ÇirkinlikInşaat

Profilli MP20: Ürün ve özellikleri

MP 20 Oluklu saclar ideal yapı malzemesi olarak kabul edilir. Kullanışlı, pratik yükleme, çok güçlü ve dayanıklıdır.

Oluklu mukavva üretimi

Bu zemin kaplaması, aynı zamanda metal diğer markalar yapılmış galvanizli sac. Çelik özel otomatik makineler gevşemek, rulo halinde fabrikaya teslim edildi. Bundan sonra, malzeme, hareketli çelik silindirler, döner masa üstüne yerleştirilmiştir, düz, oluklu bir metal yüzeye dönüştürür.

işleme silindirleri metal profil tamamlandıktan sonra kesme ve boyama gönderilir. Birinci metal uzunluğuna kesme. Daha sonra, (çelik galvanize formunda sağlanır değildir) ve işlendiği MP20 galvanizli profilli boyama alışveriş gönderilen çinko. İşleme iki şekilde yapılabilir:

 • (Bu yöntem güvenilir), yüksek frekanslı elektrik akımı uygulanması ile lekeleme;
 • Toz, yüksek basınç altında kaplanmış.

Oluklu çatı MP20 - renkli materyal. Üreticiler birçok seçenek renkleri .. Alüminyum, siyah, kırmızı, mavi, beyaz, kahverengi, ek olarak, termal stres ve korozyona daha belirgin dirence sahiptir, vb bir daha prezentabl görünüme sahip sunuyoruz. Ancak renkli profil bu faktör çok önemli değilse, bu nedenle, her zamankinden daha çok daha maliyeti, bir boyanmamış malzemeyi satın alabilirsiniz ve sonra kendiniz tedavi etmek.

benzer bir işlem demir malzeme gerçekleştirilmesi sonra renk muhafaza ve korozyona karşı korumaya yardımcı olan bir koruyucu film ile kaplanır. Ancak o zaman ürün satışı devam ediyor.

boyutlar

1.100 mm'ye - profilli MP 1150, 20 mm genişlik, bitişik levhalar, kullanışlı genişliği ile hesap üst üste alınarak üretilir. dalga profilinin yüksekliği - 20 mm.

Profilli MP 20: Özellikleri

Oluklu duvarlar, çatılar, bölmeler ve küçük yapıların yapımı için amaçlanan bir kaplamaya sahip bir yapı malzemesidir. Burada kullanılan "MP" Metal levha evrensel olduğunu gösterir ve sayesinde onun iyi sertlik ve düşük ağırlığına bağlı olarak hemen hemen her yüzey üzerine monte edilebilir. Şekil 20 - olukların yüksekliğidir.

Özellikler

Malzeme polimer ya da çinko kaplama ve kendi stil yüzleri, her iki taraf tarafından yapılır. Üreticiler dalga dar üst kadar yerleştirme ve duvar kaplama işleminde tavsiye - tersine. o kaplama için kullanıldığında bir benzer özellik de çatıda kurulum sırasında dikkate alınır veya.

kapsam

Oluklu MP20 kullanılır:

 • hafif metal yapı elemanlarının yapımı sırasında - kulübe, garajlar, Pavyonların;
 • Çatı kaplama cihazında ne zaman kasa adımları en fazla 40 cm;
 • muhafazaları kalkan;
 • bystrostroyaschihsya karkasların inşaatları için;
 • Metal kapılar ve çitler için;
 • küçük bir alanda duvar metal yapılar;
 • sandviç panel izolasyonu için bir temel olarak;
 • kaplama panelleri temel duvar;
 • Binaların iç duvarlar için.

haysiyet

 • Esneklik. malzeme genellikle çatı, kırık, çadır ve diğer "yanlış" çatılarda kullanılır.
 • Hizmetin uzun süreli. 50 yılı aşkın normal bir bakımla.
 • Kullanılabilirlik. Oluklu saclar diğer benzer kaplamalardan farklı ucuzdur.
 • göreli kolaylığı. Herhangi bir temel kolayca 8 kg ağırlık aktarır.

Teşekkür Bu avantajlara, oluklu MP 20 kullanıcı tepkiler olumlu.

eksiklikler

Ancak, hatta böyle mükemmel malzeme MP 20 zeminini olarak, tüm hesaplara göre, bazı dezavantajları vardır:

1. Her zaman karmaşık çatıları yeterli olmayacaktır kapsayacak şekilde örneğin profilin uygun yükseklik, değil, daha esnek hortumu ile bir malzeme gerekebilir.

2. Malzeme bir düz çatı üzerinde veya drenaj sisteminin yokluğunda suda az durgunluk olabilir, yani tavsiye edilen profil transfer edebilir. Burada kullanılan veya buhar ve su yalıtım sistemini veya 2 taraflı oluklu mukavva geliştirildi.

3. Oluklu çatı MT 20 ihtiyaçları dönemsel olarak kaplamanın bütünlüğünü zarar verebilir, kar, yaprak, kir temizlenmelidir.

Ancak bu malzemenin diğer yönleri - en iyi çözüm ev cephe, her şey çatılar, çitler kapsayan yardımcı binalar ve diğer inşaat işleri bakan kapsayacak.

eksikliklere rağmen MT 20 değerlendirmeleri zeminini genellikle iyi vardır.

Oluklu mukavva montaj

özel bir şey anlamına gelmez çatı malzemesinin tespiti prosedürü, diğer malzeme olarak aynı programa göre sandık üzerine monte edilir. Prof levha montajı hakkında profesyonel inşaatçılar tavsiyelerine aşina olmalı:

1. Yükleme her hangi bir bileşik daha sıkı olacaktır nedeniyle üretmek için üst üste binecek şekilde olmalıdır.

2. Montaj vidaları, değil çivi vasıtasıyla yapılmalıdır.

Çatı ve döşeme için 3. duvar taneleştirici MP 20 yaprak ve birleştirme ürünlerin sayısını sayar çizimler, gerekli. Kurulum şeması da yapının sertliğini hesaplamak için yardımcı olur.

4. tabakaların bir bileşik sertliğini azaltmak önlemek için çok sık çalışmaz. merkezinde ve ikisinin her köşesinde bir - Genellikle az beş vidalar olabilir.

5. işleme polimerler üreten makineler oluklu mukavva edinimi önce, ekipman üzerinde yaprak görülmesi üzerinde şirketlerle görüşmek arzu edilir, bu nedenle oldukça pahalı olduğu unutulmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.