SağlıkTıp

Nasıl ultrasona?

Birçok kişi, örneğin, ultrason ne yapacağını merak karın boşluğu, o verecek ve nasıl sürecine hazırlanmak için. Ultrason tıpta teşhis ayrılmaz bir parçasıdır. onun yardımı ile, iç organların görüntüsünü görebilirsiniz. özel frekans kullanarak bu zamanda, örneğin, böbrek ya da karaciğer hastalığı, belirlenebilir. daha ayrıntılı olarak, ultrason ile kontrol edilebilir işlevleri ve organları, düşünün.

1. Karaciğer - hipokondri sağ kısmında olan bir adamın büyük organlarının biri. karaciğer fonksiyon - safra üretimi, yağ yıkmak için gereklidir. Bundan başka, bu zararlı toksinler bundan deducing, glukoz birikir ve vücut temizler.

2. aort - karında bulunan geniş arteri olan. Temel işlevi - beden ve kan ile bacakların alt yarısının kaynağı.

3. Dalak - karında bulunduğu kırılgan gövdesi, hipokondri sol tarafında. Temel işlevi - eski kan hücrelerinin vücuttan çekilmesi. Ayrıca, dalak koruyucu fonksiyonu ve kavgalar enfeksiyon kapmış.

4. Safra kesesi - koni şeklinde bir gövde, karaciğer alt bölgesinde yer almaktadır. ana fonksiyonu - finanse etti. Hastalar ön tanıyı doğrulamak için vücudun ultrason yapmanız gerekebilir "akut kolesistit", "kolanjit" ve diğerleri.

4. Böbrek - bir fasulye şekline sahip eşleştirilmiş organı. Bunlar omurganın her iki yanında karın bölgesinde yer almaktadır.

Eğer ultrasona önce, bunun gerekebilir bilmek gerekir. amacıyla bu gerekli isledovanie:

  • bulunduğu ve ne şekilde nerede, karaciğeri boyutu ne olduğunu bulmak. Bu siroz gibi birçok hastalığın, gelişimini tanımlamak için yardımcı olacaktır;
  • Ultrason Sık sık karın ağrısı nedenini öğrenmek yardımcı olabilir;
  • o safra kesesi taşlarının varlığını kontrol, hem de onun iltihabı keşfetmek için kullanılabilir;
  • Ultrason Eğer böbrek taşı varlığı için kontrol etmenizi sağlar.

Ultrason herkes, süreç vücuda herhangi bir zarar vermez yapmak, ama doğru bir teşhis kurma neredeyse yüzde yüz garanti veren diğer yöntemlerle birlikte olabilir. Işlem için nasıl hazırlanacağını bilmek önemlidir.

Bir çok yönden, hazırlık denetlemek için gidiyoruz hangi vücut bağlıdır. Bunu yapmadan önce safra kesesi, bir ultrason karaciğer, dalak, uzun süre yağlı gıdalar olamaz ve işlem öncesi 12 saat boyunca herhangi bir yiyecek kaçınmalıdır.

Bir böbrek ultrasonu yapmak için, yaklaşık bir saatlik prosedürden önce su veya meyve suyu en az dört bardak içmek için gereklidir. Bu doldurmak için yapılır mesane. ABD abdominal aort yenmesinden sonraki 8-12 saat başlamalıdır.

Tüm kuralları hatırlamak ve açıkça onlara riayet etmek önemlidir. Tabii ki, sonra ne hakkında konuşmak ABD için hazırlanırken daha ayrıntılı olarak. ultrasona nerede karın boşluğunun, doktoruna sorabilirsiniz. Belki de tanı diğer yöntemleri önerecektir. ultrason ile kontrol edilebilir ne organlar öğrenmiş bu yazıda, olarak, ne yapması gerektiğini ve nasıl sürecine hazırlanmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.