Sanat ve EğlenceSanat

Van Goga oeuvre. Munch veya Van Gogh - "Çığlık" resminin yazarı kim? Boyama "Çığlık": description

Sözde XIX oluşturulan boyama "Çığlık", - XX yüzyıl başlarında, zamanımızda büyük popülerlik kazanmıştır. Bu, birçok kez parodisini çizgi film oluşturmak yeniden düşünüldü ve çizimler. reklam, çizgi film, videolar kullanılan resmin görüntüsü. filmi "Çığlık" dehşetten maske fikri tam da bu tuval esinlenmiş. Birçok gizemli hastalıklar, ölümler, gizemli durumlarda etrafında - bir lanet resimler hakkında efsane vardır.

ister o Vinsent Van Gogh'un resim yazılmıştır? "Çığlık" Resim Başlangıçta "Doğanın Cry" idi.

Ressam Van Gogh

Vincent van Gogh Grotto (Hollanda) köyünde 30 Mart 1853 tarihinde doğdu. Onun dışında, papaz ailesi beş çocuğu vardı. Ve sadece bir tanesi, küçük kardeşi Theo, Vincent hayatında büyük önem taşıyordu. Theo ömrü kardeşini finanse ile, ancak kendi deha inanıyordu.

Van Gogh aile geleneği, sanat-ticaret firmasında komisyon rolü dabbled bir vaiz ve öğretmendi. Bu arenalarda başarısız olması, o sanata döndü.

resim öğrenimi görürken, Van Gogh geçmiş yüzyılların ustaların resimlerini kopyaladı. Ben parlak sanatçıların örnek olarak zanaat inceliklerini inceledi. Aynı zamanda kendi özgün tarzını yarattı.

boyamaya giriş

30 yaşında ise Van Gog boyama tamamen adadı. manzara, natürmort, portre sanatçı kendi renk ve ışık arıyordu. O doğada sıkça çalıştı - sıcak güneşin altında veya delici rüzgarda. sağlık durumu Van Goga ölçüde bozulmuştur. Birçok defa bir psikiyatri kliniğinde tedavi görüyordu. sanatçı sık saldırılar ve halüsinasyonlar acil Demise işaret olduğunu fark etti.

O öfkeyle bir parlak ve güzel bir dünya tasvir, işe koyuldu ( "Hasat", "Sainte-Marie Balıkçı Tekneleri," La Crau "Vadisi"). üzüntü ve yalnızlık zamanlarında kendisine oldukça resimlerinin başka ruh hali ( "sonsuzluğun kapıları", "Arles Gece Cafe", "mahkumların Yürüyüşü") gösterir. Bu resimler, resim "Çığlık" aynı durumda oluşturulan bir duygu baktığımızda. Van Gogh sık sık Bu başyapıtı yazarı inanıyoruz. Bu doğru beyanı var mı?

Hayata Onun tek satışı - "Kırmızı Vineyard" boyama. çağdaşlarının tarafından yanlış kalıyorum, sanatçı intihar düşünen. 29 Temmuz 1890, o bir tabanca ile göğsünden kendini vurdu. Van Gogh her zaman onun zaman sınırlı olduğunu biliyorlardı. O sanata kendini vererek yaptığı son gücüyle çalıştı. sanatçı deli çalışmalarına adanmış Amsterdam Müzesi, turist ve taraftarların kalabalıklar toplar.

mutlu bir yaşam Van Gog olsun, onun dehasının farkında? Boyama "Çığlık" jangling terör ve umutsuzluk dolu. Ama bu resmin yazarı kim?

Boyama "Yıldızlı Gece"

En biri ünlü tablolar alanları ve ayçiçeği arasında Van Goga, boyama olduğunu "Yıldızlı Gece". o Saint-Rémy bir psikiyatri hastanesinde yazılmış olduğu bilinen bir gerçektir. boyamak için izin sanatçının sağlığını iyileştirmek dönemlerde.

Kardeş Theo Vincent boyama için ayrı oda emin yaptı. Van Gogh doğadan yerel peyzaj ve renkleri tasvir. Ama "Yıldızlı Gece" bellekten yazılmıştır. yıldızlı Hareketler genel hatlarıyla tasvir edilir - tuhaf dansı dönen bir spiral gibi ışıklar parlayan. selvi İnce dalları Cennette hazırlanan. Ve bu gizemli sema dondu yerleşim tarafından, gökyüzünün mavisi ile çevrilidir.

Ben tuval Van Gogh söylemek istedi? "Çığlık" resim tarzını andıran "Yıldızlı Gece". Aynı dalgalı çizgiler ve iç huzursuzluk - doğa enerji vermeden önce erkek önemsizliği. sorunların duygu, kozmik varoluşun çokluk içinden umutsuzluk fark edilebilir yaklaşan.

Veya bir gerçeklik halini değişmiş?

sanat tarihçileri ve psikiyatristler tartışmalar arasında gerçekten Vincent Van Gogh'un gerçekliğini görmüş nasıl bu güne kadar bulunmaktadır. "Çığlık" - alışılmadık bir resim. Açıkça sanatçının zihninde deformasyonunu gösterir.

Geç Tablolar Van Goga deli araştırma yaratıcılık meyvesidir. Psikiyatristler, uzak sanatın evrimi gelen, değiştirilmiş bilinç boyama sanatçı meyve denir. Onlar tuvallerine gerçekliği sağlıksız bir durumun prizmasından geçer savunuyorlar. sıradışı tarzı anormal zihinsel durumunu gösterir.

görüş sanatı

Sanat tarihçileri, tam tersine, görüş hemfikir boyama Van Goga o - dahiyane bir tezahürü. klasik ve empresyonizm dayalı benzersiz tarzı, sanatçının bireyselliğe işaret ediyor. cinnet nöbetleri ve halüsinasyonlar Arada Van Gogh sanatsal amaç ve hedeflere üretiminde inanılmaz doğruluğu gösterdi. Onun yaratılış anı düşünme netlik kendini vurgular.

hayali bir dünya yaratmak için araçlar - bu resmi Van Gog görür. Boyama "Çığlık" bela yakalanması dolu. pusu Rattling arka, korku ön planda çığlık - Gelecek felaket gerçekten mistik önsezi.

