SağlıkTıp

Ayak Mantarı: Belirtiler

Mantar ayak, dermatolojide düşünün belirtiler ve özellikleri en yaygın hastalıklardan biridir. Cilt hasarı ile ilişkilidir. İstatistikler Ayak mantarı çoğunlukla erkekler acıyor teyit edin. Kadınlar bundan çok daha az muzdarip.

sebebi nedir? nedeni fizyolojisinde değil, aynı zamanda bir kural olarak, daha güçlü seks temsilcileri sadece kapalı ayakkabı, aslında sadece değildir. Ne kapalı ayakkabılar nesi var? Evet, ayaklarına içinde hava çok az olur gerçeği - bu mikropların farklı türde büyümesini destekler. Ayrıca ayak kapalı ayakkabıyla çok ter unutmayın. İyi bağışıklık ayak mantar insanlar hemen hemen imkansızdır unutulmamalıdır.

kendi ayakları üzerinde Mantar, biz düşünen hangi belirtileri, aniden görünür. İlk göstergeler tarafından hafif kızarıklık ve dahil derinin soyulmasını. En büyük rahatsızlık parmaklarınız arasındaki boşlukta hissedilir. Ayak mantarı, belirtiler gözden geçirmekte olduğumuz hangi, çok ciddi bir biçimde ortaya çıkabilir. Ne zaman onu ciltte daha büyük kabarcık görünebilir. Ayrıca cilt çatlakları görünür. cilt bütünlüğünün ihlali sıvıların serbest kalmasına neden olur.

Semptomlar şiddetli olduğunda, hastalık tamamen iyileşmiş sonra bile geri gelecek güçlü bir ihtimal olduğunu.

Şiddetli hastalıkta deri, aynı zamanda tırnak plakası sadece hasar var. Bu durumda, çivi, anormal renk haline şişmanlar, son derece güçlüdür. tedavide gecikmeler mantar ayaklar, belirtiler hangi gözden geçirmekte olduğumuz gerçeğine bağlı olabilir ve hastanın vücudunun herhangi diğer bölgelerine yayılacak.

Ayak mantarı en sık rastlanan belirtileri şunlardır:

- cilt ve blister yok edilmesi;

- soyma ve çatlaklar;

- kaşıntı, şiddetli yanma;

- parmaklarının arasında rahatsızlık.

İnterdijital enfeksiyon açıklanan mantarların en sık görülen türü olduğunu belirtmek gerekir.

Bu enfeksiyon aşağıdaki özelliklere sahiptir:

- spesifik görünmesine rağmen, zaman hafif bir koku;

- ayak parmakları arasında kapak, yumuşak, ince ve çok soluk hale gelir. touch için çok pürüzsüz hale gelir;

- İnterdijital enfeksiyon deride çeşitli depresyonlar gözlemleyebilirsiniz zaman. Onların görünüşü çatlamış soyulması ile meydana gelir ve;

- Herhangi etkilenen bölgesine alabilirsiniz tedavi, zamanında olmalı bakteriyel bir enfeksiyon. Yürüyerek birkaç kez içinde çok tatsız ve tehlikeli mantar olabilir;

- Sonunda İnterdijital enfeksiyon cilt kalın ve çok yoğun hale getirir. Bundan sonra, (deri) tam anlamıyla parçalanmaya başlar. yanlış kullanılması durumunda ise tırnak enfeksiyonları oluşabilir? Onlara ne olabilirki Onlar gevşeyip hatta aşağı düşebilir;

- Aynı anda iki bacak çoğunlukla etkilenir.

Ayak mantarı, biz düşünen hangi belirtileri, o da veziküler mantar enfeksiyonu ile ilişkili olabilir. Enfeksiyonlar çok değildir.

Enfeksiyon aniden belirir ve genellikle çok hızlı gelişir. Tüm bu cilt bölümlerine altında, içinde bir sıvı olduğu ortaya çıkar. İlk kabarcıklar hemen her zaman ayağın arka kısmında tam görünür. Daha az olarak da çok tabanları, topuk üzerinde, arası alanda tespit edilebilir. Çoğu durumda, bu enfeksiyon İlk enfeksiyondan sonra belirir. deride soyma görülebilir aralarında noktalar vardır. Yanlış tedavi ile enfeksiyon da bakteriyel içine gelişebilir.

tedavi öncesinde bir doktora danışmanız tavsiye edilir. Antifungal bir çok satışında ajanları, ama hepsi iyi ve gerçekten etkilidir. Doktorlar genellikle "lizol" adlı bir ilacı reçete - Uzun zamandır ayak mantar birçok türün güvenilir bir aracı haline gelmiştir. Ancak, sadece deneyimli bir doktor etkili ilacı seçmek mümkün olacak unutulmamalıdır. Kendi kendine tanı ve uygunsuz tedavi sadece hastalığın gidişatını daha da karmaşık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.