edecek çabuk enfekte olursa tüm yıkıcı potansiyeli ile Lyme hastalığı, herhangi bir komplikasyon olmadan ele edilebileceği açıktır.

Böylece, kene incelenen Lyme hastalığı, belirtileri ve enfeksiyon tedavisi ve olası önleyici tedbirleri. Sağlığınız konusunda dikkatli olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.