Kulağın hikayesi

Pol Gogen, Fransız ressam, Van Gogh bir arkadaşımdı. 1888 yılında onlar Arles birlikte kışı geçirmek karar verdi. Her iki sanatçının temperle onların stormy quarrels sorun yol açtı. böylece sanatçının eylemi versiyonlarından birisini diyor - Gauguin ile bir anlaşmazlık sonrasında Vincent yarı deli devlet kulağını kesti.

Resim hakkında başka versiyonunda, eklem içme alkol ve ateşli tartışmalar göre arkadaşlar arasında küçük bir kavga yol açtı. Belki de Gauguin kesti oluyor Van Gogh kulağını? sanatçı, tüm kulağı, sadece lobu kesilmiş olduğunu bir seçenek yoktur.

Van Gogh otitten muzdarip olan başka bir sürüm mevcut. Böyle bir yolda şiddetli ağrı, Gauguin'in ve Vincent spodvigli kavga ile ortak içme alkol acı kurtulmak için.

İki arkadaş kulağına ile tatsız olaydan duyduğu, bir argüman vardı hangi nedeniyle fahişe Efsanesi. Böyle bir senaryo, yaratıcı insanları severdi. Bu çatışma bu sürümü Van Gogh hakkında kitap ve filmin temelini oluşturmuştur olduğunu.

ne en belirgin versiyonu: fırtınalı bir şölen sabahtan sonra Vincent yanlışlıkla kulağını kesti. Güçlü titreme tıraş sanatçının özelliklerinden birisi haline gelmiştir saçma duruma neden olurken.

Bu olayın ve resimlerinde "Çığlık" imajına arasında bir bağlantı var mı? Resmin kahramanı, kulaklarının üstünde ellerini tutarak umutsuzca acı içinde ağlıyor. Van Goga "Scream" Bu karakteristik o yazarı olmadığını basit bir nedenle mümkün değildir.

gizemli resim

"Çığlık" resim 1893 ve 1910 arasındaki dönemde yapıldı. gökyüzünün, kahramanın gözünde korkunç bir umutsuzluk parlaklık Blazing, olup bitenlerin unreality - yazar zihinsel karışıklık durumdaydı. Biz varsayabiliriz "Çığlık" resim - Van Gogh?

Biz bu gizemli bez bazı özellikleri fark ettim. Bir kişinin resmi ile "etkileşim", aniden sorunlar başlar. Bazı insanlar akraba, ölen birisi delirdi ya uzamış depresyon içine düştü var.

Çoğu zaman, resmin kurbanları müze işçileri haline gelir. Onlar web ile en teması vardı. yanlışlıkla resmini düştü bir çalışanın trajik hikayesi. Kafasında güçlü ağrı talihsiz intihar getirildi geliştirmek. Deneyin saflık için müzenin başka çalışanın resmini dokundu. Akşam, kendi evinde diri yakıldı. Ne kadar doğru bu hikayeleri? Güvenilir bilinmemektedir. Ama negatif enerji bile resim üreme hissedilir.

alkolizm ve akıl hastalıklarının düşünüldüğünde kabul edilebilir boyama "Çığlık" - Van Gogh. Fotoğraf tuval görüntüleyici bir umutsuzluk dalgası ile iletir. Ama gerçek yazar diğer sanatçı.

Resmin Açıklama "Çığlık"

Tuval üzerinde gerçek alanı göstermektedir. Bu akıl hastası için kliniğe yakın Oslo yer almaktadır. Bu resmin yazarın hastalık kardeşim için tedavi edildi.

Tuval üzerine Screaming rakam farklı ilişkilendirmeleri neden olur. Bu iskelet, mumya veya embriyo ile karşılaştırılır. Ana karakter onu yuttu umutsuzluk bağırır. Acı ve korku dalgalı çizgiler yatay kaynaklanmaktadır. Onlar pus içinde, kahraman çığlık uyumsuzluk yaratan yüksek bir not sallandı gibiydi. Polytonal akor nüfuz "Scream" boyama. Van Gogh (açıklama, duygular, genel tarzı başyapıt) boşuna web yazarı olarak kabul edilir değildir. Görünüşe göre, zihinsel durumu onun resmini Edvard Munch yazdığı ettiği benzer oldu.

Kim "Scream" yazmıştın

Edvard Munch - Norveçli ressam, sahne tasarımcısı, grafik sanatçısı, sanat kuramcısı yazarı "Scream". Resimlerde genel tarzı Hollandalı sanatçının çalışmalarından ilham olması mümkündür. Arka planda Kozmik titreşimleri sanki Van Gog boyadı. "Çığlık" Resim Ulusal Galeri'ye ve Munch Müzesi'ne (Oslo, Norveç) bulunan.

Edvard Munch sizin acı duyguların kurtulmak arzusu bir başyapıt birkaç versiyonunu yarattı. Arka planda, tuval üzerine iki rakamlar Köprü - ana karakteri dalar içine kaos sadece gerçeği. Bu rakamların Kayıtsızlık korku insan ve ızdırap tam yalnızlığını vurgular.

devrimleri, dünya savaşı, çevresel felaketlere - Gelecek XX yüzyılın felaketi tahmin eğer Yazara.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